Слухати Радіо

Зараз в ефірі

15:40

Дитяча катехиза

В ефірі

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Недільні читання

01:40

Духовні читання

02:00

Непісні розмови

02:50

Біблійні читання

"Святий Йосиф своїми рішеннями продемонстрував, як нам слідувати за Богом", - отець Андрій Немченко

Поділитись з друзями
Про покору та характер Святого Йосифа говоримо з отцем-францисканцем Андрієм Немченком, вікарієм Одеського катедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії.
Для нас, християн, найпершими прикладами покори є: Господь Ісус, Діва Марія та Святий Йосиф. Ім'я Йосиф теофорне бо містить частинку Бога, що означає Бог додасть чи Бог помножить. Сьогодні нам відомо близько 20 Святих Церкви, які носили це ім'я.  Також, в Старому Завіті ми можемо прочитати історію про Йосифа Єгипетського, який пройшов складний шлях життя, але залишився вірним Господу, - розповідає отець Андрій Немченко.

Про Святого Йосифа ми знаємо дуже мало. Часто його називають незнаним, німим. Але, якщо дослідимо його родовід то побачимо, що він походить зі шляхетного роду.

Сон Йосифа, коли йому з'явився ангел Господній називаємо Благовіщення Йосифа де він покірно приймає волю Божу та виконує її.

Напевно вас цікавить скільки ж років було Йосифові? Часто його зображують людиною у віці з дитятком Ісус на руках та з лілією, що є атрибутом чистоти. Проте, імовірно, що Йосифові було близько 25 років, адже щоб пройти всі випробування, що випадуть на долю потрібно бути витривалим та сильним.

Від чого помер Йосиф? Можемо вважати, що Святий Йосиф помер від любові до Ісуса та Марії. 

Я називаю Йосифа знаком оклику! Досліджуючи знак оклику ми бачимо, що крапочка знаходиться знизу. Тобто Йосиф був максимально покірним слугою Божим та попри все залишився вірним Його покликанню. Він все зробив, щоб виконався Божий план.

Бути главою сім'ї в давнину було нелегко. Сьогодні багато чоловіків не доростають до рівня батька і саме тому діти не бачать приклад тата в сім'ї.

Я називаю Святого Йосифа ЗНАКОМ ОКЛИКУ! Бо він яскраво відображає його характер. Стрункий, попереджує, не гнеться, як знак запитання. Як часто ми ставимо численні запитання відходячи від головного? Йосиф діяв!

Святий Йосиф - приклад для нас. І в першу чергу - приклад тихості. Він без галасу просто виконує волю Божу в житті. Погляньте, як багато навколо шуму та галасу, як сильно топчеться святість Божого закону... Святий Йосиф продемонстрував нам шлях, як рекомендовано йти за Богом - цілком віддати себе родині, в покорі та тиші.

Церква закликає повернутися до забутого покровителя Святої Церкви. Тому й читаємо в літанії: "Сторож Святої Церкви" - чорти його дуже бояться! Йосиф проявив силу духа виконуючи гарно та гідно свої обов'язки. Це святий приклад Божої людини.

Отець-францисканець Андрій Немченко, вікарій Одеського катедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії.

Слухати інші програми


Відгуки

Хто придумав Пресвяту Трійцю та як Її зрозуміти

Хто придумав Пресвяту Трійцю та як Її зрозуміти

Одна з найбільших таємниць Божого життя — це Пресвята Трійця. Церква вірить в єдиного Бога в трьох особах — Отця, Сина і Святого Духа. Отець Олексій Самсонов у своїй катехезі розповідає про таїнство Пресвятої Трійці та пояснює основи нашої віри.
Де знайти підтримку під час випробувань? - відповідає брат Микола Орач.

Де знайти підтримку під час випробувань? - відповідає брат Микола Орач.

"Все, що відбувається навколо можна порівняти із хвилями, які накривають людину. Опору, підтримку, настанову та втіху, ми можемо віднайти в Слові Божому, Службі Божій, сповіді, молитві та дотриманні інформаційної гігієни". Про мир та спокій під час випробувань розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
"Говоріть із Богом про свої рани, адже через них Він хоче вилікувати вашу душу", — отець Станіслав Свурка

"Говоріть із Богом про свої рани, адже через них Він хоче вилікувати вашу душу", — отець Станіслав Свурка

Про убогість духом розповідає настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель, смт. Томашпіль, модератор руху Назаретських родин, отець Станіслав Свурка.
Як радіти в Господі у час війни? - катехиза отця Тараса Фітьо

Як радіти в Господі у час війни? - катехиза отця Тараса Фітьо

Отець Тарас Фітьо продовжує цикл сімейних катехез, коментуючи лист святого Апостола Павла до Филип'ян у якому він закликає завжди радіти у Господі.
"Апостоли подолали страх завдяки надії, яку їм дала Марія", — о. Матеуш Годек

"Апостоли подолали страх завдяки надії, яку їм дала Марія", — о. Матеуш Годек

Отець Матеуш Годек, настоятель парафії Архангела Михаїла в Павлограді, провів катехезу на Радіо Марія. Тема програми: "Марія — Мати надії". Катехеза поділена на чотири частини. У першій частині слухачі дізнаються про християнське розуміння надії, у другій — про надію в житті Марії. У третій частині священник практично пояснює, як людина може розвивати в собі християнську надію, а четверта частина катехези присвячена книзі отця Матеуша "Запитання про Марію".