Ті, яких ми можемо засуджувати, мають відкриті серця на пошук Бога. Рахав - жінка блудниця, яка дозволила Богу перемінити себе та врятувати через неї народ. У продовження циклу про біблійних жінок зі Старого Завіту с.Марта Пшивара, провінційна настоятелька Сестер Служниць Святого Духа в Україні, знайомить нас із Рахав з Книги Ісуса Навина.
У Книзі Ісуса Навина ми зустрічаємо біблійну жінку на ім’я Рахав. Богові не перешкодило обрати ту, яка була блудницею. Рахав мала відкрите серце на слухання Бога, і це дозволило Господеві перемінити її та зробити історію життя цієї жінки святою. Вона жила в грішному місті Єрихоні. Бог любить грішника, але ненавидить гріх. Місто та всі його мешканці гинуть, адже Бог нищить зло на землі. Рахав же не гине, бо дозволяє Богові змінити її. Так ця жінка пізнає повноту життя.
Ізраїльський народ у той час поклонявся різним богам, не знаючи єдиного правдивого Бога Ізраїля. Коли до міста приходять розвідники, яких послав Ісус Навин, Рахав починає з ними співпрацювати, бо завдяки своїй чуйності бачить знаки й розуміє, що Бог захистить свій народ. Її серце було відкрите на пошук правди та справжньої любові. Вона ще не знала єдиного Бога, але Бог уже знав її.
«Людина, яка має відкрите серце, може стати знаряддям у руках Бога», — говорить с. Марта. Рахав побачила, що Бог є близько, що Він провадив ізраїльтян через пустелю і хоче піклуватися про свій народ. Він поставився до неї так, як ніхто раніше. Вона знайшла любов у Бозі — Він став реальною Особою в її житті. Ті, хто зневажав Рахав через її блудництво, були врятовані Богом Отцем саме через неї.
«Істинно кажу вам: митарі й блудниці випереджають вас у Царстві Божому» (Мт. 21, 31б).
“Християнське життя — це постійна боротьба, але її головною метою є не лише перемога над недоліками, а збереження миру в серці за будь-яких обставин”, - говорить брат-капуцин Віктор Дешук. Катехизою про мир в серці розпочинаємо цикл духовних наук на тему “Шукай мир і прямуй до нього”.
У ранковій катехезі отець Андрій Немченко розмірковував про сутність молитви та її значення в житті християнина. Священник пояснив, чому молитва є Божим даром, як вона допомагає переживати труднощі, дякувати за отримані благодаті та підтримувати живий зв’язок із Господом.
«У кожному з нас живе маленький Месія, який прагне контролювати людей, події та майбутнє». У п’ятнадцятій катехезі циклу «Людина між Богом та безоднею» о. Віталій Козак розмірковує над темою «Внутрішній Месія» крізь призму роману Френка Герберта «Дюна».
У черговій програмі “Катехиза” брат-капуцин Олександр Могильний розглядає глибокий зв'язок між Серцем Бога та серцем людини.
У межах катехези на Радіо Марія отець Марек Рудзь ділиться особистим священницьким досвідом та роздумами про Найсвятіше Серце Ісуса. Чому любов є важливішою за суворе виконання правил, як біблійна справедливість пов’язана з милосердям та де шукати сили українським захисникам — слухайте у катехезі.