Слухати Радіо

Зараз в ефірі

21:00

Вечірній ефір

В ефірі

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з екзорцистом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

Микита Будка - перший український єпископ у Канаді, який після повернення на рідну землю був жорстоко замордований НКВД-ми

В програмі "У Ваших намірах" с.Дам’яна Галущак далі продовжує програми про блаженних УГКЦ. Говоримо про блаженного єпископа священномученика Микиту Будку, як приклад місіонаря та душпастиря.
Народився 7 червня 1877 р. в с. Добромірка, нині Збаразького району, в селянській сім’ї. Народну школу закінчив у родинному селі. Потім навчався у класичній гімназії в Тернополі, 1897 р. закінчив її з відзнакою. Студіював право у Львівському університеті. Був вихователем дітей князя П. Сапєги в с. Більче-Золоте (нині Борщівського району). Згодом перейшов на богословські студії університету і Духовної семінарії у Львові. 1902 р. відбував військову службу у Відні.
14 жовтня 1905 р. після закінчення вищих теологічних студій у Канізіанумі в м. Інсбрук (Австрія) отримав свячення з рук Митрополита Андрея Шептицького. Знання богословія Н. Будка поглиблював у Віденському університеті (доктор теології, 1909 р.). Під час студій (1907 р.) організував філію австрійського товариства св. Рафаїла для охорони українських емігрантів з Галичини та Буковини і працював у цій організації 5 років.
На поклик А. Шептицького М. Будка став префектом Духовної семінарії у Львові, відтак – радником дієцезального подружнього трибуналу та референтом іміграційних справ. У 1910 р. заснував місячник “Емігрант” і редагував його до 1912 р.Микита Будка виїжджав з місіонерською метою до Німеччини та Боснії. Після однієї з таких поїздок залишився парохом у Козарі (Боснія).
12 липня 1912 р. Папа Пій ХІ призначив М. Будку першим єпископом для українців Канади. 6 грудня 1912 р. він ступив на канадську землю, де і жив у м. Вінніпеґ.
За час перебування в Канаді отець єпископ М. Будка організовував парафії, будував церкви і школи, засновував бурси – імені Митрополита А. Шептицького в Сан Боніфас (пров. Манітоба) та ім. Т. Шевченка в Едмонтоні, а також Дівочу академію Пресвятого Серця Христового в Йорктауні (пров. Саскачеван), притулки для сиріт (у Мондері й Войтумі), народні доми, осередки “Просвіти”, допомогові товариства, започаткував часопис “Канадійський Українець”, видав молитовник, боровся проти сектантства. У 1913 р. організував Собор українських католицьких священиків, на якому були затверджені правила Русько-Католицької Церкви в Канаді. У 1918 р. прийняв канадське громадянство. Того ж року організував два просвітньо-фермерських з’їзди, а в 1919-у заснував Українську Народну Раду у Вінніпезі.
У 1928 р. через погіршення здоров’я М. Будка повернувся до Львова, став єпископом-помічником Митрополита А. Шептицького. Був львівським деканом, Генеральним вікарієм Митрополичої консисторії, асистентом католицької акції Львівської єпархії, відпоручником Митрополичого ординаріату в Українському католицькому союзі та духовним провідником Товариства домашніх робітниць “Будучність”. Багато зробив для відбудови відпустового місця у с. Зарваниця на Теребовлянщині, був його опікуном.
11 квітня 1945 р. єп.Микиту Будку арештували у Львові органи НКДБ, і в 1946 р. він був засуджений на 8 років ув’язнення.Помер Никита Будка 1 жовтня 1949 р. в м. Караганда (Казахстан).
Його тіло вивезли в ліс для поїдання дикими звірами — так робили з тілами усіх в’язнів. Коли зранку наступного дня в’язні прийшли поглянути на тіло єпископа, то знайшли лише шматок з рукава його сорочки.
У катедральному соборі св. Володимира й Ольги у Вінніпезі відкрита (1962) пам’ятна таблиця на його честь.
Двадцять років у в'язниці та бійка на Вселенському Соборі - невідомі факти про святого Миколая

Двадцять років у в'язниці та бійка на Вселенському Соборі - невідомі факти про святого Миколая

У програмі "У Ваших намірах" етнолог Олександр Коломийчук знайомить слухачів Радіо Марія з невідомими фактами життя святого Миколая. Зокрема почуєте про саму постать св. Миколая, про причини часткової легендарності його життя. Олександр розповідає про антропоморфізм образу св. Миколая та його місце у світоглядних уявленнях та релігійній культурі українців.


Неокатехуменат - для тих, хто хоче досягти християнської зрілості

Неокатехуменат - для тих, хто хоче досягти християнської зрілості

“У спільноті діє Святий Дух, і Його дія неймовірна”, - ділиться своїм досвідом приналежності до Неокатехуменальної спільноти Андрій Жаріков, волонтер Радіо Марія.
"Ми спасаємося через Ісуса Христа", - отець Василь Іванів

"Ми спасаємося через Ісуса Христа", - отець Василь Іванів

Отець Василь Іванів з Чину Найсвятішого Ізбавителя УГКЦ скріпляє Словом Божим слухачів Радіо Марія і дає настанови жити згідно з християнською праведністю.
Чому в Церкві так багато францисканських святих?

Чому в Церкві так багато францисканських святих?

В переддень свята Усіх святих Францисканського Ордену отець Андрій Немченко OFM під час програми "У Ваших намірах"  розповідає про францисканських святих. За словами священника, Орден Францисканців має стільки святих, що навіть не пам'ятає усі їхні імена. Для вшанування усіх святих Ордену, як відомих, так і невідомих, було  встановлено одне свято.
"У стані емоційного вигорання раджу мерщій звернутися до священника у сповіді", - брат Микола Орач

"У стані емоційного вигорання раджу мерщій звернутися до священника у сповіді", - брат Микола Орач

"Нехтування своїми потребами призводить до емоційного вигорання, зіпсуття відносин та стосунків", - брат-францисканець Микола Орач про гідність та турботу про себе.