Слухати Радіо

Зараз в ефірі

18:00

Св.Літургія з храму св. Яна з Дуклі (Житомир)

В ефірі

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

Чому час є величезним даром Бога?

Поділитись з друзями
Про розуміння часу, пораненого внаслідок первородного гріха та можливості, які він відкриває для людини розповідає Олександр Могильний з Ордену Братів Менших Капуцинів.
У людей дуже часто виникають труднощі у перекладі Слова Божого на реальність, не розуміння то що діє, а що не діє у нашому житті, розповідає брат Олександр. Будучи даром від Бога, Час - дається людині, і, передусім, є Словом Бога, яке приходить у різних формах та зустрічається з людським словом. Оскільки Слово Бога приходить у світ зранений первородним гріхом, в якому панують наслідки цього гріха, а значить, саме розуміння часу є пораненим, а його дія складною, і, навіть, ворожою до людини і світу. Та попри це, за твердженням Бальтазара, Час є найбільшою школою Божої любові.

Війна часто перетворюється на суху статистику жертв, на цифри, котрі не мають емоційного забарвлення, але все це відбувається в Часі. "Сьогодні наша Україна стікає кров'ю. В конкретному часі!" - наголошує брат Олександр Могильний, і далі продовжує:  "Час не є якимось абстрактним мисленням чи філософським терміном. Час - це реальність, яку переживає реальна людина!"

Дорікаючи Господу, у нашому щоденному житті, у часі, в якому перебуваємо, цим самим визнаємо Його. Навіть язичники чи невіруючі дорікають Господу, визнаючи Його існування, адже неможливо дорікати тому у кого не віриш, кого не існує. Наш простір також спотворений гріхом, але Господь приходить до нас у конкретному часі. Помилково вважати, що час може зцілити, адже він також є пораненим, лише Господь може вилікувати людину, вважає брат Олександр.

Поранений час залишиться з війною, у минулому. Будучи вершиною гріха, війна є аномалією, і, зрештою, людство вийде з війни, вона завершиться. Але останнім "іспитом" людини є - смерть, і для підготовки до смерті у людини є час. Господь Своєю Особою гарантує, що людина буде здатна гарно підготуватися та вдало скласти свій останній іспит в цьому спотвореному часі.

Хоча людина поранена первородним гріхом, але не була знищена ним. Бог створив світ і людину, хоча тепер світ поранений, Бог продовжує піклуватися про людину віддаючи Свого Сина. Як і кожен дар Бога - час є добрим. Із сучасної війни ми вийдемо глибоко пораненими, але увійдемо в новий час. Відкриваючи свої рани будемо відкривати нову глибину можливостей, наголошує брат Олександр Могильний.

Відгуки

"З Богом будь яке терпіння - не страшне!" - отець Андрій Немченко

"З Богом будь яке терпіння - не страшне!" - отець Андрій Немченко

Сьогодні РКЦ відзначає урочистість святого Андрія Первозванного. 
Катехит розповідає про місійність святого і суть священнства.
Катехеза від о.Вальдемара Павельця про три види покликання людини.

Катехеза від о.Вальдемара Павельця про три види покликання людини.

В ранковій катехезі, отець Вальдемар Павелець SAC говорить про три види покликань людини: до духовного життя (чернецтва, священства), до життя в шлюбі (чоловік, дружина), та про покликання до самотності. Священник розкриває цю тему у світлі проблематики, якою є криза породжена секуляризацією суспільства
Катехеза про стосунки святої Терези від Дитяти Ісус з її рідною сестрою, яка на той час була настоятелькою чернечої спільноти

Катехеза про стосунки святої Терези від Дитяти Ісус з її рідною сестрою, яка на той час була настоятелькою чернечої спільноти

Хранитель Національного Санктуарію матері Божої з гори Кармель, що в Бердичеві, отець Віталій Козак, під час своєї чергової катехези на Радіо Марія розповідає про життя святої Терези від Дитяти Ісус. Увага катехита сконцентрована на стосунки святої Терези з її кровною сестрою, яка на той час була обрана настоятелькою спільноти. Які емоції переживає Тереза, та про те як бути в послусі рідній сестрі, слухайте в 40-хвилинному ефірі.
Депресія: її прояви та способи попередження

Депресія: її прояви та способи попередження

З психологом пані Валентиною Осадчою говоримо про депресію. Конкретна програма розкриває головні ознаки депресії та переддепресивного стану, а також способи попередження депресії.
ІСПИТ СУМЛІННЯ. "Це слухання Бога та розпізнання Його присутності у моєму житті", - отець Кшиштоф Бузіковський

ІСПИТ СУМЛІННЯ. "Це слухання Бога та розпізнання Його присутності у моєму житті", - отець Кшиштоф Бузіковський

Іспит сумління - частина 1. "Гріх буде нас постійно оскаржувати, осуджувати, адже сатана постійно займається цим перед Богом", - місіонер-облат Непорочної Діви Марії, отець Кшиштоф Бузіковський (м. Обухів).