Слухати Радіо

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

В ефірі

Трансляція з храму свв.ап Петра і Павла (Рівне)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

Що означає Внебовзяття Богородиці?

Отець Костянтин Морозов говорив про свято Внебовзяття Пресвятої Богородиця.

Урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви Марії, що відзначається Католицькою Церквою 15 серпня, своїм корінням сягає п'ятого століття і широко поширена в усьому християнському світі. Одночасно, слід зазначити, що Новий Завіт ніколи не згадує про останні дні життя, смерті та Успіння Пресвятої Богородиці. Не існує Її могили, мощей та реліквій.

Культ Божої Матері та свято Її успіння

Літургійний культ Пресвятої Богородиці починається від Ефеського Собору 431 року, який окреслив догму про її Богоматеринство. У творах святих Отців до четвертого століття немає нічого про успіння Богоматері. Лише після IV сторіччя на основі передання церковні письменники починають писати про останні хвилини життя Пресвятої Богородиці. На Заході пише про це святий Григорій Турський, на Сході — єрусалимський патріарх Модест, святий Андрій Критський та святий Іван Дамаскин. Наприкінці VII і з початку VIII сторіч церковні письменники починають звертати увагу не тільки на Її чудесне успіння, але й на Її вознесіння на небо з тілом та душею.

В VI сторіччі цей празник отримує назву Успіння Пресвятої Богородиці. На Заході під впливом Сходу празник з'явився дещо пізніше. Його прийняли у Римі за часів Папи Сергія І (687-701), а з Риму він перейшов до інших країн.

Від Першого Ватиканського Собору (1869-1870) у римо-католицькій Церкві дедалі більше висловлювались побажання, щоб проголосити догмою загальну віру Церкви в чудесне Успіння і Внебовзяття Пречистої Богородиці. Це завдання, узагальнивши думки всіх єпископів Католицької Церкви, взяв на себе Папа Пій XII, який 1 листопада 1950 р. урочисто проголосив догмою віри, що «Непорочна Божа Мати, Приснодіва Марія, сповнивши біг Свого земного життя, була взята з тілом і душею до небесної слави».


Радіо Ватикан

«Якщо зациклюємося на проблемах - починаємо тонути. Але Христос завжди поруч, щоб підняти нас», - о. Андрій Педай.

«Якщо зациклюємося на проблемах - починаємо тонути. Але Христос завжди поруч, щоб підняти нас», - о. Андрій Педай.

"Як Петро йшов по воді, поки дивився на Ісуса, так і ми тримаємося на плаву, коли наш погляд спрямований на Воскреслого". Як жити Воскресінням Христовим розповідає вікарій парафії Успіння Пресвятої Діви Марії отець Андрій Педай (м. Київ).
2025-04-29 00:00:00
Мучеництво перших християн: свідчення віри

Мучеництво перших християн: свідчення віри

У продовження циклу катехиз, присвячених історії Церкви, о.Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук Непорочної Діви Марії, підіймає тему переслідування християн і переносить нас до першого століття історії Церкви.  
2025-04-25 00:00:00
Внутрішнє зцілення: ознаки незціленого серця

Внутрішнє зцілення: ознаки незціленого серця

"Найчастіше зцілення душі йде перед звільненням від злих духів", - душпастир парафії Святого Йосифа (м. Дніпро), брат-капуцин Юрій Зелінський. Серія катехиз про дари сили.

2025-04-25 00:00:00
Що робити, коли твій чоловік або дружина не вірять у Бога?

Що робити, коли твій чоловік або дружина не вірять у Бога?

Сьогодні можемо почути: "Що з того, що ти ходиш до церкви?" Отець Тарас Фітьо, душпастир УГКЦ в Австрії, м. Клагенфурт, дає поради, як можна заохотити свого партнера в подружжі до живої віри в Бога.
2025-04-24 00:00:00
Пасхальний період і "наймолодше" Великоднє богослужіння в Католицькій Церкві

Пасхальний період і "наймолодше" Великоднє богослужіння в Католицькій Церкві

Отець Вальдемар Павелець продовжує цикл катехиз на тему "Літургійний рік". Катехит у цій серії концентрує увагу слухачів на Великодньому періоді, зокрема говорить про богослужбові традиції, які поглиблюють розуміння таємниці Воскресіння. Священник перераховує свята, які випливають з Пасхальної урочистості, акцентуючи на знаки Вігілійної та Резурекційної служби. Також слухачі дізнаються про "наймолодше богослужіння" в Католицькій Церкві - "Дорогу Світла".
2025-04-24 00:00:00