Про молоду групу місіонерів, що приїхали до Лаосу в часи комунізму проповідувати християнську віру у XX столітті й прийняли мученицьку смерть, говорить у катехизі отець Давид Омєцінський, священник парафії Святого Миколая у Києві, який належить до Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії (ОМІ).
16 грудня відзначається спомин мучеників з Лаосу 50-80-х років XX століття. Лаос - країна, яка досвідчила комунізм: переслідування людей, натиск говорити "правильно", підпорядкування всіх одній ідеології. Тоді в цій місцевості священника могли назвати "дияволом, який нищить". Церква згадує сьогодні молоду групу місіонерів, що приїхали до Лаосу проповідувати християнську віру. Вона складалась із 17 осіб, серед яких були 5 Місіонерів Облатів Непорочної Марії.
Прагненням блаженних, які в молодому віці загинули за віру, було відкрити серце на віру та стати мучеником любові через витривалість і покору Богу. Це є дорога Христа - Хресна дорога, дорога страждання і смерті. Часто мученики через молитву просили Бога допомогу не відповідати на зло, з яким зустрічалися, не переставати любити ближнього. Також молилися за тих, хто їх переслідував, хто бажав їм смерті. "Якщо така є воля Божа, нехай буде", - казав один зі священників, який йшов на Службу і був попереджений про те, що хтось із загрозою чекає його надворі.
Сьогодні ми є свідками боротьби за віру в часі війни, що розгорнулася у XXI столітті. Але важлива мета, яка є одною для всіх нас: "З Богом побачимося на небі". Де б ми не були, маємо залишатися християнами у життєвому паломництві до неба.
Чи сповнилися усі пророцтва про народження Месії? Чи відомо було заздалегідь, де коли і яким чином прийде Спаситель на світ? Чи Його приходу очікували лише в Ізраїлі? На ці та інші запитання відповідає с. Наталія Гальцова у катехизі, присвяченій старозавітним пророцтвам про Відкупителя світу.
Продовження передріздвяних реколекцій апостольського нунція в Україні Вісвальдаса Кульбокаса. Тема другого дня духовної науки: "Святе Різдво і повсякденне життя". Архієпископ Вісвальдас пропонує нам бажати серцем впізнати, де є Бог зі мною тепер, тут і сьогодні. Кожен день, питаючи Бога про своє покликання, пізнаємо найкращий план Божий і отримуємо благословіння на своє життя.
Отець Вальдемар Павелець продовжує цикл катехиз на Радіо Марія, темою якого є "Літургійний календар". У цьому випуску священник розповідає про різдвяний період, його тривалість. Катехит також говорить про пісні дні, обряд ділення оплатком, різдвяні символи та різдвяну октаву.
Отець Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук Непорочної Діви Марії у Городку, продовжує цикл передач, присвячених історії Церкви. У цій катехизі отець розповідає про покликання та місійну діяльність 12 апостолів, найближчих учнів і співпрацівників Ісуса.
Настоятель Національного Санктуарію Матері Божої з гори Кармель, що в Бердичеві, отець Віталій Козак, виголосив катехизу на Радіо Марія. У цій програмі священник говорить про христоцентричність святої Терези з Авіля.