Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:10

Недільні читання

В ефірі

Духовні читання

02:00

Непісні розмови

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Розарій

07:40

Годинки

08:00

Ранкова молитва

08:10

Святий дня

08:20

Біблійні читання

08:30

Недільні читання

09:00

Молитовна лінія

10:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

"Ікона має говорити з нами нашою, зрозумілою мовою" - Марія Павелко

   В листопаді у Києві відбулась виставка сучасних ікон "Ікона як мистецтво" сімейної іконописної майстерні «Небо на землі». До експозиції увійшли близько 70 робіт у різноманітних техніках.
   В програмі "Християнство сьогодні" іконописеця Марія Павелко поділилась своїм баченням про те, як має виглядати ікона у XXI столітті.
   У всі часи ікона була сучасною для людини. В кожну епоху створювались нові образи, обирались свої, зрозумілі на той час, засоби художньої виразності.
"Ікона народжує в серці людини - молитву, а молитва - це розмова з Богом. І для того, щоб ми говорили з Богом - ікона має заговорити до нас, нашого серця, нашої душі.
   Ікона має говорити з нами нашою, зрозумілою мовою: тими знаками та художніми образами, якими мислить сучасна людина зараз, яка живе в цьому світі.
   Ікона - це унікальне явище, колиска багатьох видів мистецтва з якої пішло майже  все європейське образотворче мистецтво, але вона зберегла своє первинне призначення та всі свої функції, в тому числі як мистецтво."  - наголошує пані Марія Павелко.  
Коли майстри пишуть ікони - завжди моляться та дотримуються посту.   Про ікону, як мистецтво; як обирається сюжет для ікони; як обрати свою ікону; чи має ікона цінність в сучасному світі; чи потрібно освячувати ікону - говорили з іконописецею Марією Павелко в програмі "Християнство сьогодні"
Як живуть українці в Америці? Розповідає отець Ілля Мамчак

Як живуть українці в Америці? Розповідає отець Ілля Мамчак

Повернувшись із США, ієромонах Студійського уставу УГКЦ отець Ілля Мамчак розповів про католицьку церкву і життя вірних.


Покрова - свято Богородиці та українських героїв

Покрова - свято Богородиці та українських героїв

Що Україна святкує 14 жовтня? Хто такі герої і чи знаємо ми їх імена? Чому історія нашої країни важка і не завжди однозначна?
У спілкуванні з істориком Віктором Заславським шукали відповіді на ці та інші важливі запитання. Гість назвав імена героїв, яких варто знати нам та вчитися у них любові до України, серед них: Вільгельм Габсбург, Роман Дашкевич, Едвард Козак, генерал Удовиченко.
Любомиру Гузару встановили перший пам'ятник у світі

Любомиру Гузару встановили перший пам'ятник у світі

У вечірній програмі спілкувалися з Тетяною Довгань, координаторкою з медійних питань проекту "Прилучитися до Великого", заступницею директора телеканалу "Доба". Гостя розповіла про відкриття пам'ятника Любомиру Гузару у Вінниці, організацію "Тижня Патріарха Любомира Гузара" та осіб, які долучилися до створення проектів, заходів і скульптури на честь Блаженнішого.
"За останні 10 років Києво-Житомирська Дієцезія найбільше розвинулася", - отець Домінік Яцков

"За останні 10 років Києво-Житомирська Дієцезія найбільше розвинулася", - отець Домінік Яцков

Святкуючи 700-річчя відновлення Києво-Житомирської Дієцезії, у вечірній програмі спілкувалися з отцем ліцензіатом Домініком Яцковим, викладачем Городоцької Вищої духовної семінарії Святого Духа та настоятелем парафії святого Йосифа в Городку.

Як римо-католики будували храми святого Миколая та святого Олександра у Києві?

Як римо-католики будували храми святого Миколая та святого Олександра у Києві?

Готуючись до святкування 700-річчя відновлення Києво-Житомирської дієцезії спілкувалися із істориком Віктором Заславським про історичні події, у результаті яких у столиці України було побудовано римо-католицькі храми святого Миколая та святого Олександра.
Гість розповів про роль святинь в українському національному відродженні та загалом історії України.