Слухати Радіо

Зараз в ефірі

04:00

Коронка до Божого Милосердя

В ефірі

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Захристія

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

07:00

Св.Літургія з храму Матері Божої Ангельської (Вінниця)

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Трансляція літургії із студії Радіо Марія

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

Чому Господь не відповідає на молитви?

Поділитись з друзями
Створено: 2022-04-14
Передача: Катехиза
Ієромонах Студійського уставу монастиря Антонія Печерського УГКЦ отець Ілля Мамчак у денній катехизі відповідає на питання: "Чому Бог начебто відтерміновує відповідь на наше прохання"? Через призму молитви Христа в Гетсиманському саду. 

"Те, що Господь не підтримує обов'язково прийде до руїни. Зло - це як гангрена, якщо її не зупинити то вона знищить людину. Але в кінцевому результаті Господь приведе все до здорового Божого порядку. Тут відкривається ще одна сторона - ми дуже мало звертаємо увагу на гріх, який є найбільшим злом в людському суспільстві. Гріх руйнує стосунки не тільки з Господом, а й стосунки один між одним. Коли є недостатня боротьба з гріхом то він накопичується та переходить в агресію", - розповідає отець Ілля Мамчак. 


- Чому Бог не відповідає на молитву? Коли ми перечитаємо Євангеліє то там завжди знайдемо відповіді на питання які нас турбують. У житті кожної людини є воля наша, людська, а також є воля Божа. Ми міркуємо що наші прагнення є добрими і обов'язково мають бути підтримані Господом. Тоді ми наче примушуємо Господа підтримати нас і виконати бажання. Але все повинно бути навпаки - саме ми в повинні все підпорядкувати волі Божій. Навіть Христос говорив, що прийшов Виконати не Свою волю, а волю Отця, який Його послав. І так як Христос підпорядкувався волі отця, то й ми коли підпорядковуємо себе волі Божій зустрінемо перешкоди. Нам доведеться перебувати в боротьбі. Це пов'язано з налаштуванням порядку в нашій душі, - говорить отець Ілля Мамчак.


- Навіть дитина розвивається не з власного бажання, а за законами природи. Господь каже в Євангелії від Луки: "Намагайтеся увійти тісними ворітьми". Щоб людина отримала благодать Божу - вона має докласти зусиль в роботі над собою. 
Дехто каже, що молився, просив і не отримав нічого, тому й залишив молитву. Справа в тому, що ми не знаємо чи буде в результаті це нам на добро.


В Гетсиманії Христос молився до Отця словами: "Отче мій, якщо можливо, нехай мине мене ця чаша. Однак не як я бажаю, лише - як Ти". (Мт 26:39)


Справа в тому, що нам Господь не обіцяє на Землі безтурботного життя. А великі дари Божі даються через великі терпіння. Кожен із учнів Христа проходив через великі страждання ради пізнання Христа. А Павло казав, що готовий не тільки терпіти але й віддати життя за Христа. 


Господь інколи відтягує відповіді на прохання, щоб ми почали більше молитися, щоб наша душа більше спілкувалася з Господом. Адже молячись про дари ми часто забуваємо про подателя дарів, що стають важливішими за Господа.

Зло відступає тільки тоді, коли проти нього триває молитва. Якщо ми молимося своєму тяжкому стану всупереч то прийде світло в душі.

Відгуки

Антихрист буде доволі приємною та харизматичною особою. Про останнє випробування Церкви розповідає отець Матвій Стибурський.

Антихрист буде доволі приємною та харизматичною особою. Про останнє випробування Церкви розповідає отець Матвій Стибурський.

Мета антихриста - відірвати людей від Христа та зосередити їхню увагу на цьому світі, переконати що немає життя вічного. Наше завдання - навчитися розпізнавати знаки часу та принести Христа якомога більшій кількості людей. Про останнє випробування Церкви розповідає брат-капуцин Матвій Стибурський.
Як розпізнати своє покликання та почати повноцінно жити?

Як розпізнати своє покликання та почати повноцінно жити?

Розпізнання покликання. Коментар до Апостольського післясинодального повчання "Christus vivit" Святішого Папи Франциска молоді та всьому Божому народу. 
Зупиніться та побудьте в тиші. Як із жертви стати творцем життя?

Зупиніться та побудьте в тиші. Як із жертви стати творцем життя?

Про навернення в умовах війни розповідає отець Вальдемар Павелець. 
Сновидіння, божества та ворожіння. В чому відмінність між пророцтвом від Бога та лжепророцтвом?

Сновидіння, божества та ворожіння. В чому відмінність між пророцтвом від Бога та лжепророцтвом?

Друга катехиза із циклу програм на тему "Пророцтва". В ефірі босий кармеліт із Бердичева отець Віталій Козак. "Про сновидіння, божества та ворожіння"
В Харкові я побачив багато Божих чудес. Таке враження, що Українцям для навернення потрібно ще більше лиха, -  отець Микола Бєлічев.

В Харкові я побачив багато Божих чудес. Таке враження, що Українцям для навернення потрібно ще більше лиха, - отець Микола Бєлічев.

Отець Микола Бєлічев, маріанин, головний редактор журналу "Слово між нами" Римо-Католицька парафія Святого Сімейства м. Харків.

"Кожен окремо має практикувати сповідь, піст, вчинки милосердя в інтенції покаяння за гріхи свого народу. Потім усі разом, як країна маємо розпочати з нуля свій християнський шлях".