Слухати Радіо

02:50

Біблійні читання

В ефірі

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

Як сформувати здорову самооцінку дитини? - практичні поради психолога Валентини Осадчої

Психолог Валентина Осадча продовжує цикл програм присвячених трьом психологічним капканам, у які потрапляють діти. У конкретній програмі характеризуємо другий капкан "Неповноцінність" для дітей віком від півтора до восьми років.
У другий капкан "Неповноцінності", потрапляють діти у віці від півтора до восьми років, коли закладається самооцінка особистості. Саме у цьому віці у дитини може сформуватися уявлення про себе як про невдаху, тому батькам потрібно уважно поставитись до вказаного періоду розвитку дитини, щоб запобігти завищеній чи заниженій самооцінці.

Для формування здорової самооцінки, батькам необхідно уважно поставитись до особистості дитини та її взаємодії з навколишнім світом, дозволити їй розвиватись у комфортних умовах, мати можливість проявляти свій характер та чемно протистояти батьками.

Коли дитина зазнає невдачі чи поразки батьки покликані "долюбити" її (показати дитині любов попри поразку), підтримати. В жодному разі не можна повчати, дорікати чи порівнювати дитя з іншими! Інакше, особа, що розвивається, може вирости з переконанням, що вона хороша лише коли їй усе вдається.

Внаслідок допущених помилок у вихованні, у дитини найчастіше закладається або нарцисизм, або формується переконання: "Я невдаха і більше нічого не можу зробити". 

Існує велика небезпека слухняних дітей! Слід пам'ятати: найперше дитина тренується відстоювати свою думку в своїй сім'ї. На батьках діти можуть навчитись протистояти зовнішньому світу і бути собою. Якщо дитину змусити бути слухняною і погоджуватись у всьому з батьками, вона виростає або нещасливою, або маніпуляторкою.

Більше дізнатись про три капкани, в які потрапляють діти від народження до 12 років можна тут: "Як не дозволити дитині потрапити в психологічні капкани?"

Слухати інші програми
Діти не є власністю батьків!
Про що діти не говорять батькам?
Чи варто карати дітей фізично?
В чому причина конфлікту батьків і дітей?
Чи дратують вас діти в храмі?
«Навернення - це шлях, а не мить»: історія служіння Андрія Павлуніка

«Навернення - це шлях, а не мить»: історія служіння Андрія Павлуніка

Про служіння та покликання в церкві розповідає делегат молоді від Харківсько-Запорізької дієцезії, Андрій Павлунік. Програма Комісії душпастирства молоді "Виховання - справа серця".
2025-07-18 00:00:00
Кремлівський фараон впертий, але ви робіть своє. Не полишайте віру, що війна закінчиться швидко"  - єпископ Станіслав Широкорадюк

Кремлівський фараон впертий, але ви робіть своє. Не полишайте віру, що війна закінчиться швидко" - єпископ Станіслав Широкорадюк

У ці дні з різних куточків України вирушають паломницькі групи до святинь, де прославилася Діва Марія в чудотворних іконах. Якщо ви бачите в дорозі колону людей із хрестом на чолі, найімовірніше, це паломники, які прямують до Бердичева або Зарваниці. У цій програмі спілкуємося з учасниками паломництва Шепетівка-Бердичів. Про свій досвід прочанина ділиться єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії.
2025-07-17 00:00:00
Яка твоя молитва?

Яка твоя молитва?

"Молитва може бути навіть тоді, коли вуста закриті", - священник Мукачівської Греко-Католицької єпархії о.Руслан Бурдюх у програмі "У ваших намірах" пояснює, якою має бути добра молитва і як можливо налаштуватися душею й тілом на діалог із Богом.
2025-07-16 00:00:00
"Сатана має доступ до нас через слабкості і гріхи. Ми самі дозволяємо йому панувати над нами", - о.Андрій Немченко

"Сатана має доступ до нас через слабкості і гріхи. Ми самі дозволяємо йому панувати над нами", - о.Андрій Немченко

У програмі «У Ваших намірах» брат-францисканець Андрій Немченко розмірковує над темою страху: звідки він виникає, у чому полягає його небезпека і як він впливає на духовне життя. Священник чітко розрізняє страх перед Богом і страх перед небезпекою. За його словами, будь-який страх можна подолати – у цьому допомагають віра, молитва та довіра до Бога. Про практичні кроки у боротьбі зі страхами й фобіями брат Андрій розповідає у програмі.

2025-07-10 00:00:00
"Найбільша радість для мене - співпрацювати Богом. Це таємниця, яка захоплює", - брат Сергій Губицький

"Найбільша радість для мене - співпрацювати Богом. Це таємниця, яка захоплює", - брат Сергій Губицький

Про розпізнання дарів, час їхнього прояву та про те, як служити ними, розповідає монах-капуцин брат Сергій Губицький, настоятель монастиря Святого Йосифа Хрестителя у місті Старокостянтинів Хмельницької області. Брат Сергій не є священником, але його служіння охоплює багато напрямків. Він художник-іконописець, психолог, реставратор, скульптор, різьбяр по дереву, музикант, співак, агроном і господар. У програмі «У ваших намірах» брат ділиться своїм досвідом реалізації дарів як відповіддю на потреби часу та глибоким бажанням творити.

2025-07-09 00:00:00