В ефірі НОВОЇ програми БЕЗ компромісів ординарій Мінсько-Могільовської дієцезії розповів про останні дні життя владики Петра МАЛЬЧУКА у Гродно, процедуру призначення нових єпископів, проблеми священства, важливість душпастирської підтримки людей та взаємодії держави і церкви...Окрім того, владика відсвяткував у цьому році свій 70 річний ювілей, 35 річницю священства і 25 річницю призначення архієпископом, апостольським адміністратором для католиків латинського обряду Європейської частини РФ
Архієпископ Петро МАЛЬЧУК до останніх днів виглядав абсолютно здоровою людиною. Я втратив близького друга, а Україна доброго пастиря, дуже гарно підготовленого. Мені запам'ятався один епізод. 2014 рік, Синод ЄПИСКОПІВ у Ватикані. Тема дуже важка: сім'я. Палко виступаючи він звернувся до владик: "Ми маємо задуматися: куди ми біжимо?" Це викликало у всіх доброзичливі посмішки.
Зараз вам треба обрати нового ординарія. Важливу місію в цьому відіграє і ваш нунцій - Клаудіо ГУДЖЕРОТТІ, який до України служив в Білорусії. У нас за його часів збільшилася кількість єпископів на 100%, з 4 до 8! У Ватикан треба подати три кандидати. А перед тим, свої пропозиції висловлюють єпископи, нунцій теж бачить. Він же знаходиться тут, розуміє, хто активний, хто пасивний, якими якостями володіє. Потім збираються думки священиків, богопосвячених осіб, інколи мирян запрошують висловити свою думку. Нунціатура обробляє дані і відправляє до Ватикану. Канонічне право говорить: "Кандидату має бути не менше 35 років, мінімум 5 років священства! Має мати вчену ступінь, не менше ЛІЦЕНЦІАТУ. Важливо, щоб мав гарні якості: був спеціалістом з зустріччю з Богом, мав організаторські здібності, неабикі пастирські навики та психологічні вміння". Адже майбутній єпископ має вирішувати масу питань!