Слухати Радіо

09:00

Молитовна лінія

В ефірі

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Літургія Східний обряд

14:00

Пісня Перемоги

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Обережно, магія!

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

Страх апокаліпсису. Втрата внутрішнього спокою людини вигідна дияволу, - отець Міхал Бранкевич

Феномен апокаліптичного страху супроводжує людство від початку його існування. Різні стихії та катаклізми нагадували людям про скороминущість життя. Так народилася природна релігійність основана на страху. Отець Міхал Бранкевич.
У Слові Божому (книги Даниїла, Єзекіїла, Ісайї) описано апокаліптичні явища на землі. Церква сьогодні час від часу нагадує нам, щоб ми памятали, що прийде час апокаліпсису. Апокаліпсис описав у книзі Одкровення Святий Іван Євангеліст. Тут ми бачимо оповідь, як  чотири вершники будуть здійснювати апокаліпсис.

Також маємо застереження, які вказують, що цей час прийде зненацька, а людство  не зможе з тим нічого вдіяти. Так, в суспільстві з'являється страх апокаліпсису - це неконтрольована боязнь, що наповнює думки людини переживаннями за себе та близьких.

Ми в час Адвенту очікуємо народження Христа. Церква, у свою чергу, закликає зосередитися на Ньому та очікуванні Його пришестя, а не жити в страху. До речі, перші християни жили постійно в очікуванні Христа. Сьогодні, зрілі християни знають, що під час страждань останнього часу прийде Христос, який буде опікуватися про них, - отець Міхал Бранкевич.

Ми розуміємо, що під час апокаліпсису буде руйнуватися людський світовий порядок, а не Божий. Страх панічний перед апокаліпсисом завжди несе небезпеку забути, що є світ духовного життя, який ніщо не зможе знищити.

Люди намагаються опанувати страх останнього дня через кінематограф. В численних кінокартинах демонструють варіанти катастроф та їхні наслідки для людства. З однієї сторони це добре, бо демонструє наскільки крихкою є цивілізація, що потрібно цінувати дароване Богом життя та виконувати Його волю вже сьогодні.

Якщо вас охоплюють панічні думки щодо майбутнього - не залишайтеся на самоті. Негайно зверніть увагу на інших людей, які переживають труднощі, підтримайте себе та їх. Зустріньтеся з близькими та знайомими людьми, поспілкуйтеся, співайте, згадайте хороші моменти, підтримайте та вислухайте. Бережіть, продукуйте та не втрачайте оптимізм.

Памятайте, що в час апокаліпсису прийде Ісус Христос на хмарах. Тоді Він забере із собою своїх дітей. Ба більше, вже сьогодні ви можете зустрітися з Ним. Саме сьогодні Церква виконує роль посередника між людьми та Христом - користуйтеся цим та перебувайте в постійній присутності живого Бога.

Щоб уникнути страху апокаліпсису спостерігайте за навколишнім. Уже тут і зараз спілкуйтеся з людьми та живіть у теперішньому часі. Головне досягнути відчуття, що ти в присутності Бога, що ти Його дитя, а Він попіклується про тебе.

Читайте Псалом 23. Він допоможе знайти внутрішній спокій та перемогти страх. Рятунком для нас може бути сам Бог. Памятайте, що саме диявол сіє в наших серцях: сумніви, паніку, страх, невпевненість, зневіру та розпач. Тож укріпляйтеся у вірі - це найкращий спосіб боротьби зі страхом апокаліпсису.

Отець Міхал Бранкевич.

Слухати інші програми зараз



"Сатана має доступ до нас через слабкості і гріхи. Ми самі дозволяємо йому панувати над нами", - о.Андрій Немченко

"Сатана має доступ до нас через слабкості і гріхи. Ми самі дозволяємо йому панувати над нами", - о.Андрій Немченко

У програмі «У Ваших намірах» брат-францисканець Андрій Немченко розмірковує над темою страху: звідки він виникає, у чому полягає його небезпека і як він впливає на духовне життя. Священник чітко розрізняє страх перед Богом і страх перед небезпекою. За його словами, будь-який страх можна подолати – у цьому допомагають віра, молитва та довіра до Бога. Про практичні кроки у боротьбі зі страхами й фобіями брат Андрій розповідає у програмі.

2025-07-10 00:00:00
"Найбільша радість для мене - співпрацювати Богом. Це таємниця, яка захоплює", - брат Сергій Губицький

"Найбільша радість для мене - співпрацювати Богом. Це таємниця, яка захоплює", - брат Сергій Губицький

Про розпізнання дарів, час їхнього прояву та про те, як служити ними, розповідає монах-капуцин брат Сергій Губицький, настоятель монастиря Святого Йосифа Хрестителя у місті Старокостянтинів Хмельницької області. Брат Сергій не є священником, але його служіння охоплює багато напрямків. Він художник-іконописець, психолог, реставратор, скульптор, різьбяр по дереву, музикант, співак, агроном і господар. У програмі «У ваших намірах» брат ділиться своїм досвідом реалізації дарів як відповіддю на потреби часу та глибоким бажанням творити.

2025-07-09 00:00:00
Дні духовної віднови, на що важливо звернути увагу?

Дні духовної віднови, на що важливо звернути увагу?

У програмі «У Ваших намірах» отець Андрій Немченко розповідає про традицію днів духовної віднови, які зазвичай відзначають у перший четвер, п’ятницю та суботу кожного місяця. Ця практика пов’язана з особливим вшануванням Євхаристії, Пресвятого Серця Ісуса та Непорочного Серця Марії. Водночас священник наголошує, що зовнішні форми не мають стати порожнім ритуалом. Отець Андрій застерігає: важливо не лише дотримуватись умов, але й не втратити головного - глибини особистої віри. «Головна умова духовних практик - це любити молитву і Таїнства», – підкреслює він.

2025-07-04 00:00:00
"Паломництво вчить думати про Бога, і там відбувається багато навернень", - о.Андрій Немченко

"Паломництво вчить думати про Бога, і там відбувається багато навернень", - о.Андрій Немченко

Літо — це «гаряча» пора паломництв до відпустових місць.
У програмі «У Ваших намірах» отець Андрій Немченко ділиться роздумами про традицію паломництв.

Священник зауважує, що першим паломником в історії людства можна вважати Авраама — адже саме він, почувши голос Бога, вирушив у незнане, довірившись повністю Його Провидінню.

Отець Андрій також розмірковує над значенням слів «паломник» і «прочанин», підкреслюючи духовний зміст цих понять.

Маючи багаторічний досвід участі в піших прощах — до Бердичева, Чечельника та інших санктуаріїв — отець Андрій переконаний: хоча б раз у житті варто пройти пішки цей шлях. Бо паломництво — це не лише подорож у просторі, а насамперед шлях віри, довіри та особистої зустрічі з Богом.

2025-07-03 00:00:00
Ніколи не пізно зупинитись і запросити Бога в своє життя", - Дмитро Вєтров

Ніколи не пізно зупинитись і запросити Бога в своє життя", - Дмитро Вєтров

Про першу в своєму житті Сповідь та Таїнство Причастя розповідає у програмі "У ваших намірах" волонтер Радіо Марія Дмитро Вєтров. 
2025-07-02 00:00:00