Слухати Радіо

18:00

Св.Літургія зі Санктуарію св.Йосифа (Гнівань)

В ефірі

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

В чому сенс монашого життя? - відповідає брат-капуцин Збігнєв Савчук

"Головним сенсом монашого життя є перебування з Богом", - брат Збігнєв Савчук з ордену братів менших капуцинів, м. Красилів.
Одного разу парафіянка з костелу поставила мені питання: "Чи ти щасливий?" Я провів увесь день роздумуючи над цим запитанням і, в молитві, пригадував моменти коли я був, насправді, щасливим. Тоді я зрозумів, що найбільшу радість я відчуваю під час молитви та читання Слова Божого, а коли захоплююсь справами, що віддаляють мене від Нього, відчуваю себе назадоволеним. Таким чином, сенс мого життя полягає у тому, щоб бачити Творця у всіх сферах.

Головним сенсом монашого життя є перебування з Богом. В Луки 18:18 читаємо: "Один із лідерів юдейських запитав Ісуса: «Вчителю Добрий, що мушу я робити, аби успадкувати вічне життя?» Ісус відповів: «Чому ти називаєш Мене Добрим? Ніхто не є добрим, крім Самого Бога. Тобі відомі заповіді: „Не чини перелюбу, не вбивай, не кради, не бреши про інших, шануй батька й матір своїх”. А той каже: „З юності я дотримуюся цих заповідей”. Коли Ісус почув ці слова, Він відповів: „Тобі бракує одного: продай усе, що маєш, а що вторгуєш, роздай бідним. І ти будеш мати багатство на Небі. Тоді приходь і слідуй за Мною”». Вислухавши Ісуса, той чоловік глибоко засмутився, бо був він дуже багатий".

Отже, Ісус закликає юнака і нас зберігати Божі заповіді. В цьому й полягає сутність монашого життя - жити в послуху, чистоті та убогості.

Послух проявляється в слуханні Бога та настоятеля, адже й сам Ісус був слухняним та стверджував, що прийшов виконати не Свою волю, а Отця. Тобто, Він чинить те, що до вподоби Богу.

Отцю Піо було нелегко, але саме через свою слухняність він був визнаний Святим. Коли людина має зв'язок з Ісусом, то вона може пережити будь які моменти завдяки слуханню.

Чистота. Не всі можуть зрозуміти чому привабливий чоловік чи жінка замість створити сім'ю вибирають монаше покликання. Оскопитися для Царства Божого - це бути готовим залишити світське життя, щоб жити з Богом. Ісус  продемонстрував відданість своєму покликанню - жити заради Царства Божого. Він не мав дружини, але був в чистоті для всіх.

Убогість. Багатством Ісуса Христа були близкість з Отцем, служіння народу та учням. Розмова Спасителя з юнаком завершилася тим, що той в смутку відійшов від Господа бо мав багато нерухомості. Ми бачили людей, які будучи бідними мали велику внутрішню радість. 

Радикалізм богопосвяченого життя полягає в пошуці сенсу в Бозі, як те робив Господь Ісус.

Брат Збігнєв Савчук з ордену братів менших капуцинів, м. Красилів.

Слухати інші програми
Казки, які нас виховують: як Піноккіо веде до Євангелія?

Казки, які нас виховують: як Піноккіо веде до Євангелія?

Казки — це серйозна справа. Це перші “підручники” етики. Саме про це говорив у катехезі на Радіо Марія отець Олексій Самсонов, відкриваючи несподівану, але надзвичайно глибоку істину: казка формує серце людини ще до того, як вона навчиться розуміти абстракції. У своїй катехезі про Піноккіо о. Олексій звернув увагу на те, що справжні казки не просто розважають — вони виховують, лікують і відкривають духовну дійсність. Через образи, пригоди, труднощі й перемоги героїв дитина (а також дорослий!) вчиться розпізнавати добро і зло, довіряти, любити, жертвуватися, вірити в сенс страждання.

2025-05-16 00:00:00
"Я почала брати участь в організації адорацій, бо бачила, як молодь на них чекає", - Анастасія Суворова

"Я почала брати участь в організації адорацій, бо бачила, як молодь на них чекає", - Анастасія Суворова

«Колись подруга мене просто запросила на катехизу, а тепер я служу молоді в Церкві», - Анастасія Суворова, членкиня Молодіжної ради при Комісії душпастирства молоді. Про прихід до Католицької Церкви, про служіння в Луцькій дієцезії, а також серед українців у Польщі. 
2025-05-16 00:00:00
Спільнота "Матері в молитві". "Ми не просто молимось - ми підтримуємо одна одну", - Тетяна Мазур

Спільнота "Матері в молитві". "Ми не просто молимось - ми підтримуємо одна одну", - Тетяна Мазур

Про спільноту, що об'єднує жінок в усьому світі в особливому служінні, - "Матері в молитві". Гостею програми "Люди справи" є Тетяна Мазур - координаторка спільнот "Матері в молитві" в Івано-Франківську, мама трьох дітей та доцентка Івано-Франківського університету нафти і газу. 
2025-05-16 00:00:00
Особиста молитва - місце зустрічі й дружби з Ісусом

Особиста молитва - місце зустрічі й дружби з Ісусом

Торкатися безмежності Бога в особистій обмеженості через спілкування у молитві запрошує о. Михайло Станчишин, духівник спільнот багатодітних матерів в Україні, співзасновник та викладач Школи духовного супроводу "Єлеазар" у м. Брюховичі.
2025-05-15 00:00:00
"Особистість - це не факт, це завдання, її розкривають і розгортають", - Едита Штайн

"Особистість - це не факт, це завдання, її розкривають і розгортають", - Едита Штайн

Що таке людина? Над цим запитанням продовжує роздумувати монах-кармеліт Віталій Козак у циклі катехиз "Антропологія святої Едити Штайн". У цій програмі йдеться про особистість як духовну форму. Ця катехиза про те, що означає бути особистістю і як її внутрішня форма утворює все буття людини. Перший важливий пункт цієї науки звучить так: "Особистість не дорівнює індивід, біологічна одиниця чи духовна сутність".
2025-05-14 00:00:00