Відомий український релігієзнавець, науковець, народний депутат VIII скликання, поділився зі слухачами Радіо Марія щодо ситуації довкола антихристиянських законів, які хочуть імплементувати в чинне законодавство, та розвиток церков за час війни і карантину в Україні.
Коментуючи вірогідність імплементації законопроекту 3316 наш гість висловив серйозний сумнів щодо можливості його виконання.
"У людей, які вказують на гріх - дуже сильні позиції у відповідності до міжнародного права! - наголошує Віктор Єленський. - В тому числі, міжнародного права свободи совісті і переконання".
Поцікавилися ми думкою експерта щодо карантинних обмежень, які зазнали Церкви. Пан Віктор визнав дії влади в цілому коректними, однак виокремив непослух деяких конфесій.
"УПЦ МП завжди йде на конфлікт з українською владою та з українським суспільством! І за це повинні відповідати навіть не окремі люди, а ціла організація!"
Торкнулися ми й теми закону (№4128), автором якого був Віктор Єленський, про зміну релігійними громадами підлеглості, що спричинив великий спротив суспільства і шквал непорозуміння. Завдяки закону в новоутворену ПЦУ змогли перейти понад 500 парафій з УПЦ МП. Цікавимось, чи саме так він бачив перспективу реалізації закону?
"Я не бачу розпорошення суспільства з питання цього закону! Він просто конкретизував положення закону про свободу совісті. У цьому законі йдеться про те, що будь-яка громада в Україні може бути підпорядкована будь-якому центру, як в Україні, так і за її межами. І вільно змінювати свою юрисдикційну та релігійну належність.
Коли у 2016 році цей законопроект був зареєстрований, одразу почалася шалена атака з боку УПЦ МП. Аж до того, що Патріарх РПЦ написав Генеральному секретареві ООН та лідерам Нормандської четвірки листа. Я мав дуже великі дискусії щодо цього законопроекту, і мені ніхто так і не надав вагомих контраргументів!
Один раз я погодився на те, щоб зібралися представники парафій УПЦ МП, і ми в Києві, у приміщенні Книжкової палати України, протягом трьох годин дискутували. В кінцевому рахунку, цьому законопроекту була виписана процедура у такий спосіб, у який вона подана в рішенні Європейського суду з прав людини: Свято-Михайлівська парафія міста Києва проти України 2007 року.
Тому нема за що, говорячи простою мовою, вкусити цей законопроект", - наголосив Віктор Єленський.