Слухати Радіо

05:00

Молитва

В ефірі

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Хресна Дорога

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

Відрікаюся від діл, думок та впливу лукавого. Чому рекомендовано повторювати ці слова невпинно?

Про віру та гідність християнського життя розповідає ієромонах Студійського уставу монастиря Антонія Печерського, УГКЦ, отець Ілля Мамчак. Дізнаємося, який сенс вкладали у піст Святі отці Церкви.
Людина, коли вирушає в подорож то ставить собі кінцеву ціль куди хоче добратися. Так само під час посту ми маємо розуміти мету, якою є Пасха. Апостол Павло наголошує, що Христос воскрес во славу Отця. Цими словами він нагадує що й ми сьогодні маємо зосередити свою увагу на новому житті до якого закликає Спаситель, - розповідає отець Ілля Мамчак.

У чому ж полягає оновлення нашого життя, до якого нас закликає Спаситель? Із книги Буття ми знаємо, що Господь сотворив нас на образ і подобу Свою. Із самого початку Творець створив людину, щоб вона мала участь у Божому житті, вона мала тяжіння до Бога - створена такою, яка обожествляється.

Що ж відбулося, коли людина втратила звязок із Богом? Йоан Золотоустий наголошує, що через втрату спілкування з Господом гріх увійшов у життя перекривши дію початкової благодаті. Адам через неуважність впав із жінкою в великий сором та приниження, що є гріхом. Так людина втратила спілкування з Творцем.

Сьогодні суспільство тяжіє до спілкування з Богом, але самостійно. Зауважте, як сильно людство намагається незалежно вирішувати, без Бога, що є добре, а що зле. Тобто, особа своїми силами вирішує що є добро, а що зло. Тут гріх привів людину до зубожіння в любові.

Господь все творить з любові, як і було в Раю. Але коли прийшло зубожіння любові то в людини народилися конфлікт, ненависть. Як наслідок, Адам, бажаючи виправдатися обвинувачує Єву, та бачить мертвим свого сина Авеля.

Господь попереджав Каїна. Він же не послухав Бога і в решті решт вирішив убити брата через заздрість. Можна вважати, що людина стала плотською і так дійшла до ненависті. Також, як наслідок гріхопадіння, зявляється гордість.

Згодом гордість проявляється в побудові Вавилонської башти. Унаслідок цього рішення люди перестали себе розуміти бо гордість відштовхує людей один від одного. 

Гордість - це дорога до смерті. Христос наголошує: "Якщо Син чоловічий вас не визволить то ви не станете вільними". З приходом Христа людство отримало можливість звільнитися від гріха. Тобто Господь зосереджує нашу увагу на Собі. 

Коли ми відрікаємося від диявола то природньо довіряємо себе Христу. В житті нам не завжди приходить рятівна думка, як правильно діяти. Тому Святий Йоан Золотоустий наголошує, щоб ми постійно промовляли собі "Відрікаюся від тебе, сатано". У порадах Святі отці наголошують, що на перший погляд ми не усвідомлюємо силу дії молитви відречення, а тільки згодом можемо її усвідомити. Саме тому потрібно постійно проявляти рішення волі кажучи невпинно: "Відрікаюся від тебе сатано!". Особливо важливо практикувати це коли людина в полоні різних навязливих думок. Тому невпинно повторюйте, що відрікаєтеся від діл, думок та впливу лукавого.

Отець Ілля Мамчак

Слухати інші програми


"Материнство - це не завжди про дітонародження", - о.Віталій Козак

"Материнство - це не завжди про дітонародження", - о.Віталій Козак

Чергова катехеза від монаха-кармеліта Віталія Козака.
Нагадаємо, отець Віталій вже пів року виголошує цикл катехез на тему «Антропологія святої Едити Штайн».

У цьому випуску слухачі дізнаються, що свята Тереза Бенедикта від Хреста (Едита Штайн) говорить про покликання до материнства та до духовного життя.
Катехит пояснює, чому ми часто помилково ототожнюємо материнство лише з дітонародженням, забуваючи про його глибший духовний вимір.

2025-07-02 00:00:00
"Якщо у священника немає духовного супроводу, його "з'їдять"біси", - о.Михайло Станчишин

"Якщо у священника немає духовного супроводу, його "з'їдять"біси", - о.Михайло Станчишин

До вашої уваги — катехеза монаха-єзуїта, отця Михайла Станчишина.
Отець Михайло вже понад два роки провадить цикл програм під назвою «На шляху до дружби з Ісусом». У черговому випуску він зосереджує увагу слухача на феномені духовного супроводу.

Автор пояснює, хто найперше потребує духовного проводу, і наголошує: саме через супровід можна навести, збудувати й поглибити живу дружбу з Ісусом Христом.

2025-07-01 00:00:00
Святий Йоан Хреститель: більше ніж Пророк

Святий Йоан Хреститель: більше ніж Пророк

Хто такий Пророк? Якою є його місія? Як Йоан Хреститель вказав на найвищого Пророка та чому став "мостом" між Старим і Новим Завітом, розповідає о.Марек Рудзь, настоятель парафії Св.Йоана Хрестителя у м.Біла Церква, Київської області.
2025-06-30 00:00:00
Як Євангелізувати самого себе в умовах війни

Як Євангелізувати самого себе в умовах війни

"Зміна буде тоді, коли ми зненавидимо гріх", - о.Олександр Могильний, священник РКЦ парафії Матері Божої Ангельської у м. Вінниця запрошує дивитися на ті новини, які нас оточують з перспективою Доброї Новини у часі історії спасіння. 
2025-06-27 00:00:00
Як Надія "працює" в Ісусі Христі

Як Надія "працює" в Ісусі Христі

"Ми говоримо про Божу чесноту, яку може подарувати лише Бог", - о.Костянтин Морозов, настоятель парафії Матері Божої Ангельської у м.Вінниця, виголошує катехизу про Надію, яка є благодаттю Божою. 
2025-06-26 00:00:00