Директор "Радіо Марія" отець Олексій Самсонов в дні травневого радіомаріафону розповідає про історію, харизму та особливості "Радіо Марія".
Початки та історія розвитку Радіо Марія в Україні
Ініціатива започаткувати католицьке радіомовлення належало єпископу ординарію Харківсько-Запорізької дієцезії Станіславу Падевському. Проте, незважаючи на численні спроби ініціювати «Радіо Марія» у Запоріжжі, зробити це не вдалося. Натомість був виграний конкурс на отримання радіочастот у Києві.
У 2010 році був призначений директор «Радіо Марія» (Україна) отець Олексій Самсонов.
«Радіо Марія» в Україні почало мовлення 1 червня 2010 року в місті Києві на частоті 69,68 ФМ (ультра короткі хвилі).
На початку в ефірі «Радіо Марія» звучала лише музика, згодом почали з'являтися окремі програми, насамперед, молитовні трансляції. На сьогоднішній день «Радіо Марія» має 24 години мовлення; з них програми з 7.00 ранку до 23.00 ведуться майже виключно у прямому ефірі.
У 2012 році «Радіо Марія» отримує нові хвилі у Вінницькій, Рівненській, Хмельницькій (північ) та Волинській областях.
У 2013 році «Радіо Марія» розпочала мовлення у Житомирській та Хмельницькій (Городок, Кам'янець-Подільський) областях.
Щоденна аудиторія «Радіо Марія» складає близько 50 000 чоловік.
«Радіо Марія» веде мовлення також в Інтернет мережі: www.radiomaria.org.ua
Програми, тематика та аудиторія
«Радіо Марія» має виключно християнське мовлення 24 години на добу.
Усі програми можна поділити на три великі формати. Перший: майже третину ефіру складають молитовні програми (Літургія годин, Розарій, св. Літургія). Другий: інша третина ефіру належить катехезам та навчанню Церкви. Щодня на прямі ефіри запрошуються священики Церкви, де вони викладають правди віри та відповідають на питання слухачів. Третій: програми соціального спрямування, тобто передачі, що покликані давати відповіді на щоденні життєві питання слухачів. Тематика цих програм є різною - від психології та педагогіки до екологічних проблем сучасності.
«Радіо Марія» не має в своєму ефірі комерційної реклами та будь-якої політичної агітації.
Аудиторією «Радіо Марія» в більшості є католики, проте останнім часом помітна тенденція до збільшення слухачів, які належать православних та протестантських Церков.
Працівники та волонтери
На чолі «Радіо Марія» в усьому світі стоять дві особи: світська та духовна. Світською особою є президент «Радіо Марія», який завжди виконує свої обов'язки на волонтерських засадах. Президент відповідає за всі юридичні та адміністративно-господарські справи, що стосуються діяльності «Радіо Марія». Священик, у свою чергу, відповідає за зміст програм «Радіо Марія» та їхню відповідність вченню Церкви та розвиток радіо.
Окрім цього, постійну роботу «Радіо Марія» забезпечують 8 штатних працівників (ведучі програм, звукорежисер, промоутер, інженер, координатор).
Величезну роботу на «Радіо Марія» виконують волонтери. Загалом їх кількість близько 200 чоловік. Волонтери радіо ведуть щоденні програми, допомагають у технічній роботі та промоції радіо.
Останнім часом у різних парафіях почалися з'являтися молитовні спільноти підтримки радіо - родини Радіо Марія.
Відгуки
Піар-менеджер Видавництва Святого Павла, пані Юлія Берт презентує нову книгу отця Аркадіуша Пасьніка "Авраам".
Катехезу, присвячену богослов’ю ікони в католицькій традиції, на Радіо Марія проводить отець Андрій Стебівка із Закарпаття. Священник володіє особливим даром — він пише ікони. У програмі отець Андрій розповідає про свої перші кроки на шляху іконописця. Він підкреслює, що для нього іконопис — це спосіб виразити любов, а також через ікону він євангелізує.
Що таке хвороба та як Бог дивиться на уздоровлення? Третя програма про дари надприродного зцілення. Гість ефіру душпастир парафії Святого
Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський. Серія катехиз про дари сили.
Про важливість бути дітьми Богородиці розповідає
отець-францисканець Андрій Немченко - настоятель Римо-Католицької парафії святого Франциска. Київ (Оболонь).
15 серпня християни східного обряду відзначають свято Успіння Пресвятої Богородиці. Західні християни відзначають цю подію як урочистість Її Внебовзяття. Тим самим вони проголошують віру, що Марія була взята до Неба з тілом і душею, зауважує о. Матеуш Годек.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.