Отець Домінік Марі Сімон з чернечого ордену Проповідників, домініканець, пояснював як виникло зло та причини його існування.
"Часто люди запитують: "чому багато зла на землі?" Це важке питання., але все ж спробуймо знайти відповідь.
Ми не бачимо Господа на землі, тому не можемо бачити повноцінно (добра і зла), бо наше сприйняття світу відрізняється від Божого. Святий Августин і святий Тома Аквінський говорили, якщо Творець дозволяє бути злу лише з метою, щоб це зло використати для добра. Особисто я вірю в це, але не можна казати однозначно, варто бути обережним з цим твердженням, - пояснює отець Домінік.
Лише, побачивши обличчя Господа, пізнаємо правду, істину, добро та все зло, яке було у нашому житті. Саме тому, на землі, ми не зрозуміємо до кінця Божого провидіння.
Зло - це відсутність добра і воно не потребує Творця. Злою може бути істота, яка внаслідок свого вільного вибору схиляється до зла. Це ми бачимо на прикладі ангелів. Вони створенні для добра і всі любили Бога Творця, лише після добровільного хибного вибору гарні ангели стали поганими.
Зло - це завжди відсутність духовного, морального чи фізичного добра. Існують істоти, які мають недостатньо добра, тому маємо сказати - зло існує.
Життя - це боротьба проти зла. У кожному часі воно може виражатися по-різному. Добро може існувати без зла, але зло не може існувати без добра. Зло завжди має своє завершення. Натомість добро безкінечне, яким є Бог".
Слово "чудо" доволі популярне. Але що воно означає для християн і для чого нам потрібні чудеса? Чи зріла віра може бути пов'язана з чудесами? На ці та інші питання відповідає в катехизі о. Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона, м. Мерефа Харківської області.
Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".
Брат-капуцин Олександр Могильний у катехизі розповідає, як, наближаючись до пасхальних свят, можна пережити зустріч з Богом, зустріч, яка змінить життя людини.
Отець Андрй Безкорованйний, префект Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах, розповідає про гріх та навернення до Бога на основі притчі про блудного сина.
Катехизу виголошує отець Павло Бичинський, духівник спільноти "Легіон Марії", яка діє при парафії святого Олександра. Тема програми стосується культу Богородиці. Орієнтиром для програми є книга авторства святого Альфонса Марії де Лігугорі "Приготування до посвяти себе Непорочній Діві Марії". Думку про посередництво Богородиці між людиною і Богом автор програми підсилює цитатою зі Святого Письма.