Брат-францисканець отець Мар'ян Мельничук розповідав про святого Франциска з Ассізі.
У 1208 році, в день святого Апостола Матея, під час меси в церківці Пресвятої Богородиці Цариці Ангелів (Порціункола), Франциск почув слова святого Євангелія: “Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне – близько. … Не беріть ні золота…, ні торби на дорогу, ні одежин двох, ні взуття, ні палиці, – бо робітник вартий утримання свого. …” (Мт 10:7-16). Ці слова він прийняв так, начебто вони були сказані саме до нього, вказуючи йому дорогу подальшого життя. Франциск зрозумів своє правдиве покликання і відтоді запрагнув жити згідно Євангелії і проповідувати покаяння.
Відразу віддав комусь плащ, черевики, палицю й ремінь, залишає тільки вбогу туніку та шнурок, котрим підперезався. У такому одязі він почав сердечно промовляти до людей і закликати їх до покаяння. В той час Бог наділив його також даром чудес і пророцтв. Франциск зрозумів, що відбудова Церкви відноситься не до відбудови матеріальної, але до духовної. Франциск без роздумів пішов до єпископа Ассізі, який його розумів і якому він довіряв. Єпископ благословив його наміри. Після того почав проповідувати по всіх містах і селах про мир та каяття. Він промовляв просто та переконливо, бо мав хист від Бога. Багато хотіло піти за ним. Він не забороняв нікому, але до кожного мав свої вимоги: дослівне виконання Євангелія і роздачу своїх матеріальних благ бідним.
Нове життя, яке почав Франциск, спершу стало об’єктом висміювань, а з часом почало спонукати до роздумів інших людей, і невдовзі приклад Франциска привернув увагу друзів його юнацьких розваг. Молоді люди спостерегли, що Нове життя, яке почав Франциск, спершу стало об'єктом висміювань, а з часом почало спонукати до роздумів інших людей.Франциск віднайшов великий скарб, здобув шляхетську гідність, яка є вищою понад усі земні почесті. Він став лицарем і провісником великого Царя – Ісуса Христа. Першим зголосився до нього поважний купець Бернардо з Квінтаваллє.
Одного дня він запросив Франциска до себе на духовну розмову й нічліг. Вночі, коли Францискові здавалося, що його приятель спить, він став на коліна біля свого ліжка і довго молився, часто повторюючи слова: “Мій Бог і моє все”. Бернардо був такий захоплений побожністю й щастям Франциска, що наступного ранку попросився до нього в побратими. Вислухавши разом Службу Божу, вони почали читати Святе Письмо, щоб пізнати Божу волю. Впевнившись у тому, що вони можуть служити Богові разом, Бернардо продав свій маєток, роздав усі гроші вбогим і пішов за Франциском. За прикладом Бернардо пішов П’єтро з Катанії і інші друзі. Незабаром прилучився до них Еджідіо кафедральний канонік з Ассізі і Філіппо з Льонґо. Франциск усім пропонував такий самий спосіб життя: Євангеліє, цілковита вбогість і простий крій одягу у формі хреста. Невдовзі до них приєдналися й інші майбутні брати.
Відгуки
В перший четвер листопада відзначається Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом у закладах освіти. З цієї нагоди в ефірі Радіо Марія спілкуємося з психологинею, Валентиною Осадчою. Пані Валентина розкриває проблематику цього явища та причини через які діти піддаються тотальному і масовому цькуванню. Автор програми також дає поради як педагогам і батькам діяти в цій не простій ситуації.
Чи гарантує добра Сповідь перебування в раю? Навіщо душам чистилище і хто туди потрапить? Про це говорять отець Міхал Бранкевич та Іваницьким Сергієм.
У передачі “У Ваших намірах” о. Павло Вишковський ОМІ, настоятель київського костелу святого Миколая, розповідає про історію будівництва костелу, а також ділиться проблемою передачі храму у власність парафіяльній спільноті.
Отець Мар'ян Мельничук говорить про вміння розпізнання та вміння робити іспит сумління.
Говоримо про стрічку Вій (1967 року), яку знімали українські режисери Костянтин Єршов, Георгій Кропачов, та уродженець Луганську, видатний митець Олександр Птушко, який не лише був автором сценарію, а й перезняв велику частину стрічки на вимогу керівництва кіностудії "Мосфільм", що були незадоволеними надзвичайною реалістичністю.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.