"Ми часто хочемо бачити зовнішні плоди нашої віри, але чи помічаємо цінність убогих засобів, які обирав Ісус?" - запрошує поглянути на власні засоби на шляху до вічності о. Станіслав Свурка, настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель, модератор Руху Назаретських Родин.
Церква, ведучи людей дорогою благодаті до вічного життя, використовує як багаті, так і убогі засоби. До багатих належать ті, які можна побачити очима: красиві храми, паломництва, різні заходи, що служать справі спасіння. Важливо не забувати про молитву перед використовуванням багатих засобів.
Убогі засоби є надважливими, вони позначені хрестом, від них залежить ефективність зовнішніх засобів. Хрест - центр Євангелія, убогий засіб, який обрав Бог. Ісус, наш Спаситель, обирає убогі засоби: народження в яслах у Вифлеємі, просте життя і праця в Назареті, жертовна смерть на Голгофі, перебування в крихті хліба в Євхаристії. Таким чином Ісус притягує людей, адже з хреста випливає благодать Духа Святого. Ісус Христос показує нам, що Його сила й всемогутність діє через убогі засоби. Наша простота, мовчання, смирення, послух Богу та присвячення Йому щоденних справ дарують нам також заступницю - Царицю миру.
Казки — це серйозна справа. Це перші “підручники” етики. Саме про це говорив у катехезі на Радіо Марія отець Олексій Самсонов, відкриваючи несподівану, але надзвичайно глибоку істину: казка формує серце людини ще до того, як вона навчиться розуміти абстракції. У своїй катехезі про Піноккіо о. Олексій звернув увагу на те, що справжні казки не просто розважають — вони виховують, лікують і відкривають духовну дійсність. Через образи, пригоди, труднощі й перемоги героїв дитина (а також дорослий!) вчиться розпізнавати добро і зло, довіряти, любити, жертвуватися, вірити в сенс страждання.
Торкатися безмежності Бога в особистій обмеженості через спілкування у молитві запрошує о. Михайло Станчишин, духівник спільнот багатодітних матерів в Україні, співзасновник та викладач Школи духовного супроводу "Єлеазар" у м. Брюховичі.
Що таке людина? Над цим запитанням продовжує роздумувати монах-кармеліт Віталій Козак у циклі катехиз "Антропологія святої Едити Штайн". У цій програмі йдеться про особистість як духовну форму. Ця катехиза про те, що означає бути особистістю і як її внутрішня форма утворює все буття людини. Перший важливий пункт цієї науки звучить так: "Особистість не дорівнює індивід, біологічна одиниця чи духовна сутність".
У катехизі о. Романа Братковського, лідера харизматичної спільноти "Галілея", довідуємося про найсильнішу зброю в сучасному світі - інформацію. Священник вчить розпізнавати джерело інформації та відповідно реагувати на неї.
"Визначити корінь проблеми – це головний крок до зцілення, яке Христос приніс своєю смертю на хресті", - душпастир парафії Святого Йосифа (м. Дніпро), брат-капуцин
Юрій Зелінський. Серія катехиз про дари сили.