Слухати Радіо

Зараз в ефірі

02:00

Катехиза

В ефірі

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

Як сформувати здорову самооцінку дитини? - практичні поради психолога Валентини Осадчої

Поділитись з друзями
Психолог Валентина Осадча продовжує цикл програм присвячених трьом психологічним капканам, у які потрапляють діти. У конкретній програмі характеризуємо другий капкан "Неповноцінність" для дітей віком від півтора до восьми років.
У другий капкан "Неповноцінності", потрапляють діти у віці від півтора до восьми років, коли закладається самооцінка особистості. Саме у цьому віці у дитини може сформуватися уявлення про себе як про невдаху, тому батькам потрібно уважно поставитись до вказаного періоду розвитку дитини, щоб запобігти завищеній чи заниженій самооцінці.

Для формування здорової самооцінки, батькам необхідно уважно поставитись до особистості дитини та її взаємодії з навколишнім світом, дозволити їй розвиватись у комфортних умовах, мати можливість проявляти свій характер та чемно протистояти батьками.

Коли дитина зазнає невдачі чи поразки батьки покликані "долюбити" її (показати дитині любов попри поразку), підтримати. В жодному разі не можна повчати, дорікати чи порівнювати дитя з іншими! Інакше, особа, що розвивається, може вирости з переконанням, що вона хороша лише коли їй усе вдається.

Внаслідок допущених помилок у вихованні, у дитини найчастіше закладається або нарцисизм, або формується переконання: "Я невдаха і більше нічого не можу зробити". 

Існує велика небезпека слухняних дітей! Слід пам'ятати: найперше дитина тренується відстоювати свою думку в своїй сім'ї. На батьках діти можуть навчитись протистояти зовнішньому світу і бути собою. Якщо дитину змусити бути слухняною і погоджуватись у всьому з батьками, вона виростає або нещасливою, або маніпуляторкою.

Більше дізнатись про три капкани, в які потрапляють діти від народження до 12 років можна тут: "Як не дозволити дитині потрапити в психологічні капкани?"

Слухати інші програми
Діти не є власністю батьків!
Про що діти не говорять батькам?
Чи варто карати дітей фізично?
В чому причина конфлікту батьків і дітей?
Чи дратують вас діти в храмі?

Відгуки

Безпечне середовище для дітей в ліцеї "Всесвіт" та навчання в умовах війни

Безпечне середовище для дітей в ліцеї "Всесвіт" та навчання в умовах війни

Про навчання дітей під час війни та створення безпечного середовища у навчальному закладі розповідає Анна Омельчук - вчителька англійської мови та аніматор ораторію в салезіянському ліцеї "Всесвіт", м. Житомир.

Як спілкуватися з духовними особами?

Як спілкуватися з духовними особами?

Часто від світських людей можна почути, що вони не знають, з чого розпочати розмову з духовною особою, і взагалі, як з нею вести діалог. Сестра Наталя Вакулішина в програмі "У Ваших намірах" розвінчує стереотипи, пов'язані з представниками духовного світу, і радить просто бути собою.
Ми не відчуваємо спеки, лише радість!

Ми не відчуваємо спеки, лише радість!

Група паломників на чолі з отцем Збігнєвом Савчуком ділиться переживанням від прощі до Бердичівської Божої Матері.
Військова освіта. "Наші випускники працюють в усіх силових структурах України", - підполковник Антон Ланко

Військова освіта. "Наші випускники працюють в усіх силових структурах України", - підполковник Антон Ланко

В Україні триває вступна кампанія, а в умовах повномасштабної війни особливо актуальними залишаються військові спеціальності. Які престижні професії можна здобути у Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації ім. Героїв Крут розповідає заступник начальника факультету телекомунікаційних систем, підполковник Антон Ланко.
"Завжди варто давати Богу щось більше!" - отець Мар'ян Мельничук про мету паломництва

"Завжди варто давати Богу щось більше!" - отець Мар'ян Мельничук про мету паломництва

Отець Мар'ян Мельничук говорив про важливість паломництва у життя християнина.