Про молоду групу місіонерів, що приїхали до Лаосу в часи комунізму проповідувати християнську віру у XX столітті й прийняли мученицьку смерть, говорить у катехизі отець Давид Омєцінський, священник парафії Святого Миколая у Києві, який належить до Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії (ОМІ).
16 грудня відзначається спомин мучеників з Лаосу 50-80-х років XX століття. Лаос - країна, яка досвідчила комунізм: переслідування людей, натиск говорити "правильно", підпорядкування всіх одній ідеології. Тоді в цій місцевості священника могли назвати "дияволом, який нищить". Церква згадує сьогодні молоду групу місіонерів, що приїхали до Лаосу проповідувати християнську віру. Вона складалась із 17 осіб, серед яких були 5 Місіонерів Облатів Непорочної Марії.
Прагненням блаженних, які в молодому віці загинули за віру, було відкрити серце на віру та стати мучеником любові через витривалість і покору Богу. Це є дорога Христа - Хресна дорога, дорога страждання і смерті. Часто мученики через молитву просили Бога допомогу не відповідати на зло, з яким зустрічалися, не переставати любити ближнього. Також молилися за тих, хто їх переслідував, хто бажав їм смерті. "Якщо така є воля Божа, нехай буде", - казав один зі священників, який йшов на Службу і був попереджений про те, що хтось із загрозою чекає його надворі.
Сьогодні ми є свідками боротьби за віру в часі війни, що розгорнулася у XXI столітті. Але важлива мета, яка є одною для всіх нас: "З Богом побачимося на небі". Де б ми не були, маємо залишатися християнами у життєвому паломництві до неба.
Слово "чудо" доволі популярне. Але що воно означає для християн і для чого нам потрібні чудеса? Чи зріла віра може бути пов'язана з чудесами? На ці та інші питання відповідає в катехизі о. Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона, м. Мерефа Харківської області.
Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".
Брат-капуцин Олександр Могильний у катехизі розповідає, як, наближаючись до пасхальних свят, можна пережити зустріч з Богом, зустріч, яка змінить життя людини.
Отець Андрй Безкорованйний, префект Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах, розповідає про гріх та навернення до Бога на основі притчі про блудного сина.
Про Дні відкритих дверей у Вищій Духовній Семінарії Пресвятого Серця Ісуса у Ворзелі, які розпочинаються вже цього тижня, у четвер 3-го квітня, та про покликання як дорогу, яку пропонує Бог, а також яким є буденне життя в семінарії, говоримо у програмі з ректором о. Русланом Михалківим та дияконом Ярославом Хмарським.