Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:40

Духовні читання

В ефірі

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Царице Неба

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

Як жити у світлі під час війни? Диявол відкрито віками системно знищує людей

Поділитись з друзями
Нашому життю в світлі загрожують різні ідеології, що виходять від росії та заходу. Католицька Церква проти ідеологій тому часто в світі її не сприймають, - розповідає настоятель парафії Святих апостолів Петра і Павла у Калинівці, модератор руху Світло Життя в Україні, отець Ярослав Гонсьорек.Напередодні почав читати книгу "Польська індентичність та російське самодержавство" де автор Ярослав Сумишин розкриває тему формування Української ідентичності правобережжя України, особливо Поділля. Ми маємо досліджувати власну історію особливо в умовах, коли російська пропаганда намагається навязати свої демонічні принципи та цінності. Сьогодні у публічному житті людям рясно пропагуються негативні цінності та руйнівні правила життя. Ще в період сталінізму в Польщі отець Франциск, засновник руху Світло життя, бачив вплив брехливої радянської ідеології та намагався всіляко зберегти Божі цінності, - розповідає отець Ярослав Гонсьорек.

Отець Франциск виділяв 5 принципів успішного християнина: розум,
сумління, Слово Боже, Ісус Христос та Церква. Тобто християнин має бути розумним та мислити згідно Слова Божого керуючись сумлінням, а також дотримуватися мудрості дару Всевишнього - Слова Божого. Також, що дня він єднається з Ісусом Христом, який веде його дорогою життя, та керується світлом Церкви де беру участь у формаціях та спільнотах. Коли я дотримуюся цих 5 принципів то маю Світло життя.

 Життя у світлі - це життя в правді, що є сьогодні надзвичайно актуальним в умовах війни. Христос сказав: "Пізнаєте правду і правда зробить вас вільними". Ми віримо в перемогу Українського війська, але повністю вільними нас зробить правда. Варто розуміти, що життя в правді має проявлятися не тільки на фронті, але й у нашому щоденному житті.

Ісус називає диявола батьком брехні та душогубом. Тобто, там де брехня - там є смерть. Саме брехня внесла поділ та ненависть між народами, а це в свою чергу призвело до війни. Все розпочинається з відходу від істини та призводить, у свою чергу, до вбивства. Таким є алгоритм дії диявола.

Ще одне явище, яке хвилює мене - це коли люди побожні люди вірять у брехню російської пропаганди та виправдовують війну розв'язану росією проти України. Тобто в багатьох відсутнє критичне мислення, що призводить до прогресуючого невігластва.

Життя в світлі - це життя в свободі. Тільки вільна людина може нести визволення іншим людям, нести світло прославляючи Бога. 
 
Настоятель парафії Святих апостолів Петра і Павла у Калинівці, модератор руху Світло Життя в Україні, отець Ярослав Гонсьорек.


Слухати програми отця Ярослава Гонсьорека
Бережіть свої серця від ненависті
30 років домашній Церкві
Синодальність Церкви сьогодні
Літургія годин освячує день
Святість у подружньому житті
Святий Дух - нерозгадана Особа Бога

Відгуки

"Діва Марія - дар Божий у нашому житті", - отець Станіслав Свурка

"Діва Марія - дар Божий у нашому житті", - отець Станіслав Свурка

Про Діву Марію, як дар Божий у нашому житті розповідає настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель, смт. Томашпіль, модератор руху Назаретських родин, отець Станіслав Свурка.
"Ідеалізація та знецінення - дві сторони однієї проблеми", - сестра Тетяна Богославець

"Ідеалізація та знецінення - дві сторони однієї проблеми", - сестра Тетяна Богославець

Ідеалізація та знецінення. Друга програма про захисні механізми психіки із серії програм "Міць в слабкості", сестри Тетяни Богославець. "Ми схильні зачаровуватися, щоб потім розчаруватися".


"Поважають того, хто проявляє повагу до інших людей", - о. Микола Орач

"Поважають того, хто проявляє повагу до інших людей", - о. Микола Орач

Про зневагу та повагу між християнами розповідає брат-францисканець Микола Орач з Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
"Бог дасть відвагу тим, хто прийме рішення боротися за життя інших", - Тереза Андрущишина

"Бог дасть відвагу тим, хто прийме рішення боротися за життя інших", - Тереза Андрущишина

Що я можу зробити в царині захисту життя тут і тепер? В ефірі Радіо Марія доктор суспільних наук у галузі педагогіки, член Комісії у справах душпастирства родин, Тереза Андрущишина. "Бог дасть відвагу тим, хто прийме рішення боротися за життя інших".
Як навчитися вірити? - досвід Авраама у катехизі отця Кшиштофа Бузіковського

Як навчитися вірити? - досвід Авраама у катехизі отця Кшиштофа Бузіковського

Отець Кшиштоф Бузіковський розповідає про Авраама, його віру та чесноти.