Спілкувалися із консультантом з питань оподаткування та трудового законодавства про новий законопроект "Про працю", який найближчим часом може бути прийнятий. Розглянули обов'язкові і додактові умови підписання трудового договору.
Трудовий договір – це угода між працівником і роботодавцем, за якою працівник зобов’язується особисто виконувати роботу, визначену цією угодою, а роботодавець зобов’язується надати працівникові роботу за цією угодою, своєчасно та у повному обсязі виплачувати заробітну плату і забезпечувати належні умови праці.
Працівник може укладати трудові договори з одним або одночасно з декількома роботодавцям. Тобто, як і раніше, мається на увазі, що працівник може працювати як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.
Зверніть увагу! Законопроект передбачає, що примірні форми трудового договору затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері праці (ч. 4 ст. 15). Аналогічно затверджується і примірна форма додаткової угоди про внесення змін та (або) доповнень до трудового договору (ч. 5 ст. 28).
Тобто жорсткої форми трудового договору не буде. І це зрозуміло, адже кожен випадок працевлаштування матиме свої особливості. Але буде запропоновано таку собі «чернетку», яку треба буде використовувати.
УМОВИ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ
Обов'язкові умови:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові – для фізичних осіб, адреса місця проживання роботодавця – фізичної особи) сторін;
- робоче місце, а там, де немає фіксованого робочого місця, – адреса місця розташування особи, від якої працівник отримує роботу;
- інформація щодо наявності основного місця роботи за трудовим договором (у разі наявності);
- права та обов’язки сторін трудового договору;
- характеристика або опис виконуваної роботи;
- дата початку виконання роботи за трудовим договором;
- строк дії трудового договору;
- інформація щодо ознайомлення з колективним договором (у разі його укладення);
- тривалість оплачуваної відпустки;
- відповідальність сторін трудового договору;
- умови оплати праці (зокрема, структура заробітної плати, розмір її складових, строки та порядок її виплати);
- тривалість робочого часу і часу відпочинку;
- строки повідомлення про припинення трудового договору, розмір компенсаційних виплат у разі дострокового припинення трудового договору з ініціативи роботодавця (в нормах чинного законодавства на сьогодні таких умов при укладенні трудового договору немає).
Додаткові умови:
- умови щодо випробування;
- заборона розголошення державної таємниці;
- комерційна таємниця;
- інша захищена законом інформація;
- репатріація;
- професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації працівників тощо;
- обов’язки роботодавця щодо поліпшення умов праці;
- умови виробничого побуту;
- умови відпочинку;
- надання працівникові соціально-побутових пільг;
- здійснення соціально-культурного обслуговування тощо.
Зарплатний блог Галини Казначей