Слухати Радіо

Зараз в ефірі

15:00

Коронка до Божого Милосердя

В ефірі

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Обережно, магія!

16:45

Дитяча молитва

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

01:40

Духовні читання

Страх апокаліпсису. Втрата внутрішнього спокою людини вигідна дияволу, - отець Міхал Бранкевич

Поділитись з друзями
Феномен апокаліптичного страху супроводжує людство від початку його існування. Різні стихії та катаклізми нагадували людям про скороминущість життя. Так народилася природна релігійність основана на страху. Отець Міхал Бранкевич.
У Слові Божому (книги Даниїла, Єзекіїла, Ісайї) описано апокаліптичні явища на землі. Церква сьогодні час від часу нагадує нам, щоб ми памятали, що прийде час апокаліпсису. Апокаліпсис описав у книзі Одкровення Святий Іван Євангеліст. Тут ми бачимо оповідь, як  чотири вершники будуть здійснювати апокаліпсис.

Також маємо застереження, які вказують, що цей час прийде зненацька, а людство  не зможе з тим нічого вдіяти. Так, в суспільстві з'являється страх апокаліпсису - це неконтрольована боязнь, що наповнює думки людини переживаннями за себе та близьких.

Ми в час Адвенту очікуємо народження Христа. Церква, у свою чергу, закликає зосередитися на Ньому та очікуванні Його пришестя, а не жити в страху. До речі, перші християни жили постійно в очікуванні Христа. Сьогодні, зрілі християни знають, що під час страждань останнього часу прийде Христос, який буде опікуватися про них, - отець Міхал Бранкевич.

Ми розуміємо, що під час апокаліпсису буде руйнуватися людський світовий порядок, а не Божий. Страх панічний перед апокаліпсисом завжди несе небезпеку забути, що є світ духовного життя, який ніщо не зможе знищити.

Люди намагаються опанувати страх останнього дня через кінематограф. В численних кінокартинах демонструють варіанти катастроф та їхні наслідки для людства. З однієї сторони це добре, бо демонструє наскільки крихкою є цивілізація, що потрібно цінувати дароване Богом життя та виконувати Його волю вже сьогодні.

Якщо вас охоплюють панічні думки щодо майбутнього - не залишайтеся на самоті. Негайно зверніть увагу на інших людей, які переживають труднощі, підтримайте себе та їх. Зустріньтеся з близькими та знайомими людьми, поспілкуйтеся, співайте, згадайте хороші моменти, підтримайте та вислухайте. Бережіть, продукуйте та не втрачайте оптимізм.

Памятайте, що в час апокаліпсису прийде Ісус Христос на хмарах. Тоді Він забере із собою своїх дітей. Ба більше, вже сьогодні ви можете зустрітися з Ним. Саме сьогодні Церква виконує роль посередника між людьми та Христом - користуйтеся цим та перебувайте в постійній присутності живого Бога.

Щоб уникнути страху апокаліпсису спостерігайте за навколишнім. Уже тут і зараз спілкуйтеся з людьми та живіть у теперішньому часі. Головне досягнути відчуття, що ти в присутності Бога, що ти Його дитя, а Він попіклується про тебе.

Читайте Псалом 23. Він допоможе знайти внутрішній спокій та перемогти страх. Рятунком для нас може бути сам Бог. Памятайте, що саме диявол сіє в наших серцях: сумніви, паніку, страх, невпевненість, зневіру та розпач. Тож укріпляйтеся у вірі - це найкращий спосіб боротьби зі страхом апокаліпсису.

Отець Міхал Бранкевич.

Слухати інші програми заразВідгуки

Людське життя, як неповторна цінність

Людське життя, як неповторна цінність

Сестра Діогена Терешкевич, зі згромадження сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, м. Львів, розповідає про право на життя та поняття людської особи та її гідності.
Як сформувати здорову самооцінку дитини? - практичні поради психолога Валентини Осадчої

Як сформувати здорову самооцінку дитини? - практичні поради психолога Валентини Осадчої

Психолог Валентина Осадча продовжує цикл програм присвячених трьом психологічним капканам, у які потрапляють діти. У конкретній програмі характеризуємо другий капкан "Неповноцінність" для дітей віком від півтора до восьми років.
Оксана Горкуша про статус-кво для Києво-Печерської Лаври, виселення ченців, ритуалізм та залякування вірян

Оксана Горкуша про статус-кво для Києво-Печерської Лаври, виселення ченців, ритуалізм та залякування вірян

В ефірі Радіо Марія Оксана Горкуша – філософиня-релігієзнавиця поділилася своїми думками щодо подальшої долі української національної святині - Києво-Печерської Лаври. Загальна тема ефіру: “Криза в українському православ’ї”.


Коли варто задовольняти всі бажання дитини? - радить психолог Валентина Осадча

Коли варто задовольняти всі бажання дитини? - радить психолог Валентина Осадча

Психолог Валентина Осадча розповідає про особливості ставлення батьків до бажань малюка від народження до трьох місяців та після третього місяця життя дитини.
Як не дозволити дитині потрапити у психологічні капкани?

Як не дозволити дитині потрапити у психологічні капкани?

Психолог пані Валентина Осадча розповідає про три капкани, в які потрапляють діти від народження до 12 років. 
Розпочинаємо з детального аналізу раннього етапу розвитку дітей, які потрапляють у  перший "капкан".