Слухати Радіо

Зараз в ефірі

12:00

Ангел Господній

В ефірі

Пісня Перемоги

13:00

Трансляція Літургії із Собору Успіння Пресвятої Богородиці (м.Чернівці)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Свята Літургія із храму св. Мартина (Мукачево)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

Йоганнес Брамс: 10 цікавих фактів з життя німецького композитора

У черговій програмі "Мистецька вітальня" з Ольгою Галаненко слухали музичні твори Йоганнеса Брамса та дізнавалися цікаві факти з його біографії.

  1. Брамс перевершив сам себе в майстерному володінні прийомами контрапункту. Найскладніші його форми ставали природними засобами вираження емоцій композитора.
  2. Його перша симфонія стала воістину епічним твором. Почавши писати її в 1854, він вперше виконав твір 22 роки по тому, весь цей час займаючись суворої правкою.
  3. Так звана Війна романтиків була здебільшого музичним суперечкою між представниками радикального напряму в музиці Вагнером і Лістом з одного боку і консерваторами Брамсом і Кларою Шуман з іншого. Як наслідок, сучасники сприймали Брамса як безнадійно застарілого, а між тим, він дуже популярний сьогодні.
  4. Жодне інше твір Брамс б писав дуже довго, як «Німецький реквієм». Він також став найдовшим твором композитора. Для його тексту Брамс сам особисто вибирав цитати з лютеранської Біблії. Треба відзначити, що канонічний реквієм повинен бути складений з уривків літургійної меси, але не в цьому головна особливість текстової складової твори Брамса. Жодна з обраних цитат не містить імені Ісуса Христа, що було зроблено навмисно: у відповідь на заперечення Брамс говорив, що для більшої універсальності і всеосяжність тексту може навіть перейменувати його в «Людський реквієм».
  5. Більшість творів Брамса - короткі твори прикладного характеру. Впливовий американський критик Б. Хеггін стверджував, що Брамс особливо гарний у малих жанрах, до яких він відніс би Угорські танці, Вальс для фортепіанного дуету і Вальси любові для вокального квартету і фортепіано, а також деякі з його численних пісень, особливо «Wiegenlied».
  6. Основна тема в фіналі Першої симфонії є ремінісценцією основної теми фіналу Дев'ятої симфонії Бетховена. Коли один з критиків, помітивши це, похвалився Брамсу своєї спостережливістю, той відповів, що кожен осел міг би це помітити.
  7. У біографії Брамса відзначається, що в 57 років композитор оголосив про кінець своєї творчої кар'єри. Однак після цього, будучи просто не в змозі припинити складати, він дав світові деякі воістину неймовірно красиві твори: Сонату для кларнета, Тріо і Квінтет.
  8. У 1889 був зроблений аудіозапис виконання Брамсом одного зі своїх Угорських танців. Існує багато суперечок з приводу того, чий голос чути на платівці, але те, що громоподібними виконання належить все-таки самому Брамсу, безсумнівно.
  9. У 1868 Брамс написав широко відому, засновану на народному тексті «Колискову» ( «Wiegenlied»). Він склав її спеціально до дня народження сина Берти Фабер, своєї доброї знайомої.
  10. Брамс був учителем музики відомого кінокомпозитора Макса Штайнера в його ранньому дитинстві.
"Ніхто не українізував так сильно українців, як наш ворог", - співачка Анжеліка Рудницька

"Ніхто не українізував так сильно українців, як наш ворог", - співачка Анжеліка Рудницька

"Ніхто не українізував так сильно українців, як наш ворог" - вважає гостя "Мистецької вітальні" Радіо Марія, президентка мистецької агенції "Територія А" Анжеліка Рудницька. Цього разу співачка і художниця поділиться своїми думками про війну, про сучасну українську музику, про справжніх артистів, про те, чому не варто перекладати відповідальність за наше майбутнє на військових.

Легендарний ансамбль "Калина" перед викликами сьогодення - розповідає гендиректорка Анастасія Комлікова

Легендарний ансамбль "Калина" перед викликами сьогодення - розповідає гендиректорка Анастасія Комлікова

Цього разу до "Мистецької вітальні" завітала генеральна директорка Українського фольклорно-етнографічного ансамблю «Калина», композиторка Анастасія Комлікова. Як нині живеться одному із найвідоміших колективів України, які виклики постали перед ним у зв'язку з війною, у чому ансамбль "Калина" нині бачить свою місію - про це і не тільки у програмі Ольги Галаненко. Родзинка ефіру - найновіші записи ансамблю, деякі з яких слухачі радіо "Марія" почули першими.
Відчуйте дух українського Різдва з неймовірною музикою Івана Небесного!

Відчуйте дух українського Різдва з неймовірною музикою Івана Небесного!

Напередодні Нового року за юліанським календарем гостем «Мистецької вітальні» став український композитор Іван Небесний. Митець, чия музика відома в Україні та у світі, поділився своїми думками щодо українського сьогодення і тим, яку роль бачить у ньому для себе. Композитор також подарував слухачам Радіо Марія свою музику – «Різдвяні симфонізми» - чарівні обробки українських колядок та щедрівок, і розповів історію їх створення.
Пісні Української звитяги 2022

Пісні Української звитяги 2022

У програмі "Мистецька вітальня" з Ольгою Галаненко знайомимо слухачів з піснями  Української звитяги, що сьогодні звучать по всій країні. 
"Наше сімейне життя - благословіння Бога!" - подружжя Красовських

"Наше сімейне життя - благословіння Бога!" - подружжя Красовських

На гостинах у "Мистецькій вітальні" цього разу - чарівне творче подружжя з 27-річним стажем Віктор та Стелла Красовські. Директор нотного видавництва "Мелосвіт" та продюсерка мистецької агенції "Музичний сад" поділилися тим, як Господь спонукав їх не полишати непросту музично-видавничу справу, як відкрив Стеллі її нове ім'я, а також тим, як їм вдається зберігати любов у подружжі. Слухачі мали нагоду оцінити Стеллу і як співачку, почувши кілька композицій у її виконанні.