Про віру та гідність християнського життя розповідає ієромонах Студійського уставу монастиря Антонія Печерського, УГКЦ, отець Ілля Мамчак. Дізнаємося, який сенс вкладали у піст Святі отці Церкви.
Людина, коли вирушає в подорож то ставить собі кінцеву ціль куди хоче добратися. Так само під час посту ми маємо розуміти мету, якою є Пасха. Апостол Павло наголошує, що Христос воскрес во славу Отця. Цими словами він нагадує що й ми сьогодні маємо зосередити свою увагу на новому житті до якого закликає Спаситель, - розповідає отець Ілля Мамчак.
У чому ж полягає оновлення нашого життя, до якого нас закликає Спаситель? Із
книги Буття ми знаємо, що Господь сотворив нас на образ і подобу Свою. Із самого початку Творець створив людину, щоб вона мала участь у Божому житті, вона мала тяжіння до Бога - створена такою, яка обожествляється.
Що ж відбулося, коли людина втратила звязок із Богом? Йоан Золотоустий наголошує, що через втрату
спілкування з Господом гріх увійшов у життя перекривши дію початкової благодаті.
Адам через неуважність впав із жінкою в великий сором та приниження, що є гріхом. Так людина втратила спілкування з Творцем.
Сьогодні суспільство тяжіє до спілкування з Богом, але самостійно. Зауважте, як сильно людство намагається незалежно вирішувати, без Бога, що є добре, а що зле. Тобто, особа своїми силами вирішує
що є добро, а що зло. Тут гріх привів людину до зубожіння в любові.
Господь все творить з любові, як і було в Раю. Але коли прийшло зубожіння любові то в людини народилися
конфлікт,
ненависть. Як наслідок, Адам, бажаючи виправдатися обвинувачує Єву, та бачить мертвим свого сина Авеля.
Господь попереджав Каїна. Він же не послухав Бога і в решті решт вирішив убити брата через заздрість. Можна вважати, що людина стала плотською і так дійшла до ненависті. Також, як наслідок
гріхопадіння, зявляється
гордість.
Згодом гордість проявляється в побудові Вавилонської башти. Унаслідок цього рішення люди перестали себе розуміти бо гордість відштовхує людей один від одного.
Гордість - це дорога до смерті. Христос наголошує: "Якщо Син чоловічий вас не визволить то ви не станете вільними". З приходом Христа людство отримало можливість звільнитися від гріха. Тобто Господь зосереджує нашу увагу на Собі.
Коли ми відрікаємося від диявола то природньо довіряємо себе Христу. В житті нам не завжди приходить рятівна думка, як правильно діяти. Тому Святий
Йоан Золотоустий наголошує, щоб ми постійно промовляли собі "Відрікаюся від тебе, сатано". У порадах Святі отці наголошують, що на перший погляд ми не усвідомлюємо силу дії молитви відречення, а тільки згодом можемо її усвідомити. Саме тому потрібно постійно проявляти рішення волі кажучи невпинно: "Відрікаюся від тебе сатано!". Особливо важливо практикувати це коли людина в полоні різних навязливих думок. Тому невпинно повторюйте, що відрікаєтеся від діл, думок та впливу лукавого.
Отець Ілля МамчакСлухати інші програми
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.