В РКЦ триває Місійний тиждень. Говорили з сестрою Едітою Улман зі Згромадження Сестер Служниць Святого Духа про служіння в Індії.
"Я живу в місті Бангалор. Тут мешкає більше 8 мільйонів жителів, в якому знаходиться наш провінційний будинок, що служить обителю для 50 монахинь з них вже 23 склали вічні обіти. Одна сестра у нас зараз гостює з Південної Кореї - решта, окрім мене, з Індії.
У нас у будинку сестри говорять на десятьох мовах, а то й більше. Це різні мови, не схожі між собою.
В Бангалорі діють достатньо жорсткі карантинні обмеження. За шість місяців служіння я досі не була у центрі міста! Лише цього тижня буду починати навчання офлайн в університеті. Раз на тиждень маю можливість відвідувати центр для дітей, яких знаходять на вулиці. Цим займаються брати-селезіанці. Є серед них також ті діти, які працювали (незаконна дитяча праця).
Тут зміна сезонів зима-літо не відчувається так як у нас. Я на днях запитала: «Сестро, а зараз зима?» це було смішно. Сестра відповіла ствердно. Тут окремо виділяють дощовий період, хоча цього року жовтень також з великою кількістю опадів.
В Індії, з одного боку, так як в Україні, а з іншого - все зовсім інакше! Християн тут меншість. Індуїстські храми вражають своєю архітектурою. Мене постійно запитують, звідки я, та ставляться переважно привітно. Просто на вулиці гуляють корови, їздять жовто-зелені «ото-рікші»(трьохколісний моторний тип транспорту для двох пасажирів з накритим дахом, яким керує водій, - Авт.).В місті великий контраст між бідними та багатими. З одного боку є люди, які просто сплять на вулиці, а з іншого їздять дуже дорогі автівки.
Які описати мій досвід в Індії? Це не зовсім легко, але воно того варте!"- розповіла сестра Едіта Улман.
Про служіння та покликання в церкві розповідає делегат молоді від Харківсько-Запорізької дієцезії, Андрій Павлунік. Програма Комісії душпастирства молоді "
Виховання - справа серця".
У ці дні з різних куточків України вирушають паломницькі групи до святинь, де прославилася Діва Марія в чудотворних іконах. Якщо ви бачите в дорозі колону людей із хрестом на чолі, найімовірніше, це паломники, які прямують до Бердичева або Зарваниці. У цій програмі спілкуємося з учасниками паломництва Шепетівка-Бердичів. Про свій досвід прочанина ділиться єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії.
"Молитва може бути навіть тоді, коли вуста закриті", - священник Мукачівської Греко-Католицької єпархії о.Руслан Бурдюх у програмі "У ваших намірах" пояснює, якою має бути добра молитва і як можливо налаштуватися душею й тілом на діалог із Богом.
У програмі «У Ваших намірах» брат-францисканець Андрій Немченко розмірковує над темою страху: звідки він виникає, у чому полягає його небезпека і як він впливає на духовне життя. Священник чітко розрізняє страх перед Богом і страх перед небезпекою. За його словами, будь-який страх можна подолати – у цьому допомагають віра, молитва та довіра до Бога. Про практичні кроки у боротьбі зі страхами й фобіями брат Андрій розповідає у програмі.
Про розпізнання дарів, час їхнього прояву та про те, як служити ними, розповідає монах-капуцин брат Сергій Губицький, настоятель монастиря Святого Йосифа Хрестителя у місті Старокостянтинів Хмельницької області. Брат Сергій не є священником, але його служіння охоплює багато напрямків. Він художник-іконописець, психолог, реставратор, скульптор, різьбяр по дереву, музикант, співак, агроном і господар. У програмі «У ваших намірах» брат ділиться своїм досвідом реалізації дарів як відповіддю на потреби часу та глибоким бажанням творити.