Слухати Радіо

Зараз в ефірі

22:00

Катехиза

В ефірі

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

У Львові відбудеться 17 Екуменічний соціальний тиждень

7-10 жовтня у Львові відбудеться 17-ий Екуменічний соціальний тиждень: "Стійкість спільнот: шлях до зцілення та відновлення країни". Про подію розповідає директор Інституту екуменічних студій УКУ, отець Роман Фігас.

У  наступні роки наша спільнота покликана здійснити вагомий внесок у творення духовної християнської пропозиції для людини 21-го століття, зцілення ран війни, відновлення/ модернізацію України, промоцію українського порядку денного у світі. Ці теми будуть пронизувати основні напрямки нашої праці: освіту, дослідження, служіння, духовне життя… Дієва солідарність повинна бути способом нашого життя і праці. Ми покликані свідчити, що принципи мають значення і що відновлення життєздатності нашої країни неможливе без відданості засадам людської гідності та цілісного людського розвитку”, –  ректор УКУ Тарас Добко зазначив у своєму зверненні до спільноти.

Екуменічний соціальний тиждень протягом сімнадцяти років є міжнародним майданчиком для діалогу та співпраці. Останні роки позначені пандемією та повномасштабним вторгненням росії на територію України стали найважчим випробуванням для українців, але також і можливістю промовляти до світу, ділитися українськими сенсами та гуртувати навколо України міжнародних експертів, науковців, освітян, громадських діячів, бізнесменів, журналістів та представників церков різних деномінацій з понад 50 країн світу.

В часі цьогорічного форуму спільно з партнерами плануємо міжнародну відкриваючу панель, семінари, воркшопи, дискусії та презентації на теми стійкості спільнот, справедливості та солідарності, зцілення травм війни та відновлення країни на різних рівнях та у різних сферах.

Короткий перелік заходів:

7 жовтня, понеділок

15:00 Відкриття виставки старовинних рушників

Куратор: Юрій Мельничук, Голова правління Громадської організації “Центр української вишивки та костюму “Оріяна”

16:00 Відкриваюча міжнародна панель “Стійкість спільнот: шлях до зцілення та відновлення країни”

Учасники: д-р Кетрін Ваннер, професор історії, антропології та релігієзнавства в Університеті штату Пенсильванія, Євген Глібовицький, директор Інституту фронтиру, експерт із довготермінових стратегій, о. Андрій Зелінський, військовий капелан, заступник керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ, Йосиф Зісельс, виконавчий співпрезидент Ваад України, виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України

8 жовтня, вівторок

10.00 -11.30 Історії та свідчення стійкості в час війни (Партнер-організатор: Школа журналістики та комунікацій УКУ)

12:00-14:30 Панельна дискусія «Свій серед своїх. Реінтеграція громад та військовослужбовців» (Партнер-організатор: Тетяна Калениченко, Діалог у дії)

12.00 -14.30 Міжнародна панельна дискусія “Українські спільноти за кордоном: стійкість, зростання, поступ” (Партнер-організатор: Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК), Національного університету “Львівська політехніка” (НУ “ЛП”)

15:30 -18.00 Міжнародний семінар «Взаємовідносини Церкви та держави: специфіка підходу православних, католиків, протестантів та пошук оптимальної моделі» (Партнери-організатори: Українське християнське академічне товариство, Програма “Етика-Політика-Економіка”  УКУ)

9 жовтня, середа

9.30 – 11.30 Дискусія “Гостинність Християн”

11:30-13:00 Панельна дискусія «Громада як спільнота. Практики розвитку стійкості та згуртованості» (Партнер-організатор: Тетяна Калениченко, Діалог у дії)

16:00 Виїзди в спільноти

10 жовтня, четвер

12.00 -13.30 Дискусія “Переслідування релігійних спільнот на тимчасово окупованих територіях” (Партнер-організатор: РІСУ)

15:30-17:30 Тренінг-лекція Стійкість особиста –  стійкість спільнот (Лектор: Ольга Кітура, лікар-психотерапевт)

15:30 – 18.00 Семінар УХАТ “Категорії помісності і універсальності по відношенні до східних католиків у світлі збірника Єпископ Рима” (Партнери-організатори: Українське християнське академічне товариство, Комісія УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин).

Реєстраційний лінк для участі у події. 

Джерело: Інститут Екуменічних Студій

Святий Петро Хризолог

Святий Петро Хризолог

Про історію життя святого Петра Хризолога розповідає священник парафії Володимира та Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті (м. Львів) отець Олег Кіндій.
"Згромадження сестер від Ангелів є невидимим продовженням рук священників", - с. Юлія Заводовська

"Згромадження сестер від Ангелів є невидимим продовженням рук священників", - с. Юлія Заводовська

"Бути невидимими продовженням рук священника. Ми не носимо хабіт, а працюємо в лікарнях, школах та інших закладах, де свідчимо про Бога та Церкву", - про Згромадження Сестри від Ангелів розповідає сестра Юлія Заводовська.


10 років Комісії душпатирства молоді. "Ми маємо багато ідей, щодо комунікації з молоддю та можливості їх реалізації", - єпископ Ян Собіло

10 років Комісії душпатирства молоді. "Ми маємо багато ідей, щодо комунікації з молоддю та можливості їх реалізації", - єпископ Ян Собіло

"В дієцезіях, де є активні душпастирі молоді, відбуваються численні зустрічі та паломництва - народжується більше покликань. Беручи участь у житті Церкви молоді люди залучаються до служіння і так з'являються нові ідеї, які передаються Комісії для реалізації та залучення", - єпископ-помічник Харківсько Запорізької дієцезії, Голова Комісії душпатсирства молоді, Ян Собіло.

"Єпископ Броніслав був мотиватором відродження монашого францисканського життя в Україні", - бр. Андрій Немченко

"Єпископ Броніслав був мотиватором відродження монашого францисканського життя в Україні", - бр. Андрій Немченко

Брат менший, францисканець Андрій Немченко в програмі "У Ваших намірах" розповідає, чим запам'ятався блаженної пам'яті єпископ Броніслав Бернацький. Отець Андрій з єпископом знайомі давно, адже народилися в одній місцевості, потім перебували в одному ордені. "Єпископ з вигляду був серйозним і суворим, однак, перебуваючи з підлітками, часто сміявся", - згадує о. Андрій.
“Де панує темрява, біль і смерть, там дуже гарно видно світло”, - Марія Томишинець про відвідування поранених

“Де панує темрява, біль і смерть, там дуже гарно видно світло”, - Марія Томишинець про відвідування поранених

На передачу “У Ваших намірах” завітали незвичайні гості - дві рідні сестри Марія і Василина Томишинець. Більше десяти років вони невтомно відвідують поранених захисників, які перебувають на лікуванні у госпіталях Києва та Ірпеня.