Слухати Радіо

08:10

Житія святих

В ефірі

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Трансляція літургії із студії Радіо Марія

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

Ми не знаємо чи переживе храм Святого Миколая в Києві зиму, - отець Павло Вишковський

Настоятель парафії Святого Миколая в Києві, отець Павло Вишковський. "Храм безперервно руйнується та потребує серйозної реконструкції. Якщо держава встановила, що передасть костел у власність Церкви то має виконати свої зобов'язання".
Із 1 червня 2022 року костел мав бути повернений католицькій громаді. За 9 днів до того ми почали молитися новенну до Святого Архангела Михаїла. Також нашій парафії було передано статую Архангела Михаїла, покровителя Києва, її освятив особисто Папа Франциск. 

"Зі сторони парафії були виконані всі умови і на сьогодні немає ніяких перешкод, щоб храм повернули у власність Церкви. Після пожежі було підписано меморандум між Міністерством культури та Римо-Католицькою парафією де були висвітлені зобов'язання двох сторін. Ми виконали все, що від нас вимагалося. Коли розпочалася війна то зі сторони держави не було ніяких кроків на зустріч, тиша. Але костел поступово руйнується і потребує належної реконструкції", - розповідає настоятель парафії Святого Миколая отець Павло Вишковський


В міністерстві нас повідомили, що не встигають з передачею документів. Ми відповіли, що беремо повну відповідальність за костел та будемо молитися щодня, що й робили. Із самого початку війни до нас приходило багато людей, яких ми забезпечували продуктами. Ми також відправляли гуманітарні вантажі, близько 300 тон. Але якщо держава встановила, що передасть то має виконати свої зобов'язання.

З офіційної точки зору Костел Святого Миколая - це репетиційна зала працівників будинку Органної камерної музики Мінкультури. 

Ми нагадуємо що костел будувався в тяжкі часи Римо-Католицькою парафією з врахуванням умов, які поставила Православна Церква. 15 травня 1897 року все ж таки отримали дозвіл на будівництво і протягом наступних 10 років будували храм де 40 років поспіль там тривала служба. Потім радянська влада вбила двох священників та робила з храмом що їй заманеться.

Сьогодні, коли триває війна, Церква є одним з найбільших моральних авторитетів держави та прихистком для усіх, хто шукає Бога. Нам варто позбутися наслідків комуністичного свавілля, адже ні держава, ні комуністичний режим не побудували жодного Католицького храму. До будівництва доклали зусилля тільки представники Римо-Католицької Церкви. Ми дефакто та деюре єдині правонаступники костелу Святого Миколая. Нажаль переслідування та занедбаність продовжується й досі.


За радянської влади усі культові споруди були забрані у власність держави. Храми перетворювали в будинки культури, зерносховища, склади, тощо. Здавалося, що Незалежна Україна позбудеться радянського менталітету та большевицько-комуністичного минулого, але нажаль наша батьківщина досі живе в совіцькій системі координат. Ми єдина Європейська країна, окрім Білорусі та росії де не відбулася люстрація та повернення відібраного майна у власність Церкви. Ми вже 31 рік блукаємо серед рудиментів комуністичної епохи. 


Казки, які нас виховують: як Піноккіо веде до Євангелія?

Казки, які нас виховують: як Піноккіо веде до Євангелія?

Казки — це серйозна справа. Це перші “підручники” етики. Саме про це говорив у катехезі на Радіо Марія отець Олексій Самсонов, відкриваючи несподівану, але надзвичайно глибоку істину: казка формує серце людини ще до того, як вона навчиться розуміти абстракції. У своїй катехезі про Піноккіо о. Олексій звернув увагу на те, що справжні казки не просто розважають — вони виховують, лікують і відкривають духовну дійсність. Через образи, пригоди, труднощі й перемоги героїв дитина (а також дорослий!) вчиться розпізнавати добро і зло, довіряти, любити, жертвуватися, вірити в сенс страждання.

2025-05-16 00:00:00
"Я почала брати участь в організації адорації, бо бачила, як молодь на них чекає", - Анастасія Суворова

"Я почала брати участь в організації адорації, бо бачила, як молодь на них чекає", - Анастасія Суворова

«Колись подруга мене просто запросила на катехизу, а тепер я служу молоді в Церкві», - Анастасія Суворова, членкиня Молодіжної ради при Комісії душпастирства молоді. Про прихід до Католицької Церкви, про служіння в Луцькій дієцезії, а також серед українців у Польщі. 
2025-05-16 00:00:00
Спільнота "Матері в молитві". "Ми не просто молимось - ми підтримуємо одна одну", - Тетяна Мазур

Спільнота "Матері в молитві". "Ми не просто молимось - ми підтримуємо одна одну", - Тетяна Мазур

Про спільноту, що об'єднує жінок в усьому світі в особливому служінні, - "Матері в молитві". Гостею програми "Люди справи" є Тетяна Мазур - координаторка спільнот "Матері в молитві" в Івано-Франківську, мама трьох дітей та доцентка Івано-Франківського університету нафти і газу. 
2025-05-16 00:00:00
Особиста молитва - місце зустрічі й дружби з Ісусом

Особиста молитва - місце зустрічі й дружби з Ісусом

Торкатися безмежності Бога в особистій обмеженості через спілкування у молитві запрошує о. Михайло Станчишин, духівник спільнот багатодітних матерів в Україні, співзасновник та викладач Школи духовного супроводу "Єлеазар" у м. Брюховичі.
2025-05-15 00:00:00
"Особистість - це не факт, це завдання, її розкривають і розгортають", - Едита Штайн

"Особистість - це не факт, це завдання, її розкривають і розгортають", - Едита Штайн

Що таке людина? Над цим запитанням продовжує роздумувати монах-кармеліт Віталій Козак у циклі катехиз "Антропологія святої Едити Штайн". У цій програмі йдеться про особистість як духовну форму. Ця катехиза про те, що означає бути особистістю і як її внутрішня форма утворює все буття людини. Перший важливий пункт цієї науки звучить так: "Особистість не дорівнює індивід, біологічна одиниця чи духовна сутність".
2025-05-14 00:00:00