На "Радіо Марія" розпочався цикл "Абетка католика" Костянтина Морозова. Отець пропонує теми віри, початків віри. Чому слово "віра" сьогодні іноді вживається разом з прикметником "жива". Невже може бути "нежива" віра? Що означає вірити по-справжньому? В чому полягає криза віри? Чи можна говорити про загальну тенденцію - безвір'я. Раніше, коли Церква була заборонена, віряни були сильні своєю вірою. В якій ситуації Церква знаходиться сьогодні? Що можу зробити я для укріплення своєї віри та віри братів, які занепадають? Про це та інше в циклі катехиз отця Костянтина Морозова: глибоко, цікаво, інтелігентно.
Тема віри тісно пов'язана з темою страждань людини. Коли світ заповнюють страждання, виникає питання: "А де Бог?" Важко побачити Бога в смерті близької особи, в стражданні беззахисних, у війнах і кривавому терорі. ХХ століття було полігоном для світових війн, масових революцій, кривавих режимів, тоталітаризму різної масті, голодоморів, голокостів, канцтаборів тощо. Тому в серце близького контакту, довіри до Бога завдана глибока рана. Ця рана постійно болить, роз'ятрюється від нових спазмів ненависті та спричиняє відчайдушні зойки: Бога немає. Фрідріх Ніцше вже неактуальний зі своєю "сенсансією": "Бог помер". Якщо Він помер, то мусів би існувати, жити. Але ж ні, сучасна цивілізація близька до визнання, що Його просто немає, тобто не було і не буде.
Вже після Другої світової війни склалася тенденція в західних країнах будувати лікарні за межею міста. Подалі від очей здорових ховали страждання, щоби ніхто, не дай Боже, не побачив. Так, ніби не хотіли завдавати болю незгасимій пам'яті. В умовах сепарації від Бога індустрія розваг великих міст давала людині допінг: "Ти не самотній". Замість любови - секс, замість радості - розваги, замість справжнього змісту життя - екстрим. В ХХІ століття людство виходить з самими лише замінниками, допінгами, але без Бога... Так принаймні здається. А Господь поруч. Досить лише відкрити очі віри.
Як пережити добру смерть? Християнин має готуватися до смерті і зустрічі із Небесним Отцем вже сьогодні.
Отець Костянтин Морозов говорив про свято Внебовзяття Пресвятої Богородиця.
Про підготовку Церкви до святкування Ювілейного року, що відбудеться у 2025 році розповідає отець Костянтин Морозов (орден Братів Менших Капуцинів, м. Київ).
Отець Костянтин Морозов звертає увагу на велику прийдешню подію: 24 грудня, 2024 року у Ватикані в Базиліці святого Петра відкриються двері, що ознаменує початок великого Ювілею 2025 року - річницю Приходу Ісуса Христа!
Отець Костянтин Морозов продовжує розповідати про святкування Ювілейного 2025 року, що має назву "Подорожуючи в напрямку надії".