Духовні читання
Катехиза
Біблійні читання
Меса
Розарій
Коронка до Божого Милосердя
Святий дня
Молитва
Дитяча катехиза
Житія святих
Ранкова молитва
Меса
Дитяча катехиза
Житія святих
Годинки
Молитовна лінія
Розарій
У ваших намірах
Житія святих
Катехиза
«Дорогі друзі, маю важливе оголошення: навіть в час пандемії коронавірусу Господь за посередництвом св. Януарія зробив його кров рідкою», - повідомив кардинал Крещенціо Сепе, котрий з цієї нагоди відправив урочисту Літургію. Трансляція Літургії з катедри Успіння Марії відбувалась онлайн, і на її завершення Архиєпископ Неаполя - кардинал Сепе – реліквією рідкої крові святого благословив усе місто.
«Скільки було випадків, коли наші святі заступались за нас, щоб врятувати від чуми, від холери. Св. Януарій є правдивою душею Неаполя», - говорив він у проповіді.
Св. Януарій, покровитель Неаполя, був єпископом у третьому столітті. Зараз мощі його костей і крові зберігаються в місцевій катедрі. Вважається, що він загинув під час переслідування часів Діоклетіана.
Чудо, під час якого кров святого перетворюється у рідкий стан, широко відоме, однак наразі не отримало офіційного визнання Церкви. Таке чудо відбувається щонайменше тричі на рік: 19 вересня, коли Церква вшановує день цього святого, в суботу перед першою неділею травня, а також 16 грудня, в річницю виверження Везувію 1631 року.
Під час цього чуда засохла речовина червоного кольору, що тримається однієї сторони реліквіарію, стає кров’ю, що заповнює усю ампулу, в якій зберігається. Місцеве населення вважає, що якщо чудо не відбувається у вказані вище дні, то це є сигналом війни, голоду, хвороби чи катастрофи.
У зв’язку із карантинними обмеженнями, цього року не вдалось провести традиційну процесію з нагоди чуда св. Януарія. Як інформує CNA, така процесія відбувалась навіть під час ІІ Світової війни. Заборона на відправу літургії в цій країні триває вже вісім тижнів.
У програмі «У Ваших намірах» брат-францисканець Андрій Немченко розмірковує над темою страху: звідки він виникає, у чому полягає його небезпека і як він впливає на духовне життя. Священник чітко розрізняє страх перед Богом і страх перед небезпекою. За його словами, будь-який страх можна подолати – у цьому допомагають віра, молитва та довіра до Бога. Про практичні кроки у боротьбі зі страхами й фобіями брат Андрій розповідає у програмі.
Про розпізнання дарів, час їхнього прояву та про те, як служити ними, розповідає монах-капуцин брат Сергій Губицький, настоятель монастиря Святого Йосифа Хрестителя у місті Старокостянтинів Хмельницької області. Брат Сергій не є священником, але його служіння охоплює багато напрямків. Він художник-іконописець, психолог, реставратор, скульптор, різьбяр по дереву, музикант, співак, агроном і господар. У програмі «У ваших намірах» брат ділиться своїм досвідом реалізації дарів як відповіддю на потреби часу та глибоким бажанням творити.