Продовжуємо цикл катехиз на тему непробачення з екзорцистом Київсько-Житомирської дієцезії, о. Віктором Матушевським. Сьогодні дізнаємося, як виходити з непробачення за методом Ніла Лозано "5 ключів до звільнення".
Коли ми не пробачаємо, то бачимо наслідок цього на тілесному здоров'ї, в емоційній сфері, в соціумі та в духовності. Ми не створили самі себе, тому часто не можемо самостійно впоратися з емоціями. Прийняття Ісуса як Господа і Спасителя свого життя допомагає з'єднатися з Богом і впоратися з будь-якими труднощами. Ісус ніколи не буде керувати нами проти нашої волі. "Господь то мій Пастир, тому в недостатку не буду, на пасовиськах зелених оселить мене, на тихую воду мене запровадить! Він душу мою відживляє, провадить мене ради Ймення Свого по стежках справедливости" (Пс. 23). Спокуса гордині, що "я сам можу", відображає недобру роль в аскетичному напрямі. "Мати свого духівника, який нас знає і може підказати від імені Ісуса Христа та благословити", - радить усім отець Віктор.
В катехизі священник пояснює важливість кожного "ключа" і розкриває практичний метод "5 ключів до звільнення", який ми можемо застосовувати протягом свого життя:
1. Життя з Ісусом
2. Пробачення
3. Відречення від злих духів
4. Молитва заступництва
5. Благословіння
Важливо перепрошувати, відрікатися і благословляти, завжди називаючи ім'я кривдника та кажучи на початку: "В ім'я Ісуса Христа...". Часом треба зазирнути в дитинство, щоб зрозуміти, що відбувається в моєму житті сьогодні. "Дух духа передає", - говорить о. Віктор, звертаючи увагу на важливості аналізу усього життя, щоб вийти з непробачення і отримати благословіння Боже.
Це друга катехиза з циклу "Антропологія Едити Штайн", де ставимо питання: "Що таке людина?" Виголошує науку отець Віталій Козак.
Напередодні Пасхального Тридення, найважливішого літургійного періоду року, о. Вальдемар Павелець дуже ґрунтовно пояснює значення усіх літургійних обрядів.
Тема реколекцій присвячена Пасхальному Триденню. Традиція святкування християнами Тридення бере початок у IV столітті. У перший день реколекцій єпископ помічник Київсько-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький виголошує науку про Великий четвер: "Ісус залишає нам у подарунок три речі, без яких неможливе християнство: Таїнство Євхаристії, Таїнство Священства і заповідь любові, коли сам омиває ноги ближнім".
Про страждаюче Серце Пресвятої Богородиці та її співучасть у спасінні людства розповідає сестра-гоноратка Каміла Кармалюк.
Отець Міхал Бранкевич говорить про страждання Спасителя.