Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:40

Духовні читання

В ефірі

Катехиза

03:00

Акафист

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Біблійні читання

04:40

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Трансляція літургії із студії Радіо Марія

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

"Жоден закон не зможе закрити рота людям і не дати їм висловити свої релігійні переконання!" - Віктор Єленський про законопроект 3316 та УПЦ МП

Відомий український релігієзнавець, науковець, народний депутат VIII скликання, поділився зі слухачами Радіо Марія щодо ситуації довкола антихристиянських законів, які хочуть імплементувати в чинне законодавство, та розвиток церков за час війни і карантину в Україні.
Коментуючи вірогідність імплементації законопроекту 3316 наш гість висловив серйозний сумнів щодо можливості його виконання.

"У людей, які вказують на гріх - дуже сильні позиції у відповідності до міжнародного права! - наголошує Віктор Єленський. - В тому числі, міжнародного права свободи совісті і переконання".

Поцікавилися ми думкою експерта щодо карантинних обмежень, які зазнали Церкви. Пан Віктор визнав дії влади в цілому коректними, однак виокремив непослух деяких конфесій.

"УПЦ МП завжди йде на конфлікт з українською владою та з українським суспільством! І за це повинні відповідати навіть не окремі люди, а ціла організація!"

Торкнулися ми й теми закону (№4128), автором якого був Віктор Єленський, про зміну релігійними громадами підлеглості, що спричинив великий спротив суспільства і шквал непорозуміння. Завдяки закону в новоутворену ПЦУ змогли перейти понад 500 парафій з УПЦ МП. Цікавимось, чи саме так він бачив перспективу реалізації закону?

"Я не бачу розпорошення суспільства з питання цього закону! Він просто конкретизував положення закону про свободу совісті. У цьому законі йдеться про те, що будь-яка громада в Україні може бути підпорядкована будь-якому центру, як в Україні, так і за її межами. І вільно змінювати свою юрисдикційну та релігійну належність.
 
Коли у 2016 році цей законопроект був зареєстрований, одразу почалася шалена атака з боку УПЦ МП. Аж до того, що Патріарх РПЦ написав Генеральному секретареві ООН та лідерам Нормандської четвірки листа. Я мав дуже великі дискусії щодо цього законопроекту, і мені ніхто так і не надав вагомих контраргументів! 

Один раз я погодився на те, щоб зібралися представники парафій УПЦ МП, і ми в Києві, у приміщенні Книжкової палати України, протягом трьох годин дискутували. В кінцевому рахунку, цьому законопроекту була виписана процедура у такий спосіб, у який вона подана в рішенні Європейського суду з прав людини: Свято-Михайлівська парафія міста Києва проти України 2007 року.
Тому нема за що, говорячи простою мовою, вкусити цей законопроект", - наголосив Віктор Єленський.
Як відчути і побачити Царство Небесне вже на землі?

Як відчути і побачити Царство Небесне вже на землі?

Які знаки Царства Небесного існують на землі?
Кінця світу до Пасхи не буде

Кінця світу до Пасхи не буде

Отець Міхал Бранкевич, розважаючи над євангельським уривком від Луки 21, 5-11,  пояснює, що стане головним знаменням Апокаліпсису.
Традиції радісного очікування Різдва

Традиції радісного очікування Різдва

Отець Міхал Бранкевич згадує головні традиції радісного очікування Різдва в Польщі.
Не існує "Віромометра" для вимірювання зросту і падіння віри в час війни!

Не існує "Віромометра" для вимірювання зросту і падіння віри в час війни!

Говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем про те, чи сприяє війна пробудженню довіри в Бога.
"Любив Бога, Церкву, людей і не боявся казати правду владі", - згадуємо єпископа Броніслава Бернацького

"Любив Бога, Церкву, людей і не боявся казати правду владі", - згадуємо єпископа Броніслава Бернацького

19 листопада в Мурафі попрощалися з чудовим єпископом Броніславом Бернацьким.