Слухати Радіо

Зараз в ефірі

08:20

Біблійні читання

В ефірі

Недільні читання

09:00

Молитовна лінія

10:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Літургія Східний обряд

14:00

Пісня Перемоги

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Обережно, магія!

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:15

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

Memento Mori

Створено: 2012-08-28
Передача:
Автор:
У праведника запитали: «Що ти будеш робити, коли Господь прийде на Страшний суд»? Відповідь вразила всіх: «Те саме, що і звичайно». А що я буду робити, коли дізнаюсь, що Господь прийде, наприклад, завтра? Що мені треба робити повсякчасно, щоби не боятися приходу Господа? Про це та інше в катехизі отця Вальдемара Павєлєца. Питання життя і смерті цікавить багатьох. В минулий понеділок, коли отець Вальдемар розкривав тему Фатімських об’явлень і загадав про видіння пекла, навала телефонних дзвінків фіксувала щирий інтерес до цієї теми.


Отець Олексій Самсонов, директор «Радіо Марія» розказував на службі про випадок, який стався з ним на дорозі до Одеси. Аварія: був збитий мотоцикліст. Він вилетів з мотоциклу і отримав травму черепу, яка в принципі є смертельною. Цей хлопець не збирався вмирати, він не знав, коли наступить його смерть. А ми не знаємо його подальшу долю, але точно  усвідомлюємо, що тема життя і смерті - актуальна для всіх. Немає жодного, кого смерть омине. Всі учасники ДТП просто стали на коліна і молилися. Не знаємо були вони віруючим чи ні, але чомусь в момент смерті не буває невіруючих.

Коли помирав мій дідусь, мені було десять років. В той час я гостював у нього: в шахтарському селищі Луганської області. В дорозі у дідуся стався інфаркт, всі дорослі побігли до нього, на край села, а ми, діти, самими залишилися в хаті. Ми поставали на коліна і почали молитися. Хто нас учив молитися в шахтарській сім’ї на Донбасі, в середині 90-років? Батьки, молоді інженери, ще так недавно – комсомольці, абсолютно нічого не знали про існування духовного світу. Звідки з дитячих сердець, в середовищі, позбавленому будь-якої християнської традиції, виринула молитва?

Перед обличчям смерті кожна людина визнає першочерговість питання душі і Бога. Можемо заховати, придушити в собі це велике прагнення і крізь усе життя пронести запеклий чи байдужий атеїзм, але що буде на порозі небуття?

Люди, які поверталися з потойбіччя клінічної смерті, часто описують стан, коли за один момент перед ними проноситься все життя. Не буду сперечатися чи захищати це твердження. Але, коли помирав від раку шлунку Стів Джобс - в той раз його ще витягнули - він зробив висновок, що існують справи набагато важливіші, ніж бізнес. Потім, в його промові до студентів Стенфордського університету він поділився досвідом смерті і усвідомленням, що насправді важливим.

Можна прийти до цих усвідомлень вже на смертному одрі і так само, як  розбійник на хресті промовити: «Господи, пом’яни мене у Царстві Твоїм». Про результат прохання гарантувати не стану, але можна покаятися і сподіватися на Божу любов, милосердя. Хоча в такому випадку змушені будемо констатувати, що життя пройшло марно, що ми пройшли повз наше покликання, не зазнали щастя, до якого були покликані у світ.
"Це те, що надихає!" - отець Олександр Зелінський про роботу в християнських ЗМІ

"Це те, що надихає!" - отець Олександр Зелінський про роботу в християнських ЗМІ

Християнські ЗМІ у медіапросторі.
Вибори-2020. Що отримала церква?

Вибори-2020. Що отримала церква?

В Україні відбулися вибори. Наскільки може збільшитись чи нівелюватись вплив християн на політичне майбутнє нашої країни - наріжна дискусія в програмі.
Як впливає фільм на людину та як обрати правильну стрічку, щоб вона принесла задоволення?

Як впливає фільм на людину та як обрати правильну стрічку, щоб вона принесла задоволення?

Вашій увазі авторська програма Олексія Погорєлова "Musa sapientum або просто банан", де ведучий разом зі спікерами розкриває тематику кіно. Гості ефіру: отець Павло Вишковський, який займається зйомками фільму "Вірити", та Антон Герасименко, християнський блогер, автор численних статтей, в тому числі про аналітику кіна.
Освіта в умовах карантину

Освіта в умовах карантину

Наші гості: кандидат філософських наук, директор загальноосвітньої школи Олеся Горгота та помічник Народного депутата, керівник секції Київської Малої Академії Наук, аспірант Карен Нікіфоров.
Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Говоримо в програмі Musa sapientum або просто Банан з філософом, автором книги “Міжмор’я. Майже втрачений шанс” Ігорем Загребельним та фінансистом, засновником Християнської служби порятунку Андрієм Оленчиком.