Слухати Радіо

11:00

Житія святих

В ефірі

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Хресна Дорога

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Трансляція з храму свв.ап Петра і Павла (Рівне)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

Богословський зміст ікони Різдва Христового від Владики Венедикта Алєксійчука

Різдвяна програма з Владикою Венедиктом Алєксійчуком, вікарієм Львівської Архідієцезії. Його Преосвященство пояснює, як можна читати ікони, дає зрозуміти наскільки багато підтексту криє ікона Різдва та розкриває символи, які на перший погляд нічого не значать

Одним із засобів для усвідомлення змісту свята Різдва Христового є його ікона, яка якраз і відображає духовний сенс того, що ми так світло і урочисто святкуємо. Особливістю іконографії події Різдва Господа нашого Ісуса Христа є те, що на іконі ми бачимо не те, що очікуємо. Ми зачасту бачимо стаєнку, овечок, ясла з Богонемовлям, над якими молитовно схилилася Божа Мати і праведний Йосиф. Так само, до речі, є і з іконою Воскресіння, де переважно воскреслий Спаситель зображується біля розкритого гробу в оточенні двох ангелів, а не момент зішестя Христа до пекла, що є з богословської точки зору і правильним, і змістовним. Тобто справжня ікона, особливо ікона візантійська, не передає історичну подію лише як таку, а звертає увагу на зміст події і її спасительне значення для нас. 

 

 

«Чому людина страждає? Бог не створював болю» - катехеза о.Андрія Немченка

«Чому людина страждає? Бог не створював болю» - катехеза о.Андрія Немченка

У ранковій катехезі отець Андрій Нємченко роздумує над болючим питанням: чому люди страждають і чи справді цього хоче Бог. «Людина створена не для страждання, але через гріх воно увійшло у світ», — наголошує священник.
2026-03-05 00:00:00
«Людина створена для спільноти: чи достатньо недільної Літургії?»

«Людина створена для спільноти: чи достатньо недільної Літургії?»

У програмі «У Ваших намірах» з отцем Андрієм Немченком говоримо про те, чи достатньо бути в храмі раз на тиждень, щоб жити повноцінним християнським життям. «Бог сам є спільнотою Осіб, тому й людина не може рости у вірі на самоті», — наголошує отець Андрій.
2026-03-05 00:00:00
«Людина на межі: між Богом і безоднею — пошук сенсу у світлі віри й розуму» - катехеза о.Віталія Козака

«Людина на межі: між Богом і безоднею — пошук сенсу у світлі віри й розуму» - катехеза о.Віталія Козака

Монах-кармеліт отець Віталій Козак розпочинає на хвилях Радіо Марія новий цикл катехез «Людина на межі: між Богом і безоднею», у якому досліджуватиме інтелектуальний, культурний і духовний вимір людського існування. Священник запрошує слухачів до глибокого читання й осмислення, адже вже найближчі теми розглядатимуться у світлі книги Харарі «Людина розумна».
2026-03-04 00:00:00
«Імперія впала — віра встояла. Чому суспільство не захистило Церкву під час гонінь?»

«Імперія впала — віра встояла. Чому суспільство не захистило Церкву під час гонінь?»

У програмі «Наближаючись до православ’я» отець Петро Лопатинський аналізує драматичний перехід Російської імперії до радянської форми та долю віри в умовах гонінь. Чому народ, вихований у християнській традиції, часто мовчки спостерігав за руйнуванням святинь — і що це говорить нам сьогодні?
2026-03-04 00:00:00
Володимир Івасюк: Геній, що об’єднав Україну піснею

Володимир Івасюк: Геній, що об’єднав Україну піснею

4 березня — день, багатий на народження видатних особистостей, від Антоніо Вівальді до Євгена Патона. Проте в ефірі Радіо Марія особливу увагу приділили постаті Володимира Івасюка — композитора, який прожив лише 30 років, але зумів стати символом національного відродження. У цій статті ми згадуємо його життєвий шлях, багатогранний талант та трагічну загибель, яка стала болем для всієї нації, а також ділимося зворушливими спогадами слухачів, які були свідками тих подій.
2026-03-04 00:00:00