Слухати Радіо

15:45

В Родині Радіо Марія

В ефірі

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму Матері Божої святого Скапулярію (Снятин)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

"15 років тому мені казали, що для Радіо Марія немає шансів в Україні", - отець Павло Вишковський

Про покликання та заснування Радіо Марія в Україні поговоримо з настоятелем парафії Святого Миколая в Києві, отцем Павлом Вишковським.
Я народився у Вінницькій області, поблизу містечка Бар, у селі Адамівка. Родина була глибоко віруючою. Мати співала в парафіяльному хорі, а батько був дорослим міністрантом - так вони й познайомилися при служінні Богові. У ті радянські часи йти до костелу було небезпечно, але віра була в центрі нашого життя. Батьки пішки понад годину ходили до храму, несучи мене малого на руках. 

У тому храмі під час однієї Служби і відчув голос Бога. Я був хлопчиком, але це покликання було сильним і ясним: «Дай людям Бога». Це було на Поділлі - парафія Святої Анни, місто Бар. Тоді там служив священник, а згодом єпископ Броніслав Бернацький. Його служіння було справжньою місією: він обслуговував 32 місцевості, щоби принести людям Христа. Чи були сумніви? Так, але не у самому покликанні, а в тому, куди йти. На той час в Україні ще не було жодної духовної семінарії - лише в 1994 році з'явилася перша. А я зробив свій вибір уже в 1991-му. Святий приклад я бачив у єпископі Броніславі: завжди в сутані, з розарієм і бревіарієм у руках, серед людей. Але поруч були й інші постаті, що вплинули на мене. Зокрема, єпископ Станіслав Бадевський - майбутній ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії, який ще тоді носив чорну сутану, приховуючи приналежність до Ордену Капуцинів.

Особливо мене вразили Місіонери Облати Непорочної Діви Марії, які служили у Бару. Їхній великий хрест, відкритий, гордий - це було протиставленням тим приниженням, які ми переживали в школі, коли нас змушували зривати хрестики з шиї. Але Божий голос лунав і через людей. Один із тих, хто глибоко вплинув на мене, - отець Стефан Сошка. Він був таємним представником польського єпископату в Україні до 1991 року. Ми разом їздили по селах, я був міністрантом, і одного разу запитав: «Отче, яким священником я маю бути?» І він відповів: «Я бачу в тобі місіонера. Ти не на місці сидиш — ти їдеш, говориш, несеш Христа». Інший важливий голос - це сестра Єва Дур, урсулянка, яка підтвердила моє чернече покликання. З таким внутрішнім світлом я вступив у 1991 році до постуляту Місіонерів Облатів Непорочної Діви Марії в Гнівані, ще навчаючись в 11 класі.

Сьогодні я є настоятелем костелу Святого Миколая в Києві. Але перш за все я - священник і місіонер. І коли бачу, як люди моляться за священників, як чекають на них у віддалених парафіях, то знову чую той голос дитинства: «Дай їм Бога». Церква після Французької революції, про яку розповідав отець Кшиштоф Бородя, так подібна до України 1990-х. Але саме в пустелі зароджуються пророки. Саме з руїни Бог підносить Церкву, коли хтось каже Йому: «Так, я йду». 

Засновник Радіо Марія в Українї, настоятель парафії святого Миколая в Києві - отець Павло Вишковський

Слухати інші програми:



"Господь хоче діяти через нас сьогодні. Піднімайтеся та рухайтеся з довірою до Бога", - о. Григорій Рогацький

"Господь хоче діяти через нас сьогодні. Піднімайтеся та рухайтеся з довірою до Бога", - о. Григорій Рогацький

"Не бійтеся помилятися, а бійтеся повторювати помилки", - Теодор Рузвельт. Про витривалість у доброму до кінця розповідає отець Григорій Рогацький (згромадження Воплоченого Слова, УГКЦ, м. Івано-Франківськ). 

2025-06-24 00:00:00
25 років Молодіжному Центру Дон Боско в Одесі

25 років Молодіжному Центру Дон Боско в Одесі

«25 років Молодіжному центру Дон Боско в Одесі. Історія та сьогодення» - розповідає салезіянка, співпрацівниця та вихователька ораторію Олена Пономаренко. Програма Комісії душпастирства молоді «Виховання - справа серця».

2025-06-24 00:00:00
«Карітас-Спес Україна» - живе свідчення Божого милосердя

«Карітас-Спес Україна» - живе свідчення Божого милосердя

"Для мене ця історія дуже близька, адже я був дитиною-чорнобильцем. У той час прислуговував біля вівтаря в парафії святої Софії в Житомирі й отримував допомогу від «Карітас-Спес». Сьогодні ж, коли розповідаю про локалізацію благодійності, то кажу: я був бенефіціаром, а став виконавчим директором. Це не просто шлях - це доказ того, що Церква справді служить, зростає і веде", - отець-паллотин В’ячеслав Гриневич, виконавчий директор "Карітас-Спес Україна".

2025-06-23 00:00:00
Псалми плачу: як Боже Слово допомагає пережити втрату

Псалми плачу: як Боже Слово допомагає пережити втрату

Про емоційні стани людини як реакцію на горе в книзі Псалмів розповідає психолог, психотерапевт, військовий капелан Львівської архидієцезії отець Олег Саламон. 

2025-06-23 00:00:00
"Заздалегідь плануйте час Служби Божої та спокійно приходьте завчасно", - о. Станіслав Свурка

"Заздалегідь плануйте час Служби Божої та спокійно приходьте завчасно", - о. Станіслав Свурка

Про молитовне очікування Євхаристії розповідає настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель (смт Томашпіль), модератор Руху Назаретських Родин, отець Станіслав Свурка.
2025-06-19 00:00:00