Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:10

Школа лідерства

В ефірі

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

"Де може бути матір у подружжі двох чоловіків? Жодних аргументів не існує!" - отець Міхал Бранкевич

Конгрегація Віровчення дала негативну відповідь щодо можливості уділення благословення парам, сформованим з осіб тієї самої статі: не йдеться про несправедливу дискримінацію, жодного судження щодо самих осіб.

Церква не має повноважень уділяти благословення союзам осіб тієї самої статі, яке, отже, «не може вважатися дозволеним». Про це заявила Конгрегація Віровчення, відповідаючи на отримане прохання про роз’яснення сумнівів щодо цієї теми. Таким чином, не дозволено, аби священики благословляли гомосексуальні пари, які просять про своєрідне релігійне визнання свого союзу. Папа був поінформований та надав свою згоду на оприлюднення відповіді та супровідної пояснюючої зауваги за підписами Префекта та Секретаря Конгрегації кардинала Луїса Ладарії та архиєпископа Джакомо Моранді.

Причиною заяви стали деякі ствердження та практики. Документ включається у рамки «щирого бажання приймати та супроводити гомосексуальних осіб, яким пропонуються шляхи зростання у вірі», відповідно до того, що визначене також і в напоумленні «Amoris laetitia», яке говорить про «необхідну допомогу», яку слід надати особам з гомосексуальною схильністю «для того, щоб зрозуміти та повністю здійснити Божу волю в своєму житті». Це вимагає також давати оцінку проектам і душпастирським пропозиціям, між якими є й ті, що стосуються благословення союзів.

У тексті заяви Конгрегації бачимо розрізнення між особами та союзами. Негативна відповідь щодо благословення союзу не включає судження щодо окремих залучених осіб, яких слід приймати «з пошаною, співчуттям та делікатністю», уникаючи «будь-якого сліду несправедливої дискримінації», як вже стверджено в документах учительського уряду Церкви.

Які ж причини лежать в основі негативної відповіді? Перша стосується істини та цінності благословень, які є сакраменталіями, тобто, літургійними діяннями Церкви, тому вимагають, аби те, що благословляється, було «об’єктивно спрямованим на отримання та вираження благодаті, відповідно до Божих задумів, вписаних у створінні». Стосунки, також і постійні, які «передбачають сексуальні практики поза подружжям», тобто, поза «нерозривним союзом між чоловіком і жінкою», відкритим на передавання життя, не відповідають цим «Божим задумам», хоч у таких стосунках можуть існувати «позитивні елементи». Це зауваження стосується не лише одностатевих пар, але також всіх союзів, які ведуть до сексуальних практик поза подружжям. Ще одна причина негативної відповіді представлена ризиком помилкового прирівнювання благословення союзів між особами тієї самої статі до таїнства подружжя.

Конгрегація Доктрини віри уточнює, що відповідь на поставлені сумніви не виключає уділення благословення «окремим особам із гомосексуальними схильностями, які виявляють бажання жити у вірності зі задумами, об’явленими Богом», проголошуючи, водночас, незаконними «будь-які форми благословення, схильного визнавати їхні союзи».


Текст: https://www.vaticannews.va/uk/vatican-city/news/2021-03/vidpovid-kongregaziji-schodo-blahoslovennya-odnostatevy-par.html

Чому в Церкві так багато францисканських святих?

Чому в Церкві так багато францисканських святих?

В переддень свята Усіх святих Францисканського Ордену отець Андрій Немченко OFM під час програми "У Ваших намірах"  розповідає про францисканських святих. За словами священника, Орден Францисканців має стільки святих, що навіть не пам'ятає усі їхні імена. Для вшанування усіх святих Ордену, як відомих, так і невідомих, було  встановлено одне свято.
"У стані емоційного вигорання раджу мерщій звернутися до священника у сповіді", - брат Микола Орач

"У стані емоційного вигорання раджу мерщій звернутися до священника у сповіді", - брат Микола Орач

"Нехтування своїми потребами призводить до емоційного вигорання, зіпсуття відносин та стосунків", - брат-францисканець Микола Орач про гідність та турботу про себе.
“Думку про семінарію я сприймав як жарт”, - О. Володимир Литвинчук

“Думку про семінарію я сприймав як жарт”, - О. Володимир Литвинчук

24 листопада 2024 року Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, висвятив чотирьох священників у Патріаршому соборі Воскресіння Христового. Нововисвячені ієреї є випускниками Київської Трьохсвятительської духовної семінарії. Один із них, о. Володимир Литвинчук, розповідає про історію свого покликання.
Як відчути і побачити Царство Небесне вже на землі?

Як відчути і побачити Царство Небесне вже на землі?

Які знаки Царства Небесного існують на землі?
Кінця світу до Пасхи не буде

Кінця світу до Пасхи не буде

Отець Міхал Бранкевич, розважаючи над євангельським уривком від Луки 21, 5-11,  пояснює, що стане головним знаменням Апокаліпсису.