В програмі "Захристія" Митрополит Переяславський і Вишневський Православної Церкви України - Владика Олександр Драбинко. Говоримо про особливості Страсного тижня, святкування Великодня у стані війни, Благодатний вогонь та пасхальну радість на тлі смертей.
Хоч Христос Воскрес, але смерть не покинула цей світ. Ми отримали надію на життя вічне і саме тому, що Христос Воскрес. Я впевнений, що всі наші співвітчизники, які були невинно закатовані цими (російськими)ред. виродками, які прийшли на нашу землю, будуть з Господом в Раю святкувати Пасху нетління. Я не виправдовую вбивць, які роблять злочини. Вони будуть покарані і місце їхнє з Юдою. Цьогорічну Паску ми сприймаємо по-особливому, оскільки вона народжує нових мучеників для Царства Божого. Радість має бути від того, що ми ще живемо, хоча ми в скорботі за тих, кого вже не побачимо. В цю Пасхальну ніч ми посильно будемо молитися за них. Воїни-захисники досконало виконують заповідь, яку дав Спаситель. Особливо немомлята і діти, які були вбиті на цій війні, я вважаю, що їх взагалі в майбутньому варто зарахувати, як Вифлеємських дітей - мучениками за Христа. Це буде новий сонм мучеників, нових українців, нової Церкви, нового нашого покоління.
У ці дні з різних куточків України вирушають паломницькі групи до святинь, де прославилася Діва Марія в чудотворних іконах. Якщо ви бачите в дорозі колону людей із хрестом на чолі, найімовірніше, це паломники, які прямують до Бердичева або Зарваниці. У цій програмі спілкуємося з учасниками паломництва Шепетівка-Бердичів. Про свій досвід прочанина ділиться єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії.
Катехеза протоієрея Віталія Храбатина, референта Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, присвячена сенсу Святого Року, проголошеного Католицькою Церквою. У червні відбулася велелюдна проща українців до Рима, в якій отець Віталій також узяв участь. Основою для роздумів стали три проповіді Папи Франциска: на урочистість Тіла і Крові Христових, під час зустрічі з українськими паломниками та у неділю, коли тривало паломництво священників.
В ефірі брат-капуцин Леонід Міхалець, священник римсько-католицької парафії у місті Красилів. Темою катехитичної науки є протиставлення християнського персоналізму сучасному індивідуалізму. Головна думка отця Леоніда полягає в тому, що кожна людина покликана стати дитиною Божою і увійти в життя Бога – а це можливо лише через любов. Християнський персоналізм, на його думку, не знецінює особистість, але навпаки – розкриває її гідність у спільноті та у взаєминах любові з Богом та ближніми.
У програмі «У Ваших намірах» брат-францисканець Андрій Немченко розмірковує над темою страху: звідки він виникає, у чому полягає його небезпека і як він впливає на духовне життя. Священник чітко розрізняє страх перед Богом і страх перед небезпекою. За його словами, будь-який страх можна подолати – у цьому допомагають віра, молитва та довіра до Бога. Про практичні кроки у боротьбі зі страхами й фобіями брат Андрій розповідає у програмі.
У програмі отця Віталія Козака розглядається тема чутливості, інтуїції та внутрішньої цілісності жінки. Саме ця остання якість, як наголошує священник, і є проявом так званого «жіночого генія». Автор звертає увагу на приклади святих жінок, які зуміли повноцінно розкрити та втілити ці риси у своєму житті. На його думку, в сучасному світі особливо важливо, щоб жінка не втратила своєї жіночності та духовної глибини.