Недільна катехиза від отця-салезіанина Олександра Августа Чумакова побудована з двох частин, у часі якої катехит розкрив наступні теми: Людина як вічний мандрівник. У чому різниця між туризмом, мандрівкою та паломництвом? Пресвята Богородиця, яка крокує паломницьким шляхом серед ворожого світу.
"Чудотворні ікони Матері Божої є, наче улюбленими віконцями через,
які вона дивиться в очі своїх дітей. Люди як паломники рухаються до
храму, щоб через Богородицю побачити обличчя її Сина. Через Марію до
Христа! Саме Він є святинею, яка єднає нас з Богом Отцем, яка повертає
нам гідність дітей Божих. Таке величезне
багатство ми отримуємо через Марію, - пояснює отець Олександр.
Ми, забуваючи про гідність, надану Богом, можемо стати мавпами з усіма тваринними інстинктами або, втративши спілкування з Богом (тобто первинний рай), вирушити у паломництво до дому Отця, по дорозі вдосконалюючи себе.
Чому я повертаюся до Бога? Чому наше життя є паломництвом повернення до Творця? Тому,
що я і ти - людина! Кожен з нас має "компас", якого немає у жодної тварини, він
називається - совість, сумління. У наших силах берегти або зламати цей "компас", але саме він допомагає нам повернутися до
раю. На цьому шляху ми впевнено знаємо, що Бог теж є прочанином, який йде на зустріч до загублених дітей.
Метою нашої земної вселюдської прощі є Марія, котра породила Єдинородного Божого Сина. Разом з нею, ми діти нового завіту, які прийняли духа усиновлення, звершуємо своє життя як шлях до поєднання з Ісусом Христом.
З Марією та через Марію ми приходимо до Христа, у якому є воскресіння і життя!"
Слово "чудо" доволі популярне. Але що воно означає для християн і для чого нам потрібні чудеса? Чи зріла віра може бути пов'язана з чудесами? На ці та інші питання відповідає в катехизі о. Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона, м. Мерефа Харківської області.
Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".
Брат-капуцин Олександр Могильний у катехизі розповідає, як, наближаючись до пасхальних свят, можна пережити зустріч з Богом, зустріч, яка змінить життя людини.
Отець Андрй Безкорованйний, префект Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах, розповідає про гріх та навернення до Бога на основі притчі про блудного сина.
Катехизу виголошує отець Павло Бичинський, духівник спільноти "Легіон Марії", яка діє при парафії святого Олександра. Тема програми стосується культу Богородиці. Орієнтиром для програми є книга авторства святого Альфонса Марії де Лігугорі "Приготування до посвяти себе Непорочній Діві Марії". Думку про посередництво Богородиці між людиною і Богом автор програми підсилює цитатою зі Святого Письма.