Програма Ірени Примак за книгою Генрі Ноуена "Повернення блудного сина", у якій увага зосереджена на образі молодшого сина та його прагненні залишити батьківський дім.
Автор книги "Повернення блудного сина" Генрі Ноуен народився в Нідерландах, де його було рукоположено на священника. Викладав в Університеті Нотр-Дам, Єльській та Гарвардській школах богослов'я. Автор книг "Тут і тепер", "Адам", "Від страху до любови", "З палаючими серцями".
Одно разу Г. Ноуен побачив картину Рембрандта "Повернення блудного сина", це полотно настільки його вразило, що виник задум написати книгу де викласти власні міркування стосовно образів усіх учасників євангельської притчі.
Молодший син
Молодший з них сказав батькові: "Тату, дай мені ту частину маєтку, що мені припадає". Батько розділив між ними свій маєток. Кілька днів потім, молодший, зібравши все подавсь у край далекий і там розтратив свій маєток, живши розпусно. (Лк. 15, 12-13).
Прагнення молодшого сина покинути батьківський дім рівноцінне бажанню смерті своєму батькові, тому його слова звучать ще й так: "Батьку, коли ти нарешті помреш?"
Край далекий - це світ, де зневажають, те що для твого дому є святим.
Покинути домівку - це заперечення того, що я кожною часточкою свого єства належу Богові. Лише вдома я можу почути: "Ти - син мій любий". Цей голос дарує життя і любов усім, хто його чує. І все ж, я знову залишаю домівку, втікаючи від рук, що мене благословляють, я кваплюсь у невідомі далекі краї у пошуках любові.
Батько, який обіймає свого сина уособлює непроминаюче благословення, син, який схилив голову на груди батька втілює вічний мир.
Гнів, образи, ревнощі, бажання помсти, хіть, жадібність, суперечки і суперництво є очевидними ознаками того, що я покинув свій дім.
Щоразу, шукаючи безумовну любов там, де її неможливо знайти, я - блудний син.
Бог ніколи не відмовляє у своєму благословенні, ніколи не перестає вважати свого сина улюбленим. Але Отець не може примусити свого сина залишитись вдома. Любов дозволила батькові відпустити свого сина на пошуки власного життя, попри ризик втратити його.
Тут відкривається таємниця мого життя. Мене так сильно люблять, що дозволяють навіть покинути власний дім.
Відгуки
2 грудня, у Мукачеві, відбудеться непересічна подія для римо-католиків Закарпаття. Мова йде про введення на єпископську кафедру єпископа Миколи Лучка. В цій програмі, отець Євген Фізер, вікарій собору св.Мартина пояснює значення літургійних та адміністративних особливостей, які стосуються цієї події. Зі слів отця Євгена, усі бажаючі запрошені на свято, яке розпочнеться о 12:00. Цю урочистість Радіо Марія транслюватиме в прямому ефірі.
З психологом пані Валентиною Осадчою говоримо про депресію. Конкретна програма розкриває головні ознаки депресії та переддепресивного стану, а також способи попередження депресії.
У Вінниці, в парафія Святого Духа кожен вівторок та четвер відбуватимуться неокатехуменальні катехизи одразу після Божої Служби, що о 19:00.
Говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем про історію, засновника та унікальність проголошення Божого слова, що панує на цій дорозі.
В ефірі Радіо Марія Назар Тацишин, засновник та керівник квартету тенорів "LeonVoci". В репертуарі Назара до десятка оперних партій. Артист встигає поєднувати спів на сцені зі співом в церковному хорі, любов до якого йому привила в дитинстві бабуся. Під час програми почуєте прем'єрну композицію під назвою "Тату", яка є присвячена батькові Назара, він недавно відійшов з цього світу.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.