Розарій
Катехиза
Католицька енциклопедія
Духовні читання
Катехиза
Меса
Розарій
Коронка до Божого Милосердя
Святий дня
Молитва
Дитяча катехиза
Голос народу, голос Божий
Меса
Дитяча катехиза
Святий дня
Житія святих
Слово на кожен день
Молитовна лінія
Розарій
У ваших намірах
Ми вже говорили про те, що не можна забороняти собі відчувати будь-які емоції, тоді виходить, що я повинна не стримуючись кричати на чоловіка, кожного разу, коли відчуваю злість? Ні, можна і важливо вміти обходитися без крайнощів. Емоції потрібно виражати правильно. Для цього існують різні техніки, але ми сьогодні пропонуємо спробувати опанувати техніку ННС, яку створив психотерапевт Маршл Розенберг. Її суть та завдання добре зрозумілі з назви — вміти виражати власні негативні емоції в ненасильницькій формі — так, щоб від цього не страждали інші.
Як це працює?
Наприклад жінка приходить до дому і бачить, що чоловік знову не виніс сміття, хоча й обіцяв це зробити. Це ситуація. Думка жінки в цей момент: «Як мені це набридло!» і тут треба виявити та усвідомити емоцію, яку вона зараз відчуває. Шукаємо серед тих восьми. Вона розуміє, що напружена, як пружина і її все дратує. Отже, це злість. Жінка усвідомлює, що злиться на чоловіка, через його вчинок. І тут, разом з усвідомленням приходить вибір: нагримати на нього чи спробувати донести свою емоцію без насилля. Обираємо друге.
Для цього в нас є формула ННС, вона має чотири пункти.
!. На початку розмови ми спокійно називаємо факт, який змусив нас відчути негативну емоцію:
Приходимо до чоловіка і кажемо: «Коханий, ти вчора ввечері обіцяв винести сміття, але так і не зробив цього». Дуже важливо, щоб це був саме факт, прив'язаний до часу та конкретного моменту. Варто уникати узагальнень на кшталт: «Ти ніколи не виносиш сміття». Та знецінення, коли людину схильні принижувати: «Ти навіть сміття винести не здатен». Так це не працює. Завжди намагайтесь опиратись на конкретні факти.
2. Після того як ми назвали факт, озвучуємо емоцію яка нас непокоїть: «я злюсь», «мені сумно» чи «я відчуваю огиду». Тут дуже важливо говорити спокійно, з повагою та бажанням достукатися, а не виграти бій.3. Назвавши емоцію ми висловлюємо потребу задоволення якої було порушено.
«Я маю потребу в чистоті», «Мені б хотілося, щоб ти дотримував своїх обіцянок, бо для мене важливо довіряти тобі».
4. І останній крок це висловлювання прохання. «Я дуже тебе прошу, будь ласка, винось сміття», «дотримуйся своїх обіцянок — для мене це важливо».
З нагоди публікації книги "Кехарітомене" на українській мові авторства отця Домініка Хмелевського SDB, спілкувалися з перекладачем Андрієм Берекець. Гість розповів про історію знайомства з отцем Домініком та його книгами. Також у програмі почуєте як потоваришувати з Марією та до чого Вона нас запрошує.
Отець-мар'янин поділився власним досвідом щоденної молитви до святого Антонія та пояснив, як затоваришувати зі святим Антонієм.
Спілкувалися з Апостольським Адміністратором Мукачівської дієцезії єпископом Миколою Лучком ОР про духовну боротьбу у війні, що відбувається у серці кожного, про події російсько-української війни. Владика розповів як навчитися слухати Господа, пам'ятати, що Він завжди є поруч і наголосив на повноцінному житті все сьогодні.