Слухати Радіо

Зараз в ефірі

14:00

Денний ефір

В ефірі

Коронка до Божого Милосердя

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Санктуарію Бога Отця Милосердного (Запоріжжя)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з екзорцистом

Олександра Стрієшин про парафію священномученика Йосафата

Волонтерка Олександра Стрієшин належить до Тернопільської парафії святого священномученика Йосафата. Цього року парафія святкуватиме 25-річчя.Парафія заснована 1997 року, влітку вперше був закопаний хрест і відбувся молебен.17 серпня відбулася перша Літургія і священик о.Іван Гуня був зачинателем будівництва. Спочатку була побудована капличка і парафіяни щоденно молилися Літургію і згодом виріс величний храм, де в цьому приймали активну участь усі парафіяни.  
25 листопада в нашій Церкві вшановуємо пам’ять святого священномученика Йосафата. Іван Кунцевич народився 1580 року у Володимирі-Волинському. У 24 роки він вступив до монастиря Святої Трійці у Вільні та отримав монаше імʼя Йосафат. У 1609 році Кунцевича висвятили на священика.

Помер священик у 1623 році від побиття противниками церковної єдності. Біля тіла мученика почали діятися чуда. У 1643 році Папа Урбан VІІІ проголосив Йосафата Блаженним, а через 224 роки Папа Пій ІХ прилучив Йосафата до лику святих Вселенської Церкви.

Перенесення мощів українського святого до собору Святого Петра у Ватикані відбулося в листопаді 1963 року. Їхня історія є надзвичайно складною: після смерті Йосафата вони перебували в різних місцях Литви, Польщі і Білорусії. У 1916 році їх перевозять у костел Святого Варвари у Відні, а у 1949-му потрапляють з Австрії до Рима, де згодом були виставлені для загального почитання у соборі Святого Петра, у вівтарі правої сторони престолу св. Василія Великого.

За словами сучасників, Йосафат Кунцевич був чудовим проповідником, турботливим пастирем, відданим справі спасіння віруючих і єдності між християнами. У 1923 р. Папа Пій ХІ присвятив йому енцикліку під назвою «Ecclesiam Dei» («Церква Божа»). У ній понтифік підкреслював приклад його особистої святості, життя в чистоті і бідності.

Крім того, Йосафат користувався великою повагою за свої інтелектуальні здібності. Під його редакцією виходили численні тексти про першість св. Петра, єдність Церкви, хрещення св. Володимира. Він видав катехизм і намагався адаптувати проповідь Євангелія до особливостей менталітету місцевого населення.

Папа Римський Іван Павло II назвав Кунцевича «апостолом єднання». Св. Йосафат вважається покровителем України.За словами сучасників, Йосафат Кунцевич був чудовим проповідником, турботливим пастирем, відданим справі спасіння віруючих і єдності між християнами. У 1923 р. Папа Пій ХІ присвятив йому енцикліку під назвою «Ecclesiam Dei» («Церква Божа»). У ній понтифік підкреслював приклад його особистої святості, життя в чистоті і бідності.

Папа Римський Іван Павло II назвав Кунцевича «апостолом єднання». Св. Йосафат вважається покровителем України.

Введення в храм Пресвятої Богородиці

Введення в храм Пресвятої Богородиці

Про урочистість празника Введення в храм Пресвятої Богородиці говоримо з митрополитом Тернопільським та Кременецьким Нестором Писиком ПЦУ
Гріховна рана нашого народу

Гріховна рана нашого народу

Отець Назарій Зузак, вікарій парафії Божого Милосердя у Тернополі: "Кожна рана, кривда завдана протягом років, може стати джерелом гріха"
"Католицька школа - це гармонія любові", - отець Теодор Дутчак

"Католицька школа - це гармонія любові", - отець Теодор Дутчак

Важливість католицької школи та співпраці з батьками, говоримо у програмі з вчителем та вихователем Бучацького колегіуму святого Йосафата отцем Теодором Дутчаком, ЧСВВ УГКЦ
Покров Пресвятої Богородиці

Покров Пресвятої Богородиці

Про урочистість празника Покров Пресвятої Богородиці говоримо з митрополитом Тернопільським та Кременецьким Нестором Писиком, ПЦУ
"Найбільше чудо - жива віра", отець Назарій Зузак

"Найбільше чудо - жива віра", отець Назарій Зузак

Чи реально здивувати Бога своєю вірою? - відповідає вікарій парафії Божого Милосердя у Тернополі отець Назарій Зузак, РКЦ