Слухати Радіо

Зараз в ефірі

14:00

Денний ефір

В ефірі

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Різдвяна програма

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму св. Яна з Дуклі (Житомир)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

Лідер вирішує проблеми людей

Створено: 2012-10-07
Автор:
В «Школі лідерства» отець Олег Кондратюк порушує тему вирішення проблем. Всі ми таким чи інакшим способом потерпаємо від різних проблем. Що нам з ними робити? Як християнин має реагувати на проблеми? Чи можуть проблеми бути хрестом людини? Чи може визнання важких моментів та ситуацій хрестом більше свідчить про небажання вирішувати проблеми, ніж про смиренність? В християнському світі, спілкуючись з людьми я помічав три варіанти ставлення до проблеми і три типи поведінки, які супроводжують ці ставлення.

1ий варіант – це щасливе обличчя, усміхнені вуста. На питання «як справи» людина відповідає, що в неї все добре, все прекрасне. В спільноті таких людей, як правило, складно говорити про проблеми, адже вони вважають, що у християнина проблеми виникають внаслідок слакої віри, нещирої молитви. Проблема реально є, але людина боїться про неї сказати всім тим, які посміхаються, але також в середині себе потерпають від різних проблем. Такі люди воліють не бачити, не помічати свої проблеми, а скеровують активність на допомогу іншим. Скажу прямо такий варіант поведінки я зустрічав в спільнотах харизматичного спрямування, як Католицької Церкви, так і протестантських спільнот. Це не означає, що подібний варіант ставлення до проблеми і поведінки є виключний спосіб реагування людей в харизматичних спільнотах. 2ий варіант – сприймати проблему як хрест. Багато наших проблем є хрестом, бо приносять біль і страждання. Але іноді мені здається, що проблеми, від яких страждає люд, і називає ці страждання своїм хрестом, можна вирішити. Тобто називаючи проблему хрестом, погоджуючись з нею, ця група людей просто не хоче зрушити з місця. Вони говорять, що їхнім хрестом є постійні злидні, але чомусь не хочуть шукати роботу, працювати повноцінно. Вони говорять, що те чи інше захворювання є духовним хрестом, але до лікаря іти не хочуть.  3ій варіант – нити, нудити як важко живеться. Такий тип реакції на проблеми є не тільки в церкві, але і в світі. Я залишуся надто песимістичним і несправедливим, якщо не скажу, що є група людей, які налаштовані на вирішення проблеми конструктивно, і зростання цієї групи буде робити націю здоровішою, а державу міцнішою. Власне цій меті і такому зростанню присвячена цей випуск передачі «Школа лідерства» отця Олега Кондратюка. Давайте поговоримо  про конструктивних людей. Скажу наперед, що нам християнам легше всього бути в когорті людей, які вирішують свої проблеми. Чому? «Все можу в тому, хто мене зміцнює», - так говорить Павло і кожен християнин може повторити ці слова. Якщо християнин живе з глибоким усвідомленням, що Господь є Вседержителем, тобто Він все тримає в своїх руках, але одночасно є нашим Батьком, який любить кожного глибокою, чистою, жертовною любов’ю, то ми прийдемо до висновку, що Господь допускає проблему лише для нашого блага.  І головна проблема в усвідомленні цих простих прописних істин полягає в тому, що ми не живемо у близькості до Бога. Ми не маємо глибокого контакту, а тому ці знання є теоретичними і не відбиваються у реальному досвіді. А саме з досвіду ми черпаємо мисленнєві стереотипи і моделі  поведінки. Найпростішим завданням християн є поглибити контакт з Богом. Тоді я зрозумію, що Він – Отець і Вседержитель, а значить проблеми, які виникають в моєму житті є творчими пропозиціями від Бога стати сильнішим. «Як залізо гострить залізо», - говорить Біблія, «так і проблема гострить, загартовує людину», -  додає отець Олег Кондратюк на «Школі лідерства».
"Це те, що надихає!" - отець Олександр Зелінський про роботу в християнських ЗМІ

"Це те, що надихає!" - отець Олександр Зелінський про роботу в християнських ЗМІ

Християнські ЗМІ у медіапросторі.
Вибори-2020. Що отримала церква?

Вибори-2020. Що отримала церква?

В Україні відбулися вибори. Наскільки може збільшитись чи нівелюватись вплив християн на політичне майбутнє нашої країни - наріжна дискусія в програмі.
Як впливає фільм на людину та як обрати правильну стрічку, щоб вона принесла задоволення?

Як впливає фільм на людину та як обрати правильну стрічку, щоб вона принесла задоволення?

Вашій увазі авторська програма Олексія Погорєлова "Musa sapientum або просто банан", де ведучий разом зі спікерами розкриває тематику кіно. Гості ефіру: отець Павло Вишковський, який займається зйомками фільму "Вірити", та Антон Герасименко, християнський блогер, автор численних статтей, в тому числі про аналітику кіна.
Освіта в умовах карантину

Освіта в умовах карантину

Наші гості: кандидат філософських наук, директор загальноосвітньої школи Олеся Горгота та помічник Народного депутата, керівник секції Київської Малої Академії Наук, аспірант Карен Нікіфоров.
Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Говоримо в програмі Musa sapientum або просто Банан з філософом, автором книги “Міжмор’я. Майже втрачений шанс” Ігорем Загребельним та фінансистом, засновником Християнської служби порятунку Андрієм Оленчиком.