Слухати Радіо

09:00

Молитовна лінія

В ефірі

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Літургія Східний обряд

14:00

Пісня Перемоги

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

Марія — Мати Христа і Мати Церкви: шлях смирення, чистоти й миру. Катехеза отця Андрія Немченка

Створено: 2026-01-01 00:00:00
Програма: Катехиза
1 січня, в Урочистість Пресвятої Богородиці — найдавніше Марійне свято Церкви та Всесвітній День Миру — отець Андрій Немченко на хвилях Радіо Марія виголосив катехезу на тему «Марія, Мати Христа, Мати Церкви». Спираючись на вчення святих отців, зокрема святого Амвросія Медіоланського, священник показує Марію як живий образ внутрішньої гармонії, духовної зрілості та дружби з Богом.
Образ Пресвятої Діви Марії, поданий у катехезі, — це не абстрактний ідеал, а конкретний шлях християнського життя. Як писав святий Амвросій Медіоланський:  Вона «була дівою не тільки тілом, а й душею, смиренною серцем, обачною в словах, розсудливою, мовчазною, любителькою читання, працелюбною», і в усьому її житті «тілесний вид був вираженням душі і уособленням чистоти». Саме така Марія — без показної суворості, без хвастовства, з тихою ходою і рівним голосом — стає Матір’ю Церкви й школою миру для кожного християнина, з якою ми покликані жити у справжній духовній дружбі.
«Вчинок, слово і молитва: як Богородиця навчає справжнього милосердя»

«Вчинок, слово і молитва: як Богородиця навчає справжнього милосердя»

Сестра Каміла із Згромадження Cестер Гонораток у циклі «Мати Милосердя» розповідає, як Діва Марія втілила милосердя через вчинок, слово і молитву. Спираючись на Святе Письмо та "Щоденник святої Фаустини Ковальської", монахиня показує, як ця тріада може стати дороговказом для життя кожного християнина.
2026-07-03 00:00:00
Коли контроль стає нормою: як народжується внутрішнє рабство?

Коли контроль стає нормою: як народжується внутрішнє рабство?

У сімнадцятій катехезі циклу «Людина на межі між Богом і безоднею» отець Віталій Козак розмірковує над тим, як тоталітарні системи поступово підкорюють людину не лише силою, а й через зміну її мислення та цінностей. Відштовхуючись від роману Маргарет Етвуд «Оповідь служниці», священник показує, чому самоцензура й постійний внутрішній страх можуть стати ефективнішими за будь-який зовнішній примус.
2026-07-01 00:00:00
Чи є місце Богові в політиці? Православний погляд на життя суспільства

Чи є місце Богові в політиці? Православний погляд на життя суспільства

У програмі «Наближаючись до православ’я» протоієрей Православної Церкви України отець Петро Лопатинський продовжив цикл «Православне політичне богослов’я», розмірковуючи над взаємозв’язком християнської віри та політики. Відштовхуючись від книги Аристотеля Папаніколау «Містичне як політичне», священник пояснив, чому ліберальна демократія може бути простором для обоження, а також торкнувся тем самовдосконалення, життя перших людей у раю та небезпеки пієтизму.
2026-07-01 00:00:00
Жива традиція: що в Церкві є незмінним, а що підлягає реформам?

Жива традиція: що в Церкві є незмінним, а що підлягає реформам?

Чи може Церква змінювати свої правила? У чому різниця між Догматом та звичаєм? Отець Петро Балог в ефірі Радіо Марія розтлумачує поняття «живої традиції», пояснює суть літургійних реформ Другого Ватиканського собору та застерігає від небезпеки схизми через надмірний прихильність до форми.
2026-07-01 00:00:00
"Людська статевість - божественний дар", - о.Олександр Кушта

"Людська статевість - божественний дар", - о.Олександр Кушта

О. Олександр Кушта говорить про теологію тіла на основі праці св. Йоана Павла II. Священник пояснює концепцію первісної невинності, стверджуючи, що людська статевість є божественним даром і невід’ємною частиною нашої ідентичності, а не просто соціальною роллю.
2026-06-30 00:00:00