Саме під час різдвяних та новорічних свят концентрація шкідливих звичок, які далеко не позитивно впливають на навколишнє середовище, досить висока. Про те, як їх правильно уникати і знаходити альтернативу йдеться в цій програмі з екологами Мар’яною Гінзулою та Андрієм Хрутьбою
Питання новорічної ялинки обговорюється вже не перший рік. Багато свідомих сімей відмовляються від живого зрубаного дерева на користь штучного. Але штучні ялинки також не вітаються екологами: матеріал, з якого їх виготовляють, навряд чи піддається вторинній переробці, а про те, скільки розкладається в природі пластик точно відомо одне - люди стільки не живуть.
Новий рік та Різдво - активна пора обміну подарунками. Вибір подарунка - справа відповідальна, а якщо ще й вибирати подарунки з ухилом в екологічність - удвічі. Звісно, подарунок - річ суто індивідуальна. Але перед тим, як власне щось вибрати, згадайте декілька стандартних порад. Якщо даруєте техніку, неодмінно зверніть увагу на рівень енергоспоживання і маркування продукції. Якщо косметику - на співвідношення органічних речовин у ній; зазвичай, складові на упаковці перелічені в порядку убування за кількістю. А ще краще – даруйте повністю натуральні косметичні засоби. Якщо ж це сувенір, то варто переконатись, що виготовлений він з придатного для природного розкладання матеріалу або піддається вторинній переробці; а ще краще, коли подарунок зроблений власноруч з любов'ю.
Скажіть «ні» напівфабрикатам та фастфуду, скажіть «так» домашній їжі місцевого походження. Купуючи продукти ближче до будинку, ви не лише зменшуєте кількість викидів від транспорту (яких не уникнути при поїздці до супермаркету), але і підтримуєте місцевого виробника. До вибору продуктів також краще віднестись відповідально. Наприклад, якщо на святковому столі передбачені алкогольні напої, краще заздалегідь дізнатись, де можна придбати домашнє вино або лікери «органічного» походження.
Відгуки
с.Тетяна Богославець в циклі катехез "Міць в слабкості" розкриває тему: Нарікання, ниття та надія.
До чого призводить нарікання та як перестати нарікати?
Що робити при плоскостопості, мозолях? Чи є проблемою постійна гіпотермія, знижена температура тіла? Які ліки приймати при артрозі, а також при хронічному запаленні коліна? Що робити при атрофічному гастриті?
На ці та інші питання в програмі "Лікар радить" відповідає кваліфікований лікар - Яворський Іван Іванович.
В програмі "Наближаючись до православ’я" говоримо про Таїнства Православної Церкви, а саме Таїнство Священства. Зосередили свою увагу на богословських та історичних передумовах виникнення церковної ієрархії.
З с.Дам`яною Галущак в циклі програм про Свята Літургійного року говоримо про Собор Пресвятої Богородиці. Це свято християни східного обряду відзначають 8 січня.
Східна Церква, вихваляючи гідність богоматеринства, призначила другий день Христового Різдва на окреме звеличання гідности Пресвятої Богородиці.
Рухаємось по Таїнствах Православної Церкви. В цій програмі "Наближаючись до православ’я" говоримо про Таїнство Священства, а саме про Священство всіх вірних.
Як співвідносити священників і вірян?
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.