Отець Андрій Немченко виголосив катехизу про милосердя та покликання святого Євангеліста Луки.
"Хочу повертатись впродовж цього року,
впродовж всієї війни до теми милосердя, тому що, якщо не бути милосердним, то
як зазнати Божого милосердя? А сьогодні ще й спомин святого
Євангеліста Луки, який особливо підкреслює милосердя в своїй Євангелії",
- отець Андрій Немченко.
"Для мене Євангеліст Лука став близьким аж в далекому 1987 році", - зазнається отець Андрій. - Так склалося, що є парафія в Україні, хіба єдина, це в Середньому на Закарпатті. І ось, Силою і Провидінням Божим, там оживилось все Закарпаття, коли в парафію був призначений отець Петро Жарковський". Тоді ж, молодий Андрій Немченко відвідав преміційну Службу отця Петра і познайомився з парафією. А вже потім, коли у 1999 році йому пощастило там служити, постать святого Луки стала ще ближчою.
Святий Євангеліст Лука, хоч і не був одним із апостолів вибраних Ісусом, але був учнем святого Павла, отримав натхнення дослідити і викласти цю науку написавши Євангеліє і Діяння Апостолів.
"Чому важливо бути справжнім християнином? Бо лише тоді, коли дозволиш, щоб сила Всевишнього тебе наповнила, ти тоді стаєш знаряддям Божим для інших", - наголошує отець Андрій.
Одним із важливих елементів милосердя - є давати себе. Ми часто думаємо, що милосердя - це милостиня, гроші, їжа, одяг. Так, звичайно. Але ми забуваємо, що це себе треба дати: свій час, свої таланти. На жаль, людина - не хоче давати себе.
Ісус дав себе! Господь залишається з нами не лише в Слові, що дуже важливо, але перебуває з нами в Євхаристії!
"Справжнє милосердя - це давати себе!" - отець Андрій Немченко.
Кардинал з Бразилії Паоло Сезар Коста відвідав Україну. В ефірі він поділився враженнями від візиту до військового цвинтаря у Львові та Київського шпиталю, а також розповів про плани відвідати місця "тиші". "Бог створив людину і дав їй свободу - вільну волю. Однак, користуючись цією свободою, людина не завжди обирає добро. Це є однією з найбільших наших проблем. Зло існує і діє у світі. Але коли ми спрямовуємо розум до добра, Бог дарує благодать бути здатними на багато добрих справ", - про надію, яка народжується з віри, і закликає молитися кардинал Паоло Сезар Коста.
"Бог більший за наші уявлення про кордони. Його благодать діє там, де серце відкрите, де є прагнення добра, де є пошук правди", - отець Андрій Пальчик, настоятель парафії Матері Божої Чудотворного Медальйона у м.Мерефа Харківської області.
У ці дні з різних куточків України вирушають паломницькі групи до святинь, де прославилася Діва Марія в чудотворних іконах. Якщо ви бачите в дорозі колону людей із хрестом на чолі, найімовірніше, це паломники, які прямують до Бердичева або Зарваниці. У цій програмі спілкуємося з учасниками паломництва Шепетівка-Бердичів. Про свій досвід прочанина ділиться єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії.
Катехеза протоієрея Віталія Храбатина, референта Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, присвячена сенсу Святого Року, проголошеного Католицькою Церквою. У червні відбулася велелюдна проща українців до Рима, в якій отець Віталій також узяв участь. Основою для роздумів стали три проповіді Папи Франциска: на урочистість Тіла і Крові Христових, під час зустрічі з українськими паломниками та у неділю, коли тривало паломництво священників.
Про історію Ордену Кармелітів Босих та обіцянки, які дає Пресвята Діва Марія через носіння скапулярію чуємо від монахині, яка 26ий рік відкриває для себе багатство духовного шляху перебування у закритому ордені с.Марії Людмили Бога Отця Милосердного, м.Харків.