Слухати Радіо

00:30

Катехиза

В ефірі

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

"Гординя не дає піти до Бога!" - отець Андрій Педай

Створено: 2021-08-31 00:00:00
Програма: Катехиза
Продовжуючи цикл програм за творчістю Федора Достоєвського, спілкувалися з вікарієм Прокатедрального собору святої Софії у місті Житомир отцем Андрієм Педаєм.
У цій катехизі розглядали персонажа роману-трагедії "Біси" Миколу Ставрогіна та порівнювали його із Юдою Іскаріотським.
"Письменника Федора Михайловича Достоєвського називали "знавцем душі людської". Він багато читав кримінальної статистики, матеріалів про злочини з різними фактами та аналізував: чому відбулося вбивство, що є причиною злочину. Історії життя людей та власні переживання Достоєвський брав за основу в написанні творів, - розповідає отець Андрій Педай.

- У романі "Біси" зустріч та розмова Ставрогіна з монахом Тихоном дуже біблійна. Микола Ставрогін надіявся на молитву з уст старця, яка швидко його зцілить.
Він ішов до Тихона з готовими цитатами Біблії та проектом, який почує від монаха. Якщо ми йдемо до священника із упередженням: "Я знаю, що він мені скаже", то ми закриваємося на дію Святого Духа. Кожна бесіда з священником - це розмова онлайн, у якій діє Дух Святий.

Ставрогін, з опису Достоєвського, у гордині не прийняв світло Боже, а відкинув його, що привело до самогубства. Церква вчить, що людина навіть висячи у петлі ще може розкаятися.

Федір Михайлович у творах показує трагізм безбожного життя. Різні ідеології та атеїзм ведуть людину до загибелі. Тільки Бог є джерелом життя! Письменник через образ персонажів показув читачу наслідки їх вчинків та рішень".
Наслідки війни, травми і їхнє зцілення через Дари Святого Духа - катехеза отця Юрія Зелінського

Наслідки війни, травми і їхнє зцілення через Дари Святого Духа - катехеза отця Юрія Зелінського

Душпастир парафії святого Йосипа міста Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський, розповідає про наслідки війни та шляхи їх зцілення. У програмі він ділиться досвідом і конкретними прикладами боротьби з кризами, які виникають через збройну агресію Росії.
2025-07-08 00:00:00
"Навколо і вперед" роздумуючи над Євангелієм

"Навколо і вперед" роздумуючи над Євангелієм

Визнавати Ісуса перед людьми та робити вчинки згідно з вірою запрошує у катехезі о.Кшиштоф Бузіковський зі Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Діви Марії, м.Обухів.
2025-07-07 00:00:00
"Найкраща дорога до святості полягає у щоденній звичайній вірності", -  о. Тарас Фітьо

"Найкраща дорога до святості полягає у щоденній звичайній вірності", - о. Тарас Фітьо

Що означає бути вірним у сучасному світі? Роздуми над чеснотою вірності в подружньому та щоденному житті пропонує отець Тарас Фітьо, душпастир УГКЦ в місті Клагенфурт (Австрія).
2025-07-04 00:00:00
Як Кров Ісуса звільняє і захищає: духовні поради екзорциста - о.Віктор Матушевський

Як Кров Ісуса звільняє і захищає: духовні поради екзорциста - о.Віктор Матушевський

Про силу Крові Ісуса Христа та її захист від злого духа - у програмі з отцем Віктором Матушевським, екзорцистом Київсько-Житомирської дієцезії.
Отець Віктор - настоятель парафії Христа Царя Всесвіту в Києві - ділиться духовним досвідом і пояснює, що означає для християнина Кров Ісуса і як вона діє в щоденному житті.
2025-07-03 00:00:00
Бог вислухає наші прохання і завершить війну, - Тереза Гажійова

Бог вислухає наші прохання і завершить війну, - Тереза Гажійова

Тереза Гажійова зі спільноти «Світло Марії» у Меджуґор’є взяла участь у програмі Радіо Марія, присвяченій 44-й річниці об’явлень Діви Марії, яку нещодавно відзначали в Меджуґор’є.

На цій події були численні українські паломники, а очолив прощу єпископ Ян Собіло.

Тереза наголосила, що ці 44 роки — це час благодаті і надії. Вона прокоментувала останні три послання Богородиці, які були скеровані світу в один день, і заохотила українців не втрачати завзяття у молитві й вірі, що Бог вислухає наші прохання і завершить війну, як це вже було свого часу на Балканах, зокрема в Меджуґор’є, де об’явлення тривають і досі.

2025-07-03 00:00:00