У ранковий час продовжили читати притчі Браяна Кавано з сестрою Дам'яною Галущак.
Притча під назвою "Про дуба-велета" нагадує нам, як зовнішній вигляд може бути оманливим і не завжди правдиво свідчить про наше здоров'я духовне або фізичне.
Про
дуба-велета
Неподалік університету стояв собі могутній дуб, відомий на всю околицю.
Під його крислатим віттям роками збиралися студенти – погомоніти,
поспівати… Ніхто вже й уявити не міг університетської території без
цього велетенського дерева, розлоге гілля якого чудувало й захоплювало
всіх, хто зупиняв на ньому погляд. Видавалося невіддільним елементом
довколишнього краєвиду, але…
Котрогось дня той велет, із жахливим тріском, повалився на землю. І
тепер на розламаному стовбурі можна було простежити те, чого роками
ніхто не завважував і завважити не міг: процес внутрішнього нищення,
який день у день, місяць у місяць, рік у рік вів, колись міцне, дерево
до загибелі. І хоч нищення тривало дуже помалу, «стиха», це аж ніяк не
означало, що дерево не вмирає.
Могутній дуб, який, здавалося, житиме
вічно, трухлявів зсередини. А люди незмінно бачили тільки зовнішню його
оболонку.
Те, що сталося з дубом, може трапитися і з людиною. Нехай у переносному
сенсі… Непомітний моральний занепад може тривати дуже поволі, даючи
початок, одначе, смертельний внутрішній хворобі.
Про служіння та покликання в церкві розповідає делегат молоді від Харківсько-Запорізької дієцезії, Андрій Павлунік. Програма Комісії душпастирства молоді "
Виховання - справа серця".
У ці дні з різних куточків України вирушають паломницькі групи до святинь, де прославилася Діва Марія в чудотворних іконах. Якщо ви бачите в дорозі колону людей із хрестом на чолі, найімовірніше, це паломники, які прямують до Бердичева або Зарваниці. У цій програмі спілкуємося з учасниками паломництва Шепетівка-Бердичів. Про свій досвід прочанина ділиться єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії.
"Молитва може бути навіть тоді, коли вуста закриті", - священник Мукачівської Греко-Католицької єпархії о.Руслан Бурдюх у програмі "У ваших намірах" пояснює, якою має бути добра молитва і як можливо налаштуватися душею й тілом на діалог із Богом.
У програмі «У Ваших намірах» брат-францисканець Андрій Немченко розмірковує над темою страху: звідки він виникає, у чому полягає його небезпека і як він впливає на духовне життя. Священник чітко розрізняє страх перед Богом і страх перед небезпекою. За його словами, будь-який страх можна подолати – у цьому допомагають віра, молитва та довіра до Бога. Про практичні кроки у боротьбі зі страхами й фобіями брат Андрій розповідає у програмі.
Про розпізнання дарів, час їхнього прояву та про те, як служити ними, розповідає монах-капуцин брат Сергій Губицький, настоятель монастиря Святого Йосифа Хрестителя у місті Старокостянтинів Хмельницької області. Брат Сергій не є священником, але його служіння охоплює багато напрямків. Він художник-іконописець, психолог, реставратор, скульптор, різьбяр по дереву, музикант, співак, агроном і господар. У програмі «У ваших намірах» брат ділиться своїм досвідом реалізації дарів як відповіддю на потреби часу та глибоким бажанням творити.