З презентацією католицької загальноосвітньої школи «Назарет» ім. Пресвятої Родини з Назарета, що в Києві, до студії Радіо Марія завітали директорка Ліна Оленчик, сестра Ольга та сестра Люба, що працюють як педагогині. Гості розповіли про переваги, якими володіє навчальний заклад. В програмі почуєте, чому ваша дитина має навчатися саме в цій школі.
Школа «Назарет» діє під духовною опікою Римсько-Католицької Церкви. Місія школи – забезпечити всебічний розвиток дитини: духовний, моральний, інтелектуальний, емоційний та фізичний, а також підготувати до відповідального життя в родині та суспільстві. Ціль закладу – навчання та виховання духовних, мислячих та відповідальних християн. Завдання Школи «Назарет»: сприяти цілісному формуванню людської особистості шляхом гармонійного розвитку духовних, інтелектуальних, моральних та фізичних якостей учнів; забезпечити високий рівень освіти та підготовки учнів до подальшого навчання, праці та сімейного життя; формувати у дітей свідомість власних прав і обов’язків, як громадян та християн; забезпечувати всебічний розвиток талантів дітей шляхом організації позакласної роботи; допомагати батькам у вихованні дітей шляхом забезпечення постійної співпраці з ними; створити шкільну спільноту, до якої належать учні, вчителі, батьки та католицькі пастирі, що є простором для спілкування, молитви та спільної дії в євангельському дусі. У своїй діяльності Школа «Назарет» керується законодавством України, власним статутом, рішеннями та рекомендаціями Католицької Церкви. Цільова група: діти шкільного віку (від 6 до 18 років) з католицьких родин та сімей, що належать до інших християнських церков, а також всі бажаючі, відкриті на харизму і формат діяльності нашої школи. Вимоги до педагогічних працівників Школи «Назарет»: відповідна педагогічна освіта, належний рівень професійної підготовки; сповідування християнської віри та високі моральні якості; світогляд, що відповідає меті та духу Школи «Назарет». Мотивація створення Школи «Назарет»:
духовна, моральна та світоглядна кризи у суспільстві, втрата нацією своєї християнської ідентичності, занепад родинних цінностей, просування у інформаційному і культурному просторах різноманітних залежностей, спокус та збочень;
світська школа надає перевагу передачі знань і мало уваги приділяє духовному, моральному і світоглядному вихованню особистості згідно з християнською традицією та біблійними істинами.
Очікувані результати навчання у Школі «Назарет» – виховання справжніх християн, які матимуть:
високий рівень знань, що забезпечить здатність до подальшого навчання, праці та відповідального життя в суспільстві;
вміння самостійно навчатись та йти по шляху самореалізації;
готовність застосовувати євангельські істини та залишатися вірними своєму християнському покликанню у повсякденному житті;
усвідомлення своїх прав і обов’язків як громадянина та християнина;
розуміння сенсу, суті і природи християнської родини;
здатність з гідністю сприймати себе та з любов’ю приймати своїх ближніх;
розвинені таланти, корисні життєві навички, основи фізичної культури.
Партнери Школи «Назарет»:
Конгрегація Сестер Пресвятої Родини з Назарета
Орден Братів Менших Капуцинів
Приватний заклад освіти «Католицька школа Святого Мартіна де Поррес І ступеня»
Благодійний фонд «Християнська Служба Порятунку»
інші зацікавлені організації та особи.
Джерела утримання Школи «Назарет»:
кошти батьків
благодійні внески фізичних і юридичних осіб
партнерська допомога та підтримка.
Катехеза отця Віталія Козака з циклу "Молитва - як історія дружби". Пригадуємо, що автор говорить про духовний досвід та життя святої Терези від Ісуса.
Програма "Захристія" присвячена 100-річчю відновлення Сестер Студиток. Сестра Катерина Кіт розповідає історію чину, який розпочався 100 років тому поблизу Унева. У програмі ви також дізнаєтеся зворушливу історію монахині, яка, ризикуючи власним життям під час нацистської окупації, рятувала єврейських дівчат. Одна з цих дівчат згодом прийняла хрещення та стала монахинею, а сестра, яка їх переховувала, була вшанована титулом Праведника народів світу.
"В дієцезіях, де є активні душпастирі молоді, відбуваються численні зустрічі та паломництва - народжується більше покликань. Беручи участь у житті Церкви молоді люди залучаються до служіння і так з'являються нові ідеї, які передаються Комісії для реалізації та залучення", - єпископ-помічник Харківсько Запорізької дієцезії, Голова Комісії душпатсирства молоді, Ян Собіло.
Брат менший, францисканець Андрій Немченко в програмі "У Ваших намірах" розповідає, чим запам'ятався блаженної пам'яті єпископ Броніслав Бернацький. Отець Андрій з єпископом знайомі давно, адже народилися в одній місцевості, потім перебували в одному ордені. "Єпископ з вигляду був серйозним і суворим, однак, перебуваючи з підлітками, часто сміявся", - згадує о. Андрій.
Катехиза отця Віталія Козака про дружбу очима святої Терези від Ісуса. Це друга програма присвячена цій темі.