В тиждень молитов за єдність християн з Іреною Сашко говоримо про єдність.
Що означає "єдність"? Що значить "бути іншим", винятковим, неповторним, єдиним у своєму роді?
Ісус Христос в Архиєрейській молитві молиться про те, щоб ми всі було одно, щоб світ увірував... Бо якщо ми будемо розділені, світ не увірує.Про перших християн язичники говорили: "Дивіться, як вони люблять один одного!"
Ми трохи відійшли від цієї єдності та любові і це велика рана. За цю рану відповідає не тільки хтось там...на чолі Церков і спільнот. За цю рану відповідаємо ми, кожен з нас.
Щоб зрозуміти, що означає міжконфесійна єдність, нам взагалі на початку потрібно зрозуміти, що це слово "єдність" означає.
Бог так придумав всесвіт і людину, що все відрізняється одне від одного. Нічого не повторюється, все різниться між собою. Господь хоче підкреслити іншість іншого. Інший - винятковий, неповторний, єдиний у своєму роді. Іншість потрібно прийняти, полюбити і підтвердити, а потім дозволити бути у своїй спільноті.Але потім приходить демон і починає підміняти поняття. Обманювати ,що відмінність іншої особи, її особливість - заважає, що це погано. Але насправді так Господь задумав, в цьому багатство Божого світу.
Про служіння та покликання в церкві розповідає делегат молоді від Харківсько-Запорізької дієцезії, Андрій Павлунік. Програма Комісії душпастирства молоді "
Виховання - справа серця".
У ці дні з різних куточків України вирушають паломницькі групи до святинь, де прославилася Діва Марія в чудотворних іконах. Якщо ви бачите в дорозі колону людей із хрестом на чолі, найімовірніше, це паломники, які прямують до Бердичева або Зарваниці. У цій програмі спілкуємося з учасниками паломництва Шепетівка-Бердичів. Про свій досвід прочанина ділиться єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії.
"Молитва може бути навіть тоді, коли вуста закриті", - священник Мукачівської Греко-Католицької єпархії о.Руслан Бурдюх у програмі "У ваших намірах" пояснює, якою має бути добра молитва і як можливо налаштуватися душею й тілом на діалог із Богом.
У програмі «У Ваших намірах» брат-францисканець Андрій Немченко розмірковує над темою страху: звідки він виникає, у чому полягає його небезпека і як він впливає на духовне життя. Священник чітко розрізняє страх перед Богом і страх перед небезпекою. За його словами, будь-який страх можна подолати – у цьому допомагають віра, молитва та довіра до Бога. Про практичні кроки у боротьбі зі страхами й фобіями брат Андрій розповідає у програмі.
Про розпізнання дарів, час їхнього прояву та про те, як служити ними, розповідає монах-капуцин брат Сергій Губицький, настоятель монастиря Святого Йосифа Хрестителя у місті Старокостянтинів Хмельницької області. Брат Сергій не є священником, але його служіння охоплює багато напрямків. Він художник-іконописець, психолог, реставратор, скульптор, різьбяр по дереву, музикант, співак, агроном і господар. У програмі «У ваших намірах» брат ділиться своїм досвідом реалізації дарів як відповіддю на потреби часу та глибоким бажанням творити.