Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:40

Духовні читання

В ефірі

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Олексієм Самсоновим

12:00

Ангел Господній

Чому Господь не відповідає на молитви?

Поділитись з друзями
Створено: 2022-04-14
Передача: Катехиза
Ієромонах Студійського уставу монастиря Антонія Печерського УГКЦ отець Ілля Мамчак у денній катехизі відповідає на питання: "Чому Бог начебто відтерміновує відповідь на наше прохання"? Через призму молитви Христа в Гетсиманському саду. 

"Те, що Господь не підтримує обов'язково прийде до руїни. Зло - це як гангрена, якщо її не зупинити то вона знищить людину. Але в кінцевому результаті Господь приведе все до здорового Божого порядку. Тут відкривається ще одна сторона - ми дуже мало звертаємо увагу на гріх, який є найбільшим злом в людському суспільстві. Гріх руйнує стосунки не тільки з Господом, а й стосунки один між одним. Коли є недостатня боротьба з гріхом то він накопичується та переходить в агресію", - розповідає отець Ілля Мамчак. 


- Чому Бог не відповідає на молитву? Коли ми перечитаємо Євангеліє то там завжди знайдемо відповіді на питання які нас турбують. У житті кожної людини є воля наша, людська, а також є воля Божа. Ми міркуємо що наші прагнення є добрими і обов'язково мають бути підтримані Господом. Тоді ми наче примушуємо Господа підтримати нас і виконати бажання. Але все повинно бути навпаки - саме ми в повинні все підпорядкувати волі Божій. Навіть Христос говорив, що прийшов Виконати не Свою волю, а волю Отця, який Його послав. І так як Христос підпорядкувався волі отця, то й ми коли підпорядковуємо себе волі Божій зустрінемо перешкоди. Нам доведеться перебувати в боротьбі. Це пов'язано з налаштуванням порядку в нашій душі, - говорить отець Ілля Мамчак.


- Навіть дитина розвивається не з власного бажання, а за законами природи. Господь каже в Євангелії від Луки: "Намагайтеся увійти тісними ворітьми". Щоб людина отримала благодать Божу - вона має докласти зусиль в роботі над собою. 
Дехто каже, що молився, просив і не отримав нічого, тому й залишив молитву. Справа в тому, що ми не знаємо чи буде в результаті це нам на добро.


В Гетсиманії Христос молився до Отця словами: "Отче мій, якщо можливо, нехай мине мене ця чаша. Однак не як я бажаю, лише - як Ти". (Мт 26:39)


Справа в тому, що нам Господь не обіцяє на Землі безтурботного життя. А великі дари Божі даються через великі терпіння. Кожен із учнів Христа проходив через великі страждання ради пізнання Христа. А Павло казав, що готовий не тільки терпіти але й віддати життя за Христа. 


Господь інколи відтягує відповіді на прохання, щоб ми почали більше молитися, щоб наша душа більше спілкувалася з Господом. Адже молячись про дари ми часто забуваємо про подателя дарів, що стають важливішими за Господа.

Зло відступає тільки тоді, коли проти нього триває молитва. Якщо ми молимося своєму тяжкому стану всупереч то прийде світло в душі.

Відгуки

Святий Франциск Ассізький.  "Господи, чи добре я живу? Чи подобається Тобі це?"

Святий Франциск Ассізький. "Господи, чи добре я живу? Чи подобається Тобі це?"

"Рішучість Святого Франциска вплинула на майбутнє Церкви. Його велич в тому, що він шанував проявлення Бога де тільки це можна було бачити". Брат-францисканець Віктор Дешук.
"Чому Господь обрав саме Марію?" - пояснює отець Міхал Барнкевич

"Чому Господь обрав саме Марію?" - пояснює отець Міхал Барнкевич

У вступній катехизі присвяченій циклу христології, отець міхал Бранкевич розповідав про обранність Богородиці Діви.
"Якщо ми перед розмовою молимося до Ангела-Хранителя то дійсно хочемо порозумітися", - сестра Юлія Заводовська

"Якщо ми перед розмовою молимося до Ангела-Хранителя то дійсно хочемо порозумітися", - сестра Юлія Заводовська

"Для мене свято Святих Ангелів-Хранителів - це іспит совісті". Про вшанування Святих Ангелів-Хранителів розповідає монахиня зі Згромадження Сестер від Ангелів сестра Юлія Заводовська (м. Вінниця)
Як християнин має ставитись до війни?

Як християнин має ставитись до війни?

Що Другий Ватиканський собор говорить про війну?
Чому навернувся імператор Костянтин?

Чому навернувся імператор Костянтин?

Отець Костянтин Морозов продовжує говорити про історію Літургії за часів імператора Костянтина.