Слухати Радіо

14:00

Денний ефір

В ефірі

Коронка до Божого Милосердя

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з екзорцистом

Світ Біблії: подорож батьківщиною Ісуса Христа

У програмі "Християнство сьогодні" презентували нову книгу отця Володимира Кусьнєжа, спілкувалися про проблеми і виклики які стоять перед сучасною українською біблеїстикою, а також про сучасну літературу і про можливість співіснування у сучасному світі культури і релігії.
Праця ліценціата теології, присвячена аналізу біблійного середовища, вийшла у видавництві «Кайрос». «Слова із назви книжки “подорож батьківщиною Ісуса Христа” вказують на те, що є найголовнішим у праці, — відзначив бібліст о. Петро Октаба ОР, характеризуючи видання. — Напевно, одразу ж виникає бажання вирушити у подорож до Святої Землі, прихопивши з собою цей посібник. Тобто вже підготованими, зі знанням її історії — тим необхідним, чого нам часто бракує для повнішого розуміння Біблії». Священик нагадав відомі слова про те, що Свята Земля — це «П’яте Євангеліє». Тож не дивно, що Біблійна школа в Єрусалимі (École Biblique), яку заснував домініканець Марі Жозеф Лаґранж, поєднувала курси лекцій із науковими подорожами батьківщиною Христа. Адже споглядати її природу й пам’ятки, ходити її стежками, наближатися до життя людей біблійних часів — означає краще розуміти текст Писання. «Завдяки книжці “Світ Біблії” ми теж маємо змогу такої “подорожі”. Й за це дуже вдячні авторові», — підкреслив о. Петро. Сам о. Володимир Кусьнєж, презентуючи видання, розповів, що воно постало зі скриптів лекцій, які автор читав у домініканському інституті та інших католицьких закладах. Науковець зазначив, що, готуючи посібник, він звертався до праць, які не представлені у перекладах українською мовою. Зокрема, до «Біблійних інституцій» домініканця Ролана де Во (Roland de Vaux, «Les institutions de l'Ancien Testament») — свого часу керівника згаданої Біблійної школи в Єрусалимі; а також інших, перелічених у бібліографії новодруку. Відображаючи цивілізаційне тло біблійних подій, видання говорить про географію Святої Землі, суспільні відносини, релігійне життя та характеризує «Палестину Нового Завіту» — саме такою є назва одного з розділів. «Водночас посібник враховує, що для розуміння епохи Христа потрібно орієнтуватися не лише в тому, яким був римський період, але й попередній — грецький», – уточнив священик.
У якій біблійній книзі найбільше згадується Святий Дух?

У якій біблійній книзі найбільше згадується Святий Дух?

Отець Володимир Куснєж, викладач біблійних дисциплін в Інституті релігійних наук св. Томи Аквінського, продовжує цикл передач про Книгу Діяння апостолів.
2025-03-04 00:00:00
"Ця книга має початок, але кінець ще не написаний", - о. Володимир Кусьнеж про Діяння Апостолів

"Ця книга має початок, але кінець ще не написаний", - о. Володимир Кусьнеж про Діяння Апостолів

Катехизу виголошує отець Володимир Кусьнеж, біблеїст, котрий на цей час служить настоятелем у римо-католицькій парафії св. Миколая в м. Миколаїв на Львівщині. Священник викладає біблійні дисципліни в Інституті св. Томи Аквінського в Києві та інших католицьких навчальних закладах України. Цією програмою катехит розпочинає новий цикл, де буде пояснювати книгу "Діяння Апостолів". Перша програма присвячена тому, як побудована ця книга.
2025-01-16 00:00:00
"Пурім - свято спасіння і радості євреїв", - катехиза о.Володимира Кусьнежа

"Пурім - свято спасіння і радості євреїв", - катехиза о.Володимира Кусьнежа

Знати звичаї та свята Ізраїлю — означає глибше розуміти історію нашого Спасіння. В катехизі від о.Володимира Кусьнежа говоримо про генезис і значення еврейського свята Пурім. 
2024-11-14 00:00:00
Яке релігійне значення для християн мають єврейські свята Йом-Кіпур та Ханука?

Яке релігійне значення для християн мають єврейські свята Йом-Кіпур та Ханука?

Отець Володимир Кусьнєж продовжив цикл програм пресвяченим юдейським святам.
2024-05-28 00:00:00
Отець Володимир Кусьнєж про головні юдейські свята

Отець Володимир Кусьнєж про головні юдейські свята

Отець Володимир Кусьнєж розповідає про головні свята єврейського народу в циклі програм: "Юдейські свята".
2024-04-25 00:00:00