Християнська традиція говорить про трьох головних ворогів духовного життя - світ, плоть і диявол, однак ці поняття важливо правильно розуміти. Світ - це не Боже творіння, яке є добрим, а спосіб мислення, що ставить на перше місце успіх, гроші, комфорт, престиж і людське визнання, змушуючи людину жити так, ніби Бога немає. Плоть - це не людське тіло, а наша поранена гріхом природа, яка схиляє нас ставити власні бажання вище за правду, любов і Божу волю. Саме тому Отці пустелі вчили не боротися з тілом, а приборкувати пристрасті, вчитися посту, стриманості, смиренню та внутрішній свободі. Святий Антоній Великий, авва Мойсей, Макарій та інші пустельники добре знали, що справжня духовна боротьба починається не з осудження світу навколо, а з чесного погляду на власне серце.
Чи можна встановити ціну за святу Месу, хрещення чи інший обряд, і скільки насправді варто пожертвувати храму? У програмі «У Ваших намірах» разом з отцем Андрієм Немченком говоримо про культуру пожертв, десятину та відповідальність парафіян за утримання своєї святині.
Свята Моніка стала покровителькою матерів, які невпинно моляться за своїх дітей, бо її власне життя стало свідченням сили непохитної віри. В ефірі Радіо Марія отець Микола Бєлічев розповідає, як своїм прикладом, молитвою і терпінням свята Моніка привела до Бога свого сина Августина та чоловіка Патрикія.
У програмі «Захристія» Заслужена лікарка України Ольга Вадимівна Богомолець розповідає про віру в Бога, яка, за її словами, «завжди займала найголовніше місце» в житті. Та про те, як ця віра вплинула на її шлях. Левова частка розмови — про українську домашню ікону, музей «Радомисль» і дивовижні історії врятованих образів, адже, як каже пані Ольга, «місія цього музею — доторкнутися до чуда».
Чи має богослов таку саму віру, як людина, яка ніколи не вивчала теології? Навіщо глибоко пізнавати Святе Письмо, Бога та церковну науку, і чи може богослов’я не лише поглиблювати віру, а й ставати причиною поділів у Церкві? Про це розмірковує директор Інституту релігійних наук святого Томи Аквінського у Києві отець Здіслав Шманда, досліджуючи зв’язок між знанням про Бога, вірою та святістю людини.