Єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії, який 31 травня відзначатиме свій 59-й День народження у великому інтерв'ю на Радіо Марія говорив про особливі дари, які можемо отримати за посередництвом Пречистої Діви Марії, Фатімські об'явлення, сенсаційні одкровення містички про пекло, Сталіна, молитву та своє відчуття гумору.
Говорячи про Господні дари за посередництвом Богородиці владика звернув увагу на молитву Розарій, що дає змогу якнайкраще відчути присутність Діви Марії.
"Коли молимось Розарій - тримаємо Діву Марію за руку. Часом нам здається, що Бог нас не чує, що молитва така суха і важко дається. Але головне молитися! Це як їжа, буває смачною і легко дається, а буває просто сухий хліб, але щоб жити все одно мучиш їсти!
Молитва буває різною. Можемо почуватися легко. Молитися варто багато. Знаю по собі. Коли кудись далеко їду, проказую всі частини Розарію потім приходить якась величезна радість присутність Діви Марії!" - розказав єпископ-помічник Ян Собіло.
Згадав єпископ і про містичний випадок, який стався з ним в час Об'явлень Богородиці у Меджугор'є.
"Я був дуже близько того місця в якому візіонер Іван Драгічевич бачив Богородиця, я відчув момент її дотику мого плеча. Потім Іван розповідав, що Діва Марія поклала руку на єпископа. В той момент пам'ятаю, я дуже просив Діву Марію про допомогу, щоб вона зберегла серце, душу, тіло для служіння в Церкві і врятувала мене як людину від небезпек!" - наголосив владика Ян Собіло.
БЛІЦ
- Чи були моменти, коли прощалися з життям?
- Ви з багатодітної родини. Які найпам'ятніші сімейні моменти одразу спливають у пам'яті?
- Найекстремальніший момент в житті?
- Хто міг найбільше розсмішити?
- До чого відчуваєте найбільшу відразу?
- Які якості найбільше цінуєте в друзях?
- Що для вас щаслива смерть?
- Щоб ви сказали, опинившись перед Господом?
Відповіді на бліц-запитання у подкасті розмови почуєте починаючи від 52:25
Говоримо про урочистість Благовіщення та його сакральне значення для кожного християнина.
Триває час Великого посту, коли кожен християнин має більше часу присвячувати духовним практикам. Та чим вони відрізняються, сказати може далеко не кожен. Отець Міхал Бранкевич виправляє цю прогалину.
У своєму блозі відомий християнський медійник та громадський діяч Руслан Кухарчук звернув увагу суспільства, що в нових банкнотах все менше згадок про Бога. Чому таке трапляється і чи це засвідчує секуляризацію суспільства, говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем.
У катехизі отець Міхал Бранкевич говорить про смерть Ісуса Христа, про значення його страждань для кожного з нас.
Отець Петро Франків розповідає про Великий піст, про головні помилки та як їх оминути.