Слухати Радіо

Зараз в ефірі

19:00

Молитовна лінія

В ефірі

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

"Святий Йосиф своїми рішеннями продемонстрував, як нам слідувати за Богом", - отець Андрій Немченко

Поділитись з друзями
Про покору та характер Святого Йосифа говоримо з отцем-францисканцем Андрієм Немченком, вікарієм Одеського катедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії.
Для нас, християн, найпершими прикладами покори є: Господь Ісус, Діва Марія та Святий Йосиф. Ім'я Йосиф теофорне бо містить частинку Бога, що означає Бог додасть чи Бог помножить. Сьогодні нам відомо близько 20 Святих Церкви, які носили це ім'я.  Також, в Старому Завіті ми можемо прочитати історію про Йосифа Єгипетського, який пройшов складний шлях життя, але залишився вірним Господу, - розповідає отець Андрій Немченко.

Про Святого Йосифа ми знаємо дуже мало. Часто його називають незнаним, німим. Але, якщо дослідимо його родовід то побачимо, що він походить зі шляхетного роду.

Сон Йосифа, коли йому з'явився ангел Господній називаємо Благовіщення Йосифа де він покірно приймає волю Божу та виконує її.

Напевно вас цікавить скільки ж років було Йосифові? Часто його зображують людиною у віці з дитятком Ісус на руках та з лілією, що є атрибутом чистоти. Проте, імовірно, що Йосифові було близько 25 років, адже щоб пройти всі випробування, що випадуть на долю потрібно бути витривалим та сильним.

Від чого помер Йосиф? Можемо вважати, що Святий Йосиф помер від любові до Ісуса та Марії. 

Я називаю Йосифа знаком оклику! Досліджуючи знак оклику ми бачимо, що крапочка знаходиться знизу. Тобто Йосиф був максимально покірним слугою Божим та попри все залишився вірним Його покликанню. Він все зробив, щоб виконався Божий план.

Бути главою сім'ї в давнину було нелегко. Сьогодні багато чоловіків не доростають до рівня батька і саме тому діти не бачать приклад тата в сім'ї.

Я називаю Святого Йосифа ЗНАКОМ ОКЛИКУ! Бо він яскраво відображає його характер. Стрункий, попереджує, не гнеться, як знак запитання. Як часто ми ставимо численні запитання відходячи від головного? Йосиф діяв!

Святий Йосиф - приклад для нас. І в першу чергу - приклад тихості. Він без галасу просто виконує волю Божу в житті. Погляньте, як багато навколо шуму та галасу, як сильно топчеться святість Божого закону... Святий Йосиф продемонстрував нам шлях, як рекомендовано йти за Богом - цілком віддати себе родині, в покорі та тиші.

Церква закликає повернутися до забутого покровителя Святої Церкви. Тому й читаємо в літанії: "Сторож Святої Церкви" - чорти його дуже бояться! Йосиф проявив силу духа виконуючи гарно та гідно свої обов'язки. Це святий приклад Божої людини.

Отець-францисканець Андрій Немченко, вікарій Одеського катедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії.

Слухати інші програми


Відгуки

Асертивність. Що робити, аби задовольнити свої потреби, та не образити інших?

Асертивність. Що робити, аби задовольнити свої потреби, та не образити інших?

Асертивність. Цикл програм "Міць в слабкості" сестри Тетяни Богославець. "Особа, якій притаманна асертивна поведінка, не повинна завжди бути спокійною, усміхненою чи «дипломатичною», адже важливо, відповідно до обставин, віднаходити баланс між агресивністю та пасивністю". 
ТИ МАЄШ ПОЛЮБИТИ СЕБЕ! Отець Роман Братковський про створення Богом світу та людини

ТИ МАЄШ ПОЛЮБИТИ СЕБЕ! Отець Роман Братковський про створення Богом світу та людини

Про створення фізичного світу та людини в циклі програм про Євангеліє Царства. В ефірі священник парафії Преображення Господнього УГКЦ, (с. Преображенка, Дніпропетровська обл) та лідер харизматичної спільноти "Галилея", отець Роман Братковський.
У чому сенс страждань? - розповідає сестра Каміла Кармалюк

У чому сенс страждань? - розповідає сестра Каміла Кармалюк

Сестра Каміла Кармалюк говорить про страждання. Як навчитися приймати терпіння?
Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Продовжуючи тему традиції уділення святого Причастя у Католицькій Церкві, отець Вальдемар Павелець пояснює значення служіння надзвичайних роздавачів Святих Тайн. Священник перераховує умови за яких світська особа може отримати благословення від єпископа на таке важливе служіння. Під час програми дізнаєтеся в якій з українських дієцезій РКЦ присутня така практика.
Виграти в тилу війну за душу. "Допомога в персоні отця Піо, який є живою іконою Ісуса розп'ятого", - брат Сергій Воронюк

Виграти в тилу війну за душу. "Допомога в персоні отця Піо, який є живою іконою Ісуса розп'ятого", - брат Сергій Воронюк

"Що я можу зробити сьогодні такого, щоб полегшити страждання людей?". Про актуальність особи отця Піо для Українців сьогодні розповідає брат-капуцин Сергій Воронюк. Програма до 55-ї річниці смерті Святого 23 вересня 2023 року.