Оксана Собко, координатор гурту "Київська Коляда", розповідає про ініціативу колядування на площах міста Києва. Під час програми почуєте уривки колядок з різних регіонів, дізнєтеся, як відрізнити колядку від щедрівки та як відслідкувати походження різдвяної пісні.
Спільнота "Київська Коляда" створена, як місце зустрічі всіх киян: дітей і дорослих, які хочуть навчитися колядувати і щедрувати, водити Козу і Маланку, перейняти красиві і різноманітні колядки і щедрівки записані від носіїв етнічної культури нашого народу.
Підготовка у Школі коляди планується з 1 листопада - до кінця грудня: 2 місяці. 1 репетиція раз на тиждень - всього 8 репетицій, як 8 променів Зірки. Це не комерційний проєкт, невелика оплата може бути лише за винайм приміщення для репетицій. Після цього колядників чекає своєрідна "практика": спільна велика Коляда на Різдво 7 січня і щедрування на Щедрий Вечір 13 січня в центрі Києва, там, куди можна запросити друзів і знайомих, заспівати разом відомі колядки і щедрівки, і показати старовинні маловідомі. А далі можна нести свято у свої оселі, до своїх сусідів, на свої вулиці. На Різдво-2018 така Спільна Коляда трьох гуртів: Колядницького гурту "Зоряниця", співочих гуртів "Слово Жінки" та "Вулиця Володимира" та їх друзів віншувала і співала киянам на Софійській площі та в київському метро на станції Золоті Ворота, творила веселе свято з Козою, Маланкою і Василем, і була тепло сприйнята, знайшла не лише відгук в серцях Господарів, але й бажання багатьох слухачів навчитися таким колядкам і щедрівкам. Тому і створюється такий гурт, як "Київська Коляда", відкритий для всіх бажаючих і люблячих українську народну пісенну і традиційну різдвяну культуру.
Це друга катехиза з циклу "Антропологія Едити Штайн", де ставимо питання: "Що таке людина?" Виголошує науку отець Віталій Козак.
На хвилях Радіо Марія катехизу виголосила психологиня, член Комісії душпастирства родин РКЦ, пані Вікторія Зігерт. Ця програма виходить у рамках підготовки до Всеукраїнського Конгресу сімей, що відбудеться у травні в Хмельницькому. Тема: "Жінка під час війни - берегиня надії".
В ефірі Радіо Марія - сестра Франциска Туманевич зі Згромадження Сестер Пресвятої Родини з Назарету, суддя Єпископського суду Київсько-Житомирської дієцезії, психологиня. Під час ефіру звучать запитання, які стосуються процесу уневажнення шлюбу в Католицькій Церкві, а саме: які знаки сигналізують про те, що з цією особою не варто укладати шлюб, які поради дає Церква подружжям, що через війну знаходяться в сепарації, які причини найчастіше наштовхують пари звернутися до Церковного суду?
Цією програмою розпочинається новий цикл катехиз на Радіо Марія під назвою "Анторопологія святої Едити Штайн". В чернецтві свята отримала ім'я Тереза Бенедикта. Під час цих катехиз слухачі дізнаються, як мислила свята, якими ідеями жила. Едита Штайн - це одна з перших жінок, яка отримала науковий ступінь доктора філософії. Автором цих бесід є монах-кармеліт Віталій Козак.
Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".