Слухати Радіо

Зараз в ефірі

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

В ефірі

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

Сміливо довіряйте страх Богу! Війна закінчиться! Нам потрібно буде відбудовувати життя з духовними цінностями, - отець Ярослав Рудий.

Поділитись з друзями
Створено: 2022-05-23
Передача: Катехиза
Про життя та переживання протиріч, серед яких смерть, розповідає віце-ректор семінарії Пресвятого Серця Ісуса у Ворзелі, отець Ярослав Рудий. Цикл есхатологічних катехиз про бачення та відношення Церкви до майбутнього вже сьогодні.



"У першому пункті катехизму Церкви ми читаємо: "Життя людини - це знати та любити Бога". Тобто - це великий дар Бога і саме тому ми передусім спрямовуємо наші думки до Творця, щоб зрозуміти дар Його віри. Бог вільною волею створив людину щоб вона була причетною до Його життя. Тому так важливо переоцінити себе, адже Бог поділився Своїм життям з нами, а ми подібні до Творця", - розповідає отець Ярослав Рудий.

Минуле,сучасне та майбутнє дуже важливі. Ми дивимося сьогодні в майбутнє та ставимо питання: "А що ж буде завтра"? В свідомості християн існує твердження, що наше життя не закінчується. Наша душа не смертельна і людина житиме й далі. Але нам варто усвідоміти, що життя це велика відповідальність. 

Сьогодні часто запитуємо себе, як пройти цей тяжкий період? Для початку варто зрозуміти, що смерть Бог не створював. Смерть - це наслідок гріха, а зло має на меті зруйнувати наше життя, знищити нас. Жодний негативний вчинок не проходить беслідно перед Богом, а кожен хто чинить гріх нестимеме перед Ним відповідальність. Наслідки гріха та зла дуже небезпечні. 

Коли говоримо про смерть то з'являється неспокій, страх щодо свого життя. Людина покликана до того,щоби вберегти своє життя, щоб вдосконалювати та покращувати його. 

Багато хто сьогодні все більше шукає підтримку та втіху. Важливо пам'ятати, що Бог подарував життя та не перестає турбуватися про людину в будь яких ситуаціях. 

Кожна смерть та втрата залишає в нашому серці рану. Це велика біль та протиріччя буття, адже Бог створив нас для життя. Коли ми говоримо про очікування майбутнього то через невідомість відчуваємо часто тяжкість. 

Духовна та фізична біль. Біль від втрати близьких людей залишається на довгий час із запитанням "Чому?" Але доцільніше ставити запитання: "Як мені жити та бути далі?" Варто усвідомити, що страх може бути рушієм йти далі та захищати життя.

Як ми можемо отримати та почути Божу підтримку?Бог завжди чує кожне серце та всі страхи. Без Творця ніхто не може існувати. Тому Він товаришує з нами і ця думка най буде заохоченням, що Бог нас ніколи не полишає. Шукайте все, що єднає з Богом, адже Він завжди допомагає людині віднайти Його.

Пам'ятайте - кожне звернення дає можливість віднайти Його та відчути допомогу Всевишнього. Правда Католицької Церкви - Бог щомиті посилає людині Свою допомогу в різний спосіб. Щоразу коли людина звертається до Нього з проханнями вона ввіряє проблему та небезпеку вже в руки Божі. Це прояв нашої довіри Богу, який зробить все, щоб добро мало плоди. 

Бог не залишить та прийде з допомогою. Підтвердженням цього є Великодній період. Це свято коли добро перемагає зло, гріх та є проявом Його любові до нас. Усвідомлення того, що наше життя є вічним. Бійтесяся, щоб біль не вкрала нашу надію майбутнього. Покладайтеся на Бога і не будете розчарованими.

Сміливо довіряйте страх в руки Божі. Війна закінчиться і нами потрібно буде відбудовувати життя з духовними цінностями. З цими цінностями ми зможемо подолати кожну біль втрати, а це можливо тільки опираючись на Божу любов. Він лікар та ліки для кожної людини. Бійтеся втратити Бога.




Відгуки

15 жовтня - Всесвітній день пам'яті дітей, які померли під час вагітності чи невдовзі після народження: історія встановлення та поширення в світі та Україні.

15 жовтня - Всесвітній день пам'яті дітей, які померли під час вагітності чи невдовзі після народження: історія встановлення та поширення в світі та Україні.

"Цей день вже не є для мене як горе чи біль, цей день став для мене як свято", - розповідає одна з мам на третій рік долучення до "світлової хвилі" - запалення свічки по всьому світу цього дня, молитви, віддаючи належне місце своїй втраченій дитині у власній родині. 
"Не допускайте навіть думки про розлучення - працюйте над єдністю", - отець Тарас Фітьо

"Не допускайте навіть думки про розлучення - працюйте над єдністю", - отець Тарас Фітьо

Про позитивний досвід сімейного життя розповідає отець Тарас Фітьо, душпастир УГКЦ для Українців міста Клагенфурт, Австрія. "З будь-яких конфліктів ми можемо вийти сильнішими".

"Очікувати, що буде, як раніше, небезпечно. Розвивайтеся та допомагайте!", - отець Микола Орач

"Очікувати, що буде, як раніше, небезпечно. Розвивайтеся та допомагайте!", - отець Микола Орач

Як не загубити себе та почати жити? Про невідворотні зміни, шкоду невігластва та служіння іншим розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
Зцілення через оновлення розуму. "Увага на проблемах заважає отримати уздоровлення", - Юрій Зелінський

Зцілення через оновлення розуму. "Увага на проблемах заважає отримати уздоровлення", - Юрій Зелінський

Про зцілення через оновлення розуму розповідає душпастир парафії Святого Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський. Серія катехиз про дари сили.
"Що робити щоб не втратити надію в світі?"- катехеза отця Олександра Могильного

"Що робити щоб не втратити надію в світі?"- катехеза отця Олександра Могильного

Оптимізм завтрашнього дня, що "якось воно буде", не є надією. Жити згідно Божого Слова, шукати що Бог сказав дає можливість почути Слово правди - надію, яка впливає на завтрашній день.