Слухати Радіо

Зараз в ефірі

02:00

Катехиза

В ефірі

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

В чому сенс монашого життя? - відповідає брат-капуцин Збігнєв Савчук

Поділитись з друзями
Створено: 2024-01-18
Передача: Катехиза
"Головним сенсом монашого життя є перебування з Богом", - брат Збігнєв Савчук з ордену братів менших капуцинів, м. Красилів.
Одного разу парафіянка з костелу поставила мені питання: "Чи ти щасливий?" Я провів увесь день роздумуючи над цим запитанням і, в молитві, пригадував моменти коли я був, насправді, щасливим. Тоді я зрозумів, що найбільшу радість я відчуваю під час молитви та читання Слова Божого, а коли захоплююсь справами, що віддаляють мене від Нього, відчуваю себе назадоволеним. Таким чином, сенс мого життя полягає у тому, щоб бачити Творця у всіх сферах.

Головним сенсом монашого життя є перебування з Богом. В Луки 18:18 читаємо: "Один із лідерів юдейських запитав Ісуса: «Вчителю Добрий, що мушу я робити, аби успадкувати вічне життя?» Ісус відповів: «Чому ти називаєш Мене Добрим? Ніхто не є добрим, крім Самого Бога. Тобі відомі заповіді: „Не чини перелюбу, не вбивай, не кради, не бреши про інших, шануй батька й матір своїх”. А той каже: „З юності я дотримуюся цих заповідей”. Коли Ісус почув ці слова, Він відповів: „Тобі бракує одного: продай усе, що маєш, а що вторгуєш, роздай бідним. І ти будеш мати багатство на Небі. Тоді приходь і слідуй за Мною”». Вислухавши Ісуса, той чоловік глибоко засмутився, бо був він дуже багатий".

Отже, Ісус закликає юнака і нас зберігати Божі заповіді. В цьому й полягає сутність монашого життя - жити в послуху, чистоті та убогості.

Послух проявляється в слуханні Бога та настоятеля, адже й сам Ісус був слухняним та стверджував, що прийшов виконати не Свою волю, а Отця. Тобто, Він чинить те, що до вподоби Богу.

Отцю Піо було нелегко, але саме через свою слухняність він був визнаний Святим. Коли людина має зв'язок з Ісусом, то вона може пережити будь які моменти завдяки слуханню.

Чистота. Не всі можуть зрозуміти чому привабливий чоловік чи жінка замість створити сім'ю вибирають монаше покликання. Оскопитися для Царства Божого - це бути готовим залишити світське життя, щоб жити з Богом. Ісус  продемонстрував відданість своєму покликанню - жити заради Царства Божого. Він не мав дружини, але був в чистоті для всіх.

Убогість. Багатством Ісуса Христа були близкість з Отцем, служіння народу та учням. Розмова Спасителя з юнаком завершилася тим, що той в смутку відійшов від Господа бо мав багато нерухомості. Ми бачили людей, які будучи бідними мали велику внутрішню радість. 

Радикалізм богопосвяченого життя полягає в пошуці сенсу в Бозі, як те робив Господь Ісус.

Брат Збігнєв Савчук з ордену братів менших капуцинів, м. Красилів.

Слухати інші програми

Відгуки

"Чому Церква назвала 24-річну дівчину своєю вчителькою?" - катехеза о.Ігоря Шклярука

"Чому Церква назвала 24-річну дівчину своєю вчителькою?" - катехеза о.Ігоря Шклярука

"Віра - не для тих, хто є "супермен", але для тих, хто звичайна "маленька" людина." - говорить о.Ігор Шклярук в катехизі про Святу Маленьку Терезку. 
"Не відпускайте Розарій з рук та єднайтеся з Богом у безнадії", - брат Збігнєв Савчук

"Не відпускайте Розарій з рук та єднайтеся з Богом у безнадії", - брат Збігнєв Савчук

Про надію на підставі псалма 126 розповідає брат Збігнєв Савчук з ордену братів менших капуцинів (м. Красилів). "Навіть при безнадії та в сльозах продовжуйте читати Біблію. Великою підтримкою є щоденна участь у Службі Божій".
"Чоловік перестав пити коли я змінила своє занедбане життя" - свідчення спільноти Ал-Анон

"Чоловік перестав пити коли я змінила своє занедбане життя" - свідчення спільноти Ал-Анон

Як система 12 кроків допомогла кардинально покращити власне життя розповідає пані Софія - членкиня спільноти Ал-Анон. "Змінити в своїй поведінці те, що тільки погіршує ситуацію, і знайти здоровий спосіб реагування на проблему – це цілком реальні завдання. Збори Ал-Анон дають можливість вчитися на досвіді інших людей, які стикалися зі схожими проблемами".



"Тотальне марновірство та забобони - супутники тяжких періодів", - отець Микола Орач

"Тотальне марновірство та забобони - супутники тяжких періодів", - отець Микола Орач

"Забобонні люди схильні до інфантильності, адже так зручно перекласти власну відповідальність на стихії, явища та інші чинники". Про марну віру та магічне мислення розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль. 
Катехеза отця Миколи Бистрицького про класифікацію музики в Церкві

Катехеза отця Миколи Бистрицького про класифікацію музики в Церкві

Катехеза отця Миколи Бистрицького відповідального за музичне душпастирство молоді Кам'янець-Подільської Дієцезії. В цьому повчанні священник розповідає про класифікацію музики в Церкві, зокрема йдеться про релігійну, церковну, сакральну, та літургійну музику. Катехит будує свою науку на основі книги отця Іринея Павляка, де йдеться про літургійну музику після Другого Ватиканського Собору.